PTT Papara Para Transferi | PTT ATM'lerinden Para Kart Para Yatırma

PTT Papara para transferi ve Papara Card'a ATM'lerden nasıl para yatırılacağı konusunda detaylı bir inceleme yaptık. Aynı zamanda içeriğimizde PTT ATM sorunlarını da bulabilirsiniz.


PTT’den Papara hesabınıza kolayca para yatırabilirsiniz. PTT şubesinden Papara hesabına para yatırmak için gişede bulunan görevliye cep telefonu numaranızı söylemeniz yeterli. Paranız anında hesabınızda olacaktır. Konuyla ilgili detaylara içeriğimizin devamında değineceğiz. Öncesinde “Papara IBAN Numarası Var Mı? Papara Hesap Numarası Öğrenme” konusu hakkında bilgi edinmenizi öneriyoruz. Dilerseniz “Papara Card ATM'lerden Ücretsiz Para Yatırma ve Ücretsiz Para Çekme” konusunu da bu konudan önce inceleyebilirsiniz. Para yatırma işlemini PTT şubeleri kanalıyla yapmanız masrafsızdır.
 En altta PTT’den Papara hesabına nasıl para gönderebileceğinizi belirten bir Papara videosunu bulabilirsiniz.

PTT Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

PTT hesabınıza para yatırmak için ilgili bankanın mobil ya da internet bankacılık sistemine giriş yapmanız gerekir. İlgili bankanın menüsünden Para Transferi seçeneğini bularak giriş sağlamalısınız. Açılan ekranda sizden para transferi yapacağınız IBAN numarası, hesap numarası, kişi adı gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgiler doğru bir şekilde yazılmalıdır. Transfer seçeneğini EFT olarak seçmenizin ardından bankanızdan PTT hesabınıza para transfer işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

PTT – Papara Para Yatırma İşlemleri

Papara, kullanıcıların para yatırma işlemlerini kolaylaştırmak, çeşitlilik sağlamak ve ATM erişimi zor olan yerlerde para yatırma imkânı sunmak amacıyla iş birliği yapılıyor. PTT gibi geniş bir ağa sahip bir kuruluşun para yatırma kanallarına eklenmesi Papara için önemli bir adım. Papara Genel Müdürü İlker Diker, "Kullanıcılarımız şimdi 4875'ten fazla PTT şubesine giderek cep telefonu numaralarını paylaşarak Papara hesaplarına para yatırabilir." açıklaması yapmıştı. PTT’nin Türkiye’nin her yerinde bir şubesi olması nedeniyle Papara hesaplarına para gönderme işleminin en rahat yapıldığı kanalın PTT olduğu düşünülebilir.

PTT ATM’lerinden Papara Card’a Para Yatırma

PTT ATM’lerinden Papara Card’ınıza hızlıca para yatırabilirsiniz. “Papara Card ATM'lerden Ücretsiz Para Yatırma ve Ücretsiz Para Çekme” konulu içeriğimizde durumu açıklamıştık. Burada da PTT ATM’leri ile ilgili bilgiler sunalım.
 
Papara Card’ınızı PTT ATM’lerine yerleştirip şifrenizi girmenizin ardından Para Yatırma butonuna tıklıyoruz. Yatırabileceğiniz para türlerini gösteren bir ekran ile karşılaşırsınız. Devam butonuna basarak geçebilirsiniz. ATM haznesine yatırmak istediğiniz tutarı bırakarak Devam butonuna basın. Kısa süre beklemenizin ardından size yatırdığınız tutarın doğru olup olmadığını soran bir ekran göreceksiniz. Eğer yatırdığınız tutar doğruysa Onaylıyorum butonuna basabilirsiniz. Yanlış tutar yatırılmışsa; eksikse Para İlave, fazlaysa geri diyerek geri dönebilirsiniz. Onaylıyorum butonuna basmanızın ardından yatırdığınız tutar ve kesinti tutarı karşınıza çıkacak. Kontrol ettikten sonra Onay butonuna basarak hesabınıza paranızı eklemiş olacaksınız. Yaklaşık 30 dakika içinde paranız hesabınızda olacaktır.

PTT ATM’lerinden Papara Hesaba Para Yatırma Sorunları

PTT ATM’leri kullanılarak yapılan Papara para transferleri esnasında bazı kullanıcılar sorun yaşayabilmektedir. PTT ATM’lerinden Papara Card’a yatırılmak istenen paranın sıkışması durumunda ya da ATM’nin aniden hata vermesi sebebiyle yarıda kalan işlemlerde PTT’nin kullanıcıları Papara’ya yönlendirdiği kullanıcılar tarafından belirtiliyor. Papara’yı arayan arayarak paranızın durumu hakkında bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Papara ile görüşmenizin sonrasında herhangi bir çözüm bulamadıysanız PTT Genel Müdürlüğü’ne dilekçe ile durumu bildirmeniz ve kamera kayıtlarının incelenerek durumun tespitine ve zararınızın giderilmesini istemeniz faydalı olacaktır.
 

Diğer Makaleler