QNB Finansbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme

QNB Finansbank Kolay Adres, kişisel elektronik bilgilerinizle Finansbank kanalıyla para almanızı ya da para göndereceğiniz kişinin kişisel bilgileri ile para göndermenizi sağlayan bir sistemdir.


QNB Finansbank Kolay Adres Tanımlama ve FAST sistemi ile artık daha kolay bir bankacılık tecrübesi kullanıcıları bekliyor. QNB Finansbank da 12 Kasım 2020’de duyurulan, 8 Ocak 2021’de ise uygulamaya konulan FAST ve Kolay Adres Tanımlama sistemlerini uygulamaya koydu. Makalemizin devamında QNB Finansbank Kolay Adres Tanımlama nedir, IBANSIZ nasıl para gönderilir, konularına detaylıca değineceğiz. Dilerseniz önce Kolay Adres Tanımlama Nedir? IBANSIZ Para Gönderme konumuzu inceleyebilirsiniz.

FAST Sistemi Nedir?

QNB Finansbank Kolay Adres Tanımlama öncesinde dilerseniz FAST sisteminden biraz bahsedelim. Fonların Anlık ve Sürekli Transferi olarak isimlendirilen bu sistem sayesinde artık 7/24 EFT yapabileceksiniz. Eskiden olduğu gibi hafta sonları ya da tatil günleri para gönderememe sorunu ortadan kalkmış oluyor.

QNB Finansbank Kolay Adres Nedir?

QNB Finansbank Kolay Adres, kişisel elektronik bilgilerinizle Finansbank kanalıyla para almanızı ya da para göndereceğiniz kişinin kişisel bilgileri ile para göndermenizi sağlayan bir sistemdir. IBAN kullanarak para göndermek yerine artık para transferi yapacağınız kişinin T.C. kimlik numarasını, şirketlerde vergi numarasını, yabancı kimlik numarasını, pasaport numarasını ya da e-posta adresini kullanarak para gönderebilirsiniz. Aynı şekilde tanımladığınız Kolay Adres ile hesabınıza para alabilirsiniz.

QNB Finansbank Kolay Adres Nasıl Tanımlanır?

QNB Finansbank Kolay Adres, 26 haneli IBAN’ı kullanmanızı gereksiz kılacak bir kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda hesap numaralarına da ihtiyacınız kalmayacak. Yalnızca hangi Kolay Adresi hesabınıza tanımlamayacağınızı seçmeniz yeterli. Geçmişte yaşanan yanlış IBAN adreslerine, hesap numaralarına gönderilen transfer sorunlarının önüne böylece geçilmiş olacak. QNB Finansbank cep ya da internet şubesine girişinizin ardından “Hesaplar” bölümünde yer alan “Kolay Adres Ekleme” adımını kullanarak Kolay Adresinizi / Adreslerinizi rahat bir şekilde ekleyebilirsiniz. Bilgisayar ya da cep telefonu konusunda kendinizi yeterli görmüyorsanız, QNB Finansbank’ın sizin için farklı çözümleri de bulunuyor. Çağrı Merkezi numarası olan 0850 222 09 00’ı arayarak ya da şubelerden gerekli tanımlamaları kolayca yapabilirsiniz.
Aynı menüden dilerseniz Kolay Adres güncelleme, silme işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Size en yakın QNB Finansbank şubesinin nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız Finansbank Şubeleri sayfamızdan inceleme, sorgulama yapabilirsiniz. Bununla birlikte farklı bankaların şubelerini de aramak isterseniz Banka Şubeleri sayfamızı incelemenizi öneriyoruz.

QNB Finansbank Kolay Adres Tanımlama Ne Zaman Başlayacak?

QNB Finansbank Kolay Adres, 8 Ocak 2021 tarihinde kullanılmaya başlandı. Merkez Bankası tarafından 12 Kasım 2020’de ilk duyurulduğunda sadece 11 pilot bankada uygulanacağı belirtilmiş olsa da pek çok bankada 8 Ocak 2021 tarihinde uygulanmaya başlandı.

QNB Finansbank Kolay Adres Ücretli Mi?

QNB Finansbank Kolay Adres tanımlamak için bankaya herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

QNB Finansbank Kolay Adres Transfer Limiti Var Mı?

QNB Finansbank Kolay Adres bilgileriyle 1000 TL’ye kadar para transferlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Fazlası için henüz bankada bir limit belirlenmediğini belirtelim. Aynı zamanda FAST için de tıpkı EFT’de olduğu gibi transfer ücret tarifesinin bulunduğunu hatırlatalım. Bu transfer ücret tarifesi Merkez Bankası’nca belirlenmektedir.

QNB Finansbank Kolay Adres Bilgilerimiz Nerede Saklanacak, Güvenli Mi?

Evet, QNB Finansbank Kolay Adres bilgileri BKM yani Bankalararası Kart Merkezi tarafından saklanacağından güvenlidir. QNB Finansbank sistemine kaydedeceğiniz Kolay Adres bilgileriniz fon aktarma, fon çekme işlemlerinin yerine getirilebilmesi amacıyla; 5411 sayılı Bankacılık Kanununun ve sair mevzuat hükümlerinin zorunlu kıldığı ya da izin verdiği kişi / kurumlara verilebilir. Kanunla haklarınız korunacağından dolayı üçüncü şahıslara bilgileriniz verilmeyecektir.

QNB Finansbank Hesabımız İçin Kaç Farklı Kolay Adres Tanımlayabiliriz?

Kolay Adres bilgilerinizden dilediğiniz 