PTT Emekli Kredisi Kampanyaları 2022 | PTT Emekli Kredisi

PTT Emekli Kredisi Kampanyaları 2022 yılında emeklilere birçok fırsat sunar. PTT Emekli Kredisi sayesinde 80.000 TL'ye kadar kredi kullanabilirsiniz.


PTT emekli kredisi kampanyaları 2022 yılı içerisinde Aktif Bank Emekli İhtiyaç Kredisi kampanyası ile öne çıksa da ilerleyen yıllarda farklı bankalar ile anlaşma sağlayarak, yeni emekli kredisi kampanyaları duyurabilir.

PTT belirli dönem aralıklarında bankalarla ortak bir anlaşma yaparak, özellikle kendisinden emekli maaşı alan müşterilerine özel kredi kampanyaları düzenler. Kredi kampanyalarından sadece maaş müşterisi emekliler değil, aynı zamanda maaşını diğer bankalardan alan emekliler de faydalanabilirler.
PTT’nin güncel olarak emekli kredisi kampanyası olarak Aktif Bank emekli kredisi ürününden yararlanabilirsiniz. İlerleyen süreçte yeni bir bankayla anlaşıp, yeni bir kredi kampanyası düzenleyebilir. PTT’nin yeni emekli kredi kampanyalarından haberdar olabilmek adına, PTT Emekli Kredisi sayfamızda yer alan kampanyalara güncel bir şekilde göz atabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Kampanyaları Başvurusu

PTT emekli kredisi kampanyaları başvurusu için tek yapmanız gereken, nüfus cüzdanınızla birlikte size en yakın nitelikle PTT şubesine gitmektir. Bazı ufak çaplı şubeler, sadece posta, ücret ödemeleri vb. ufak çaplı işlemlerle ilgilenir. Kredi başvurusu gibi işlemlerle de ana şubeler veya nitelikli şubeler ilgilenirler.

Başvuru işlemleri sırasında sizden bir form doldurmanızı isterler ve sisteme sizden istenen bilgileri girerler. Bu bilgiler ışığında ise sistem tarafından kredi limitiniz belirlenir ve müşteri temsilcisi tarafından size kullanabileceğiniz kredi limitiniz belirtilir. Bu limitin ister hepsini isterseniz de bir kısmını, istediğiniz vade seçeneğiyle kullanmanız mümkün olur. Başvuru işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, PTT Kredi Başvurusu içeriğimiz size yardımcı olacaktır.

PTT-Aktif Bank Emekliye İhtiyaç Kredisi

PTT-Aktif Bank Emekliye İhtiyaç Kredisi ürünü sayesinde uygun faiz oranları ve 36 ay vade gibi kredi seçenekleriyle anında ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Üstelik PTT-Aktif Bank kredisiyle emeklilere özel 80.000 TL’ye kadar kredi kullanabilmeniz mümkündür. Kredi sicili, yaş, emekli maaşı ve daha birçok detaya göre yapılan sistem değerlendirmesi sonucunda, kredi limitiniz onaylanır ve onaylanan tutara kadar kredi kullanabilmeniz mümkün olur.

PTT-Aktif Bank Emekliye İhtiyaç Kredisi yazımızı okuyarak, PTT’nin Aktif Bank ile yapmış olduğu anlaşma sonucunda emeklilere sağladığı kredi imkânı hakkında çok daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Emekli Maaşı ile PTT Kredisi Nasıl Alınır?

Emekli maaşı ile PTT kredisi nasıl alınır?” sorusu, emekli maaşı üzerinden PTT ihtiyaç kredisi almak isteyen emeklilerin sıklıkla sordukları sorulardan biridir.

Emekli maaşınızla PTT’den kredi alabilmeniz adına nüfus cüzdanınız ile nitelikli bir PTT şubesine gitmeniz yeterli olur. PTT Bank gişe işlemlerinde sıra numarası alarak, sıra numaranızın yandığı gişedeki görevliye, emekli maaşınız üzerinden kredi kullanmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde görevliye iletmeniz ve verilen formdaki bilgileri de ilgili kutucuklara doğru bir şekilde girmeniz gerekir.

Hemen ardından ise sisteme girilen bilgileriniz doğrultusunda kullanabileceğiniz kredi tutarı hakkında size bilgi verilir. “Emekli Maaşı ile PTT Kredisi Nasıl Alınır?” sorunuza yanıt arıyorsanız, hazırlamış olduğumuz içeriğimizde her türlü detayı bulabilirsiniz.

PTT Emekliye Faizsiz Kredi Kampanyası Var Mı?

PTT emekliye faizsiz kredi kampanyası var mı?” şeklinde sorular, sıkça sorulan ve merak edilen konuların başında yer alır.

PTT emekli kredisi kampanyaları 2022 yılında geçmiş yıllara göre faiz oranı bakımından biraz daha yükseliş gösterdi. Hal böyleyken, PTT’nin şuan için herhangi bir emekliye faizsiz kredi mevcut değildir. Geçmiş dönemlerde PTT böyle bir kampanya düzenlemişti ancak PTT’nin emekliye faizsiz kredi kampanyası, tamamıyla devlet destekli bir kampanyadır.

Şuan için PTT ve devlet arasında herhangi bir anlaşma bulunmamaktadır. Bu nedenle de PTT’nin kredi kampanyaları arasında faizsiz kredi yer almaz.

PTT Emekli Kredisi Kampanyaları Hesaplama

PTT emekli kredisi kampanyaları hesaplama işlemi için güncel PTT N Kolay Emekli İhtiyaç Kredisi ürünü baz alınır. Bu ürün, PTT-Aktif Bank emekliye ihtiyaç kredisi olarak da bilinir. Aktif Bank Kredileri ve PTT Bank Kredileri sayfalarımız hazır olduğunda kolayca hesaplamalarınızı yapabilirsiniz. 

PTT Emekli Kredisi Şartları

PTT emekli kredisi şartları, kredi kullanmak isteyen emeklilerin kredi sicili ile doğru orantılıdır. PTT emekli kredisi için asıl şartın kredi sicili olduğu söylenebilir. Geçmişte herhangi bir geciken ödemeniz yoksa kara listeye düşmemişseniz, kredi sicilinizin olumlu bir profile sahip olduğu söylenebilir. Haliyle bu durum temel şartlardan birini karşıladığınız anlamına gelir.

Emekli kredisi şartları konusunda bir diğer önemli detay ise emekli maaşınızdır. Herhangi bir şekilde kesintiye uğramayan ve direkt olarak adınıza yatan bir emekli maaşınız varsa, çok kolay bir şekilde kredi kullanabilirsiniz. Bunun dışında sizden ekstra bir şart talep edilmez. Tekrar altını çizmek isteriz ki kredi sicilinizin pürüzsüz olması şartını yerine getirmeniz durumunda emekli maaşınız da varsa gerekli şartları sağlamış olduğunuz için rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.

Eğer emekli maaşınız çeşitli nedenlerden ötürü kesintiye uğruyor ve kredi sicilinizde pürüzler varsa, bu durumda şart olarak PTT Bank’a bir güvence sunmanız gerekir. PTT, olası kötü senaryolara karşı, kredi geri ödemenizi yapamadığınız durumlarda kredini tahsilatını ne şekilde yapacağını bilmek ister. Bu yüzden de temel şartlar arasında güvence yer alır.

Adınıza kayıtlı bir taşınmazın ipotek edilmesi, kredi sicilinizin kötü olması durumunda, kredi kullanabileniz adına aranan şartlardan biridir. Bunun yanı sıra kefil şartı da istenebilir ancak PTT, kredi konusunda aracı finans kuruluşlarıyla çalıştığı için son dönemlerde kefil şartını pek talep etmez. Bu yüzden adınıza kayıtlı bir taşınmazın ipotek edilmesi, kredi sicilinizin kötü olması durumunda aranan temel şart olarak nitelendirilebilir.

PTT emekli kredisi şartları konusunda önem taşıyan bir diğer nokta ise yaş şartıdır. 85 yaş ve üstü emekliler, yaş riskinden ötürü PTT’den herhangi bir şekilde kredi alamazlar. PTT 85 yaş altı emeklilere kredi verirken de vade sayısını yaşa göre belirler. Eğer yaşınız örnek olarak; 82 ise PTT emekli kredisi kullanırken talep edebileceğiniz maksimum vade sayısı 24 aydır yani, 84 yaşınıza kadar vade sayısı kullanabilirsiniz. Vade sayısı ile şuan ki yaşınızın toplamı, 85 yaşı bulmamalıdır.

PTT Emekli Kredisi Ne Kadar Veriyor?

PTT emekli kredisi ne kadar veriyor?” sorusu, PTT’den kredi almak isteyen ancak maksimum kredi tutarı hakkında bilgi sahibi olmayan emeklilerin ortak sorusudur.

PTT’den emekli kredisi alırken kullanabileceğiniz maksimum tutar 80.000 TL’dir. Bu tutarı şartlar ne olursa olsun aşmanız söz konusu değildir. PTT’nin Aktif Bank ile yapmış olduğu anlaşma neticesinde böyle bir limit belirlenmiştir. PTT’nin bu limit üstünde kredi vermesi söz konusu olamaz. Aktif Bank ile direkt temasa geçerek veya diğer bankalarla temasa geçerek, 80.000 TL üstünde kredi alabilirsiniz.

Diğer Makaleler