PTT Kart Nedir? 2022

Kredi kartı ve banka kartına alternatif olarak çıkan PTT Kart.


Son yıllarda kredi kartı veya banka kartı sahiplerine alternatif olarak doğan ve kısa sürede büyük bir kullanıcı sayısını yakalayan PTT kart nedir sorusuna yanıt arayanların sayısı gün geçtikçe artıyor. PTT kart Denizbank işbirliği ile hazırlandı. Bilindiği gibi Denizbank SGK ya da posta çeki alan müşterilerine bu kartı veriyordu. Yapılan bir işbirliği ile kartın özellikleri yenilendi, kapsamı genişletildi ve ortaya çok daha yüz güldüren özelliklerle donatılmış olan PTT kart çıktı.

Ön Yüklemeli PTT Kart Nedir?

Ön yüklemeli olarak da kullanıma açık olan bu karta nakit yatırabiliyor ve sonrasında hem yurt içinde hem de yurt dışında dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Yaklaşık 4 milyon kullanıcının büyük çoğunluğu tercihini ön yüklemeli PTT kart seçiminden yana kullanıyor. Kart sahipleri Denizbank ATM’lerinden hiçbir ücret ödemeden faydalanabiliyor.

PTT Kart ile Yapılan İşlemler

Pek çok kredi kartında dahi bulunmayan özelliklere sahip olan PTT kart ile yapılan işlemler arasında tüm ATM’lerden nakit çekim yapılabiliyor olması da mevcut. Çünkü kart tüm ATM cihazlarında kullanılabilen ortak bir kart haline geldi.
Kredili hesap sayesinde hesabınızda bakiye olmasa dahi kartın nakit çekim özelliğinden faydalanılabiliyor.

PTT Kart Nerelerde Kullanılır

 En çok merak edilen sorular arasında PTT kart nerelerde kullanılır da yer alıyor. Kart tüm alışverişlerde kullanıma açık… Ayrıca kart başvurularında herhangi bir kart ücreti talep edilmiyor. 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler