PTT Kart Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım 2022

PTT kart şifresini unuttuğunuzda, PTT kart şifresinin nasıl sıfırlanacağını öğrenebilirsiniz. 2022 yılına ait güncel PTT kart şifre işlemleri bu yazıda yer yer alıyor.


PTT kartı şifrenizi unutmanız durumunda, şifre alma işlemlerinizi tamamlayarak kartınızı yeniden kullanıma açabilirsiniz.

PTT Bonus kredi kartı için yeni şifre almasam, kartı kullanabilir miyim?

Kart hamili, PTT Bonus kredi kartı için yeni şifre alma işlemini tamamlamadığı sürece PTT kartını hiç bir şekilde kullanamaz.

PTT Bonus kredi kartının şifresi nasıl değiştirilir?

PTT Bonus kredi kartının şifresini değiştirmek için PTTmatik'lerden veya diğer bankaların ATM'lerinden işlem yapabilirsiniz.

PTT kart şifremi unuttum, PTT kart şifremi nasıl sıfırlarım?

PTT kart şifresini unutmanız halinde, PTT kartınıza yeni şifre almanız gerekmektedir. Yeni şifre alma işlemleriniz için dört değişik yöntem kullanabilirsiniz.
  1. PTT kart şifremi unuttum diyorsanız, PTT kartınızı ve kimlik belgenizi yanınıza alarak size en yakın PTT Merkez Müdürlüğüne gidebilirsiniz. Geçerli kimlik belgenizi ve PTT kartınızı verdikten sonra dilekçe yazarak PTT kartı yeni şifre alma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  2. PTT kart şifresi değiştirmek için bulunduğunuz yerde PTT Genel Müdürlüğü yoksa, PTTmatik noktalarından birine yada PTT şubelerine giderek PTT kart şifresi oluşturma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  3. PTT Çağrı Merkezi olan 444 1 788 numarasını arayarak, PTT kart şifresi değiştime için talepte bulunabilirsiniz. Çağrı Merkezi ile iletişime geçtiğinizde önce güvenliğiniz için bir kontrolden geçeceksiniz. Sonrasında ise talep ettiğiniz PTT Bonus kredi kartı yeni şifresi, başvuruda verdiğiniz cep telefonunuza iletilecektir.
  4. PTT kart şifresi nasıl sıfırlanır diye sorguladığınızda, işlemlerinizi SMS ile yapabileceğinizi bilmelisiniz. Başvuruda kullanılan cep telefonu numaranızdan göndereceğiniz mesajda sırasıyla, ''SIFRE'' boşluk ''istenilen dört rakamlı şifre'' boşluk ''kartın arkasında bulunan yedi rakamı'' yazarak 3290'a SMS göndermelisiniz. Mesajın yanıtında PTT kart yeni şifresi tarafınıza iletilecektir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler