QNB Finansbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?

QNB Finansbank bitcoin ve kripto para hesabı açılıp açılamayacağını, kripto paraların bankalar kanalıyla alınıp alınamayacağını makalemizde inceliyoruz.


“QNB Finansbank kripto para ve bitcoin hesabı açılabilir mi? QNB Finansbank bitcoin, altcoinler gibi kripto paraları almak ya da satmak için ne yapılması gerekiyor?” soruları çok sık duyuluyor. Kripto para piyasalarını takip eden hemen herkes, bu tür soruları soruyor. Biz de bu soruların yanıtlarını verebileceğimiz bir yazıyı sizlere sunmak istiyoruz. Kripto paralar; bitcoin, etherum ve diğer altcoinler son dönemlerde oldukça hareketli. Ülkemizde de talep gören bu kripto paralar, yatırımcılarımız tarafından tercih edilmeye başlandı. Yatırımcıların özellikle bitcoin ve ethereum tercih ettiklerini bilsek de diğer coinler için de pek çok yatırımcı araştırma yapıyor.
 2008 yılında Satoshi Nakamoto isimli bir kişi ya da bir grup tarafından ortaya çıkarılan Bitcoin’in ardından blockchain sistemi ile güvenilir pek çok kripto para ortaya çıktı. Elbette alanının öncüsü olduğu için ülkemizde en fazla bilinen kripto paranın Bitcoin olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hem dünyada hem de ülkemizde farklı kripto para birimlerine de ilgi oldukça fazla olmaya başladı. Bunun temel nedenini yatırımcının kendi para birimine, döviz birimlerine ya da altına bir yatırım aracı olarak fazla güvenmemesi olarak gösterebiliriz. Bir de merkeziyetsiz yapısı, çabuk el değiştirebilen akışkan bir yapıda olması da tercih sebepleri arasında gösterilebilir.
 
Ülkemizdeki yatırımcılar da kripto borsalarında gerçekleştirdikleri alışverişle para değişimi yapıyorlar. Ancak kripto para borsalarını bilmeyen yatırımcılar da bankalar aracılığı ile yatırımlarını bu piyasada değerlendirme niyetindeler. Bu yatırımcıların “QNB Finansbank bitcoin ve kripto para hesabı nasıl açılır? Kripto para alma satma işlemi nasıl yapılır?” sorularını sorduğunu biliyoruz. Dilerseniz merak edilen soruların yanıtlarını birlikte inceleyelim.

QNB Finansbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Açmak Mümkün Mü?

“QNB Finansbank bitcoin ve kripto para hesabı var mı? Açılabilir mi?” sorusu özellikle piyasaya yeni girmek isteyen yatırımcıların aklını kurcalıyor. QNB Finansbank, ülkemizde önemli bir yer tutan, yabancı bankalar arasındaki önemli bir banka. Bu nedenle de kripto piyasalarına girmeye çalışan müşterilerinin QNB Finansbank’ı tercih etmek istemeleri gayet normal. Ne var ki QNB Finansbank, kripto para işlemleriniz için kripto para borsalarına para gönderip kripto para borsalarından para çekebileceğiniz bir banka olsa da direkt olarak kripto para birimleri ile işlem yapmanızı sağlayabilecek bir banka değil!
 
Sadece QNB Finansbank değil, ülkemizde lisans almış hiçbir banka müşterilerine kripto para ve bitcoin hesabı açamaz! Türkiye’de mevcut bankacılık kanunları ve BDDK düzenlemeleri bankaların krediler vermesine ve mevduatlar toplamasına izin veriyor. Yönetmeliklerde kripto para hesabı ile ilgili bir tabir kullanılmaması ise hesabın açılamayacağına delalet ediyor.

QNB Finansbank Bitcoin ve Kripto Para Nasıl Alınır?

