PTT Kasko Sigortası | PTT Sigorta Kasko Teklifi Al 2022

PTT Kasko Sigortası ile aracınızı her anlamda güvence altına alabilirsiniz. PTT Kasko teklifi alarak, aracınıza en uygun fiyatlarla kasko yaptırabilirsiniz.


PTT Kasko Sigortası, yeni araç alıp, aracını her anlamda güvence altına almak isteyen kişilerin mutlaka göz atması gereken ürünlerden biridir. PTT Kasko Sigortasını PTT Sigorta aracılığıyla edinebilirsiniz.

Aracınızı yüzbinlerce liraya satın alıp, herhangi bir güvence altına almamanız ve sadece zorunlu trafik sigortasıyla korumanız, aracınızın maddi değeri için yetersiz kalır. Üstelik unutulmamalıdır ki zorunlu trafik sigortası sadece karşı tarafın hasarını öder. Sizin için herhangi bir ödeme yapmaz. Bu nedenle sizden kaynaklanan kazalarda aracınızın hasarını cebinizden karşılamak zorunda kalırsınız. Sıradan basit, kırılma veya parçalanma olmayan hasarlı kazalarda dahi cebinizden binlerce lira çıkmak zorunda kalabilir. Üstelik son dönemlerde Euro ve Dolar kurlarının artış göstermesi nedeniyle yedek parça fiyatları bambaşka seviyelere çıkmış durumda. Haliyle aracınızın bir kazaya karışması durumunda, ciddi meblağlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. PTT Kasko Sigortası ise bu durumun önüne geçebilmek adına iyi bir fırsattır.
 Üstelik kazalarda karşı tarafın hasarı sizin sigortanızdan ödenirken, aracınızın hasarı da kaskonuzdan karşılanır. Böylelikle büyük meblağlar ödemek durumunda kalmazsınız. Ayrıca kazalar tek taraflı olsa dahi kaskonuz, aracınızın hasarını, size vermiş olduğu poliçe teminatları kapsamında kaşılar. Yüzbinlerce lira bir araca vererek, trafikte tedirgin bir şekilde bulunmak, psikolojik anlamda da yıpranmanıza yol açar.
 
Bu tür durumların öne geçebilmek adına her araç sürücünün trafikte tedirgin olmadan aracını sürmesi ve olası hasar durumlarında aracını cebinden bir kuruş dahi çıkmadan onarabilmesi adına PTT Kasko Sigortası şarttır.

PTT Sigorta Kasko Sigortası Fiyatları 2022

PTT Kasko Sigortası fiyatları 2022 yılında, bir önceki yıla göre biraz daha artış göstermiş olabilir. Fiyat artışları, belirli dönemlerde yaşanırken, firmaların yapmış olduğu kampanyalar neticesinde tekrar düşüşler yaşanabilir.

PTT Sigorta Uygun Fiyat 2022

PTT kasko fiyatları bakımından size en düşük kasko fiyatını sunmak için çabalar. Yapmış olduğunuz kasko sorgulama işleminde en uygun kasko teklifini alacağınızdan emin olabilirsiniz. PTT bu konuda 9 farklı firmayla anlaşmalıdır. Firmalar, PTT’ye özel kasko teklifleri hazırlar ve PTT de bu teklifleri size sunar. Teklifler arasında değerlendirme yapabilir ve bütçenize en uygun olan teklifle aracınıza kasko güvencesi altına alabilirsiniz.
 
PTT Kasko Sigortası fiyatları belli ve bir limiti olan fiyatlar değildir. Fiyatların araçtan araca göre değişim göstermesi mümkündür. Sisteme ruhsatta yer alan araç bilgileri girilir. Bu bilgiler ışığında tramer sistemi aracın risk seviyesini hesaplar. Aracın risk seviyesi ne kadar yüksek olursa, ödeyeceğiniz kasko bedeli de aynı oranda artar. Aracın ruhsat bilgilerinin yanı sıra kasko fiyatlarını belirleyen bir başka unsur da söz konusudur. Aracın yaşı, sıfır fiyatı, genel piyasa değeri gibi detaylar çerçevesinde de kasko fiyatının belirlendiği söylenebilir. Aracınızın yeni araç olması, piyasa değerinin ve sıfır fiyatının yüksek olması, aracın kasko bedelinin artmasına yol açabilir.
 
PTT Kasko Sigortası ürünü konusunda uygun fiyatlardan yararlanmak istiyorsanız, kaskonun sunmuş olduğu teminatların büyük bir çoğunluğundan feragat etmeniz gerekir. Haliyle bu durum, herhangi bir kaza durumunda teminatların yetersiz kaldığı durumlarda sizin kendi bütçeniz ile hasarı karşılamanız anlamına gelir.

PTT Kasko Sigortası Teklifi Al

PTT Kasko Sigortası teklifi al işlemi, PTT’den avantajlı fiyatlarla kasko yaptırmak isteyen araç sürücülerinin en çok yapmak istedikleri işlemlerden biridir.
 
