PTT Hesap Bakiyesi Öğrenme Sorgulama 2022

PTT hesap bakiyesi sorgulaması nasıl yapılır? 2022 yılına ait PTT bakiye öğrenme işlemleri hakkında bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.


PTT hesap bakiye sorgulama bir birey için ne kadar önem taşıyorsa işletmeler için de o kadar önemlidir. Çünkü gün içerisinde sürekli ödemeler alınıp verildiği için güncel bakiye bilgileri istenildiği zaman öğrenilmelidir. PTT Bank'da bireysel yada ticari hesabınız varsa size sunulan hizmetler aracılığıya istediğiniz her an bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT şubelerine giderek kartınızın hesap bakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz yada PTTmatik aracılığıyla da hesap bakiyesi görüntüleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. PTTmatik, ATM görevi yapan PTT hizmetlerinden biridir. Ayrıca PTT'nin resmi web sitesinde bulunan Online İşlemler bölümünden de birçok finansal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefondan PTT Hesap Bakiyesi Öğrenme

Hesabınızda bulunan bakiye bilgilerine ALO PTT hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Hesap bakiyesi sorgulama PTT için 444 1 788 numarasını aramanız yeterlidir. Dahili numarayı çevirdiğinizde kart işlemleriniz için önce 1 sonra 2'ye basınız. Bu menüde müşteri numaranız ve telefon şifreniz ile işlem yapabilirsiniz.
PTT hesap bakiyesi inceleme Bonus Kart için 444 1 788'i aradığınızda önce 1 daha sonra 3 tuşlarına basınız. Çağrı merkezinin sesli yanıt sistemiyle hesap bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca PTT'nin işitme ve konuşma engelli müşterileri için de görüntülü konuşma uygulaması bulunmaktadır. 0850 222 1 788'i arayarak görüntülü çağrı merkezine bağlanabilirsiniz. 

Diğer Makaleler