QNB Finansbank bitcoin ve kripto para alabileceğiniz, en azından doğrudan alabileceğiniz, bir banka değil. Ülkemizdeki yasal mevzuatların bunun önündeki en önemli engel olduğunu bir kere daha belirtelim. Ancak QNB Finansbank’ın kripto para hesabı olmaması sistemin dışında kalması anlamına da gelmiyor. QNB Finansbank ve diğer bankalar, kripto para borsaları ile yatırımcının arasında bulunan önemli bir köprü niteliği taşıyor. Aşağıdaki başlıklarda durumu daha detaylı anlatıyor olacağız. Bu konuyla ilgili sizin için hazırlamış olduğumuz “Bankalar Neden Bitcoin ve Kripto Para Satmıyor?” isimli makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

QNB Finansbank Kripto Para – Bitcoin Bozdurulabilir Mi?

QNB Finansbank kripto para ve bitcoin bozdurmak için sadece bir aracı olabilir. Dövizinizi ya da altınlarınızı bozdurmak için izlediğiniz yolu ne yazık ki izleyemezsiniz. Konuyu biraz daha açmamız gerekirse, yatırımcının elinde bulunan kripto parayı bozdurması için mutlak suretle bir kripto para borsasına ihtiyacı vardır. Kripto para borsalarında alıcılar ve satıcılar buluşarak güncel kurlar üzerinden alışverişlerini gerçekleştirirler. Sonrasında ise satıcı, kripto para borsasında elde ettiği TL ya da döviz gelirini banka hesabına çekmek isterse, QNB Finansbank ya da diğer banka hesaplarına çekebilir. Böylece QNB Finansbank’ın kripto para ya da bitcoin bozmadığını, yalnızca para çekme ve para gönderme işlemleri için aracılık ettiğini görebilirsiniz. “Bitcoin ve Kripto Para Nasıl Bozdurulur?” yazımızda konuyla alakalı daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.
 
 
Siz de kripto para borsalarına para göndermek ya da bozdurduğunuz paranızı hesabınıza almak istiyorsanız bir banka hesabına ihtiyacınız olacaktır. QNB Finansbank’tan hesap açmak isterseniz QNB Finansbank Hesap Açma sayfasından hesabınızı nasıl açacağınızı öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz de QNB Finansbank şubelerine uğrayabilirsiniz. QNB Finansbank Şubeleri sayfamızda il ve ilçe bilgilerini girerek basit bir arama yaparak yaşadığınız yerdeki QNB Finansbank şubelerinin adreslerini, telefon numaralarını öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank Bitcoin – Kripto Para Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

Türkiye’de kripto para almak için QNB Finansbank’tan ya da diğer bankalardan ziyade güvenilir bir kripto para borsasına ihtiyacınız olacaktır. Fakat sadece kripto para borsaları ile iş bitmez. Alışverişinizin sonrasında paranızı elinize almak için bir banka hesabına da ihtiyaç duyarsınız. Burada da bankalar devreye girecektir. Ülkemizde işlem piyasası olarak işlev gören Paribu ve BTC Türk gibi kripto borsaları bulunuyor. Binance da son zamanlarda en fazla tercih edilen yabancı kaynaklı işlem borsasıdır. Bu borsalardan en fazla tercih edileni de BTC Türk olarak görünmektedir. Pek çok banka ile özel anlaşması bulunan borsanın şu anda QNB Finansbank ile özel bir anlaşması yok. Anlaşmalı olan bankalar ile sınırsız şekilde 7/24 havale işlemleri yapılabilirken, anlaşmalı olmadıkları bankalarla resmî tatil olmayan hafta içleri 09:00 – 16:45 arası EFT yapılabiliyor.Türkiye’de Bitcoin ve Kripto Para Nereden Alınabilir?” Başlıklı yazımızda daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Farklı Bankaların Bitcoin ve Kripto Hesapları

Farklı bankaların kripto para; bitcoin ya da altcoin hesapları olup olmadığını incelemek için dilediğiniz bankanın konusunu inceleyebilirsiniz. Bundan önce isterseniz sizin için hazırladığımız “Hangi bankalar bitcoin ve kripto para satıyor?” konusunu da inceleyebilirsiniz.
 
Akbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Denizbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Fibabank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Garanti BBVA Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Halkbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
ING Bank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Şekerbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
TEB Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Türkiye İş Bankası Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Vakıfbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Yapı Kredi Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Ziraat Bankası Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?

Diğer Makaleler