PTT Trafik Sigortası | PTT Sigorta Teklifi Al 2022

PTT Trafik Sigortası ürünü sayesinde 9 farklı sigorta firmasından, aracınız için en uygun poliçeyi kullanabilirsiniz.


PTT trafik sigortası, aracınızı her yıl uygun poliçe teklifleriyle zorunlu trafik sigortası güvencesi altına almanıza yardımcı olur. 

Bilindiği üzere trafikteki belirli cc üzeri her araç, zorunlu trafik sigortası kapsamındadır ve sigorta güvencesi olmadan trafikte olması yasaktır. Tespiti halinde araç bağlanır ve otoparka çekilir. Üstelik zorunlu trafik sigortası yaptırılmadığı için yüklü miktarda cezai yaptırım ile karşılaşılması söz konusu olur. Trafik sigortası sizin için maliyetli bir ürün olabilir. Bu sebeple de uygun poliçe teklifleri almak istiyorsanız, PTT trafik sigortası tam size göredir. Trafik sigortası konusunda taban fiyatlar sunan PTT Sigorta, aracınız için en düşük teklifli trafik sigortasını size sunar. Bu teklif üzerinden zorunlu trafik sigortası eksiğinizi gidermeniz mümkün olur.
 Her araca, aracın yaşı, plakasının bağlı olduğu il, kaza durumu vb. detaylar çerçevesinde farklı fiyatlar çıkabilir. Fiyatlar bir müddet sonra hasarsızlık indirimiyle oranında azalır. Bu indirimi alabilmeniz için de adında da anlayacağınız üzere 1 yıl boyunca, yani poliçe yenileme tarihine kadar herhangi bir kazaya karışmamanız gerekir.
 
PTT trafik sigortası sayesinde karıştığınız herhangi bir kazada, kusurlu olmanız durumunda hasar bedeli trafik sigortanız kapsamında ödenir. Böylelikle kazaya dair cebinizden ücret çıkmaz. Tek masrafınız, bir sonraki yıl zorunlu trafik sigortanızın biraz daha maliyetli olması durumudur. Kaza durumunda aracınızın trafik sigortası yoksa masrafları direkt olarak ödemeniz ve zorunlu trafik sigortası poliçesi olmadan araç kullanmanız nedeniyle de ceza ödemeniz gerekir. Haliyle cebinizden çok yüksek rakamlar çıkabilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak adına en kısa sürede zorunlu trafik sigortası poliçesi edinmeniz önemlidir. PTT Sigorta sayesinde, en düşük fiyatla zorunlu trafik sigortası poliçesi oluşturabilir veya poliçenizi yenileyebilirsiniz.

PTT Trafik Sigortası Sorgulama

PTT trafik sigortası sorgulama işlemi sayesinde aracınızın poliçesinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca aracınızın poliçesi yoksa poliçe oluşturmak adına ne kadar ücret ödemeniz gerektiği ve poliçe yaptırmadığınız süre boyunca ne kadar ceza işlediği gibi detayları da öğrenebilirsiniz.
 
PTT trafik sigortası sorgulama sayfası içerisinde yer alan formda, sizden istenen araç bilgilerini ve kişisel bilgilerinizi girerek, sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aracınızın zorunlu trafik sigortası varsa, herhangi bir teklif almanız söz konusu olmaz. Aracınızın poliçesi yoksa da karşınıza çıkan tekliflere göz atabilirsiniz. Uzun süredir herhangi bir poliçe yaptırmadıysanız da yeni poliçenin, zorunlu trafik sigortası poliçesi geciktirme tutarıyla birlikte ne kadar maliyetinin olduğunu öğrenebilirsiniz.
 
Sorgulama işlemi sırasında aracın ruhsat bilgilerini ezbere bilmiyorsanız, mecburen ruhsatınızın da yanınızda olması gerekir. Poliçe yaptırırken telefonunuza şifre gelme ihtimaline karşın, telefonunuzun da yanınızda olması önemlidir.

PTT Zorunlu Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

PTT Zorunlu Trafik Sigortası neleri kapsar?” şeklinde bir sorunuz olabilir. PTT Zorunlu Trafik Sigortası ürününün kapsamlarının son derece geniş olduğunu belirtmek isteriz.
 
PTT trafik sigorta poliçesi, herhangi bir kazaya karışmanız ve kaza durumunda da kazaya sebep olmanız halinde karşı tarafın araç hasarının karşılanmasına yardımcı olur. Ayrıca karşı tarafta, araç içerisinde yer alan kişilerin masrafları da yine PTT Sigorta tarafından karşılanır. İlk yardım, tedavi, muayene ve hastane giderleri gibi kalemlerin ödemesi PTT sigorta poliçeniz tarafından yapılır.
 
Ayrıca karıştığınız bir kazada, karşı tarafta ölüme sebebiyet vermeniz durumunda, vefat eden kişinin defin masrafları, sigortanın teminatları kapsamındadır. Bunun yanı sıra vefat eden kişinin yardımından mahrum kalanlara “destekten yoksun kalma zararı” adı altında da bir güvence sağlar.

PTT Trafik Sigortası Teklifi Al

PTT trafik sigortası teklifi al” şeklide bir araştırma içerisindeyseniz, hemen PTT trafik sigortası teklifi sayfasına ilerleyerek, aracınıza en uygun trafik sigortası poliçe tekliflerini görüntüleyebilirsiniz.
 
Aracınızın trafik sigortası tekliflerini görüntülerken, sadece fiyat odaklı düşünmemelisiniz. Poliçenin size sunmuş olduğu teminatları da mutlaka değerlendirmelisiniz. En düşük fiyatlı poliçe, azami poliçe gerekliliklerini sunarken, fiyat yükseldikçe poliçenin sunmuş olduğu teminatlar da artış gösterir.
 
Fiyatın artması durumunda kaza başına ödenen hasar tutarı, çekici teminatı, yaralanma başına ödenen tazminat tutarı gibi daha birçok teminatın da artış gösterdiği bilinir. Bu yüzden poliçe değerlendirmesi yaparken, yaşadığınız şehre, araç sürüşünüze, kaza ihtimalinize ve daha birçok detaya göre değerlendirme yapmanız önerilir.
 
Poliçede belirtilen teminatların karşılayamadığı hasar bedellerinde, ödenecek olan tutar cebinizden karşılanmak durumundadır. Haliyle bu durum maddi anlamda ciddi sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Poliçeyi iyi bir şekilde değerlendirmek, bu yüzden önemlidir.

PTT Trafik Sigortası Fiyatları 2020

PTT trafik sigortası fiyatları 2020 yılında, bir önceki yıllara göre biraz daha zamlı tarifelerle karşınıza çıkabilir. Zorunlu trafik sigortası konusunda genel anlamda bir zam söz konusuyken, en düşük poliçe tutarının bile size fazla gelmesi ihtimali yüksektir.
 
PTT trafik sigortası fiyatları konusunda, fiyatın belirlenmesi için birçok değerlendirmenin bir arada yapılması gerekir. Fiyatlar sistem tarafından, sürücünün risk kademesine göre belirlenir. Aracın plakası, risk kademesini belirleyen faktörlerin başında yer alır. Aracın daha önceki yıllarda veya aylarda kazaya karışıp karışmadığı, sürücünün yaşı, hasarsızlık indirimi, poliçenin sağlamış olduğu teminatlar gibi birçok faktör, fiyatların belirlenmesinde etkilidir.
 
PTT trafik sigortanızı uygun fiyatlı tekliflerle yaptırmak istiyorsanız, daha önce kaza geçmişinizin olmaması, aracın tramer geçmişinin temiz olması, en az 2-3 yıldır hasarsızlık indiriminden yararlanıyor olmanız gerekir. Ayrıca poliçenin teminatlarının minimum seviyeye indirilmesi durumunda da poliçe fiyatı biraz daha uygun bir seviyeye çekilebilir.

PTT Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

PTT trafik sigortası nasıl yapılır?” sorusu, aracına uygun fiyatlarla zorunlu trafik sigortası yapmak isteyen herkesin ortak sorularından biridir. Öncelikle belirtmek isteriz ki aracınıza sigorta yaparken herhangi bir PTT şubesine gitmenize gerek kalmaz. Direkt olarak PTT trafik sigortası sayfasına ilerleyerek, sigorta işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 
Söz konusu sayfaya ilerlemeniz durumunda hemen alt kısımda bir form yer alır. Bu formda ise sizden TC kimlik numaranız, telefon numaranız, araç plakası ve e-posta adresi gibi bilgiler istenir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girmenizin ardından sonraki sayfaya yönlendirilirsiniz. Sonraki sayfada hemen sigorta teklifleri karşınıza çıkmaz. Öncelikle ruhsat bilgileri talep edilir. Aracınızın ruhsat seri no, modeli, yılı, markası ve araç tipi gibi bilgileri girmeniz istenir. Bu bilgileri girmenizin ardından ise sistem sizi bir süre bekletir ve tekliflerin olduğu sayfaya yönlendirir.
 
Teklif sayfasında karşınıza birçok trafik sigortası teklifi çıkar. Bu tekliflerden herhangi birini veya direkt olarak en ucuzunu seçebilirsiniz. Teklif seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken tek nokta, poliçenin sunmuş olduğu ayrıcalıklardır. Poliçeden poliçeye teminatlar değişim gösterebilir. Aracınıza, aracı kullanım amacınıza, aracı kullanım şeklinize ve daha birçok detaya göre teminat seçmeniz önemlidir. İlerleyen süreçte yaşanan bir kazada, sigorta poliçenizin teminatı yetersiz kalırsa, ortaya çıkan masrafları kendi bütçeniz ile karşılamak zorunda kalırsınız.

PTT Trafik Sigortası Müşteri Hizmetleri

PTT trafik sigortası müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek istiyorsanız, 0850 724 7 788 numaralı telefonu arayarak, PTT trafik sigortası iletişim hattından yardım alabilirsiniz.
 
PTT trafik sigortası iletişim hattı, PTT üzerinden trafik sigortası yaptırmak istiyorsanız, sürecin işleyişi, aracınıza en uygun trafik sigortası teklifleri ve aracınıza yaptırabileceğiniz diğer güvenceler gibi daha birçok konuda size bilgi verir. Bunun yanı sıra PTT trafik sigortasından yararlanıyorsanız ve herhangi bir konuda bilgi almak istiyorsanız, yine bu hat üzerinden PTT Sigorta ile iletişime geçmeniz mümkündür.
 
Söz konusu numarayı aradığınız zaman 4 farklı menü seçeneği veya tuşlama seçeneği sunulur. Sigorta poliçesi satın almak adına 1 numaralı menüyü kullanabilirsiniz. Poliçeniz hakkında bilgi almak istiyorsanız ve poliçe bilgilerinizde güncelleme yapmak istiyorsanız 2 numaralı menüyü tercih edebilirsiniz. Ayrıca hasar işlemleri hakkında bilgi almak ve kayıt oluşturmak istiyorsanız, 3 numaralı menü size yardımcı olacaktır. PTT iletişim hattı üzerinden PTT sigorta ürünleri hakkında bilgi almak istiyorsanız 4, PTT Sigorta müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorsanız da 5 numaralı menüyü kullanabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:
PTT

Diğer Makaleler