PTT Kasko Sigortası sorgulama ekranı üzerinden sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekranda araç bilgilerinizi girmeniz durumunda, 9 farklı firmadan kasko teklifi alırsınız. Tekliflerin fiyat olarak değişim göstermesinin sebebi, her firmanın farklı farklı teminatlar sunmasıdır. Sunulan teminatlar, aracınızın kasko kapsamında ne kadar güvence altında olduğunu belirler. Teminatların fazla olması, aracınızı her türlü detaya karşı korurken, teminatların az olması, bazı haklardan yoksun olmanıza neden olur.
 
PTT Kasko Sigortası teklifi alırken, direkt olarak online bir şekilde kasko güvencesine sahip olmanız mümkündür. Size PTT kasko ekranında sunulan tekliflerden herhangi birini seçerek, ödemesini kredi kartı veya banka kartı ile yapmanız durumunda aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Üstelik herhangi bir PTT şubesine gitmenize gerek kalmaz. Peki, PTT kasko ekranı üzerinden nasıl kasko teklifi alınır?
 
Öncelikle yapmanız gereken, PTT Kasko Sigortası teklifi ekranına ilerlemektir. Bu ekranın alt kısmında 4 kutucuklu bir alan yer alır. İlk kutucukta TC Kimlik numaranız istenir. Sonrakinde ise aracınızın plakası istenir. Ardından telefon numaranız, başında sıfır olmadan ilgili kutucuğa girilir. Son kutucukta ise e-posta adresiniz talep edilir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girmeniz durumunda, sistem sizi farklı bir sayfaya yönlendirir.
 
Karşınıza çıkan yeni sayfada, aracınızın diğer ruhsat bilgiler istenir. Model yılı, ruhsat seri no, aracın markası ve modeli gibi bilgiler talep edilir. Bu bilgilerden sonra ise sistem araç için kasko teklifi hesaplaması yapar. Aracınızın risk durumuna göre hazırlanan teklifler size sunulur. Bütçenize ve aradığınız teminat koşullarına göre size en uygun teklifi seçebilirsiniz.

PTT Kasko Sigortası Teminatları

PTT Kasko Sigortası teminatları poliçenize göre değişim gösterir. Alt kısımda yer alan her teminattan faydalanmanız mümkündür. Sadece bazı poliçelerde, fiyatın uygun olması nedeniyle bazı teminatlar yer almayabilir. Bu yüzden poliçe seçmeden önce, fiyattan ziyade poliçenin sağlamış olduğu teminatlara göz atmanız önerilir. Teminatlar ise şu şekildedir:
 • Aracınızın herhangi bir nedenden ötürü çarpması veya başka bir araçla çarpışması gibi durumlarda PTT Kasko Sigortası devreye girer. Ayrıca yanma, devrilme ve aracın çeşitli nedenlerden ötürü çekilmesi gibi durumlarda oluşan hasarlarda da kasko teminatlarından yararlanabilirsiniz.
 • Ülkemizde çok sık görülen sel, su baskını gibi durumlar da aracınız hasar görürse, kasko kapsamında aracınızın masrafını karşılayabilirsiniz. Ayrıca deprem ve terör gibi durumlar nedeniyle aracınız zarar görürse, kasko teminatları dahilinde hasarı giderebilirsiniz.
 • Kazalar yalnızca araç ya da diğer hasarlarla atlatılmaz. Aynı zamanda olayların hukuki boyutu da olabilir. Bu boyutlarda hatalı olmanız durumunda hukuki masraflar size kalır. PTT kasko ürünü, hukuki masrafları da karşılar.
 • Kasko yalnızca büyük masrafları karşılamaz. Aynı zamanda oluşan çizik, ufak çaplı göçükler vb. sorunlarda da devreye girer. Böylelikle hasar küçük da olsa cebinizden para ödemeden hasarın karşılanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kasko sigortası, sadece sizi güvence altına almaz. Aynı zamanda araç içerisinde yer alan yolcuları da güvence altına alır.
 • Aracınız birçok nedenden ötürü arızalanması söz konusu olabilir. Kasko güvencesi altındaysanız, endişelenmenize gerek kalmaz. Aracınız ücretsiz çekici hizmetiyle en yakın servise çekilir. Ayrıca kiralık araçla da araç probleminizi geçici olarak çözebilirsiniz.
 • Eğer sıfır araç satın aldıysanız ve kasko yaptırdıysanız, aracınızın sıfır bedeli üzerinden bir yıl koruma sağlanır.
 • Zorunlu trafik sigortaları, sadece sınırlı limitler dahilinde karşı tarafın hasarını karşılar. Fazla çıkan tutarı ise siz kendi imkanlarınızla karşılamak durumunda kalırsınız. PTT kasko güvencesi altındaysanız, zorunlu trafik sigortanızın yetersiz kaldığı durumlarda fazla tutarı kaskonuz ile karşılayabilirsiniz.
 • Aracınız sadece kaza, afet, arıza vb. durumlarla karşı karşıya kalmaz. Aynı zamanda çalınma riskinin de olduğu söylenebilir. PTT Kasko Sigortası ürünü, aracınızın çalınması durumunda araç bedelinin tamamını öder.
 • Kaza durumlarında karşı tarafın araç hasarı nedeniyle değer kaybına uğraması durumunda, değer kaybı ücreti kasko kapsamında karşılanır.
 • Cam kırılma hasarı konusunda PTT kasko, sınırsız cam değiştirme imkanı sunar.
 
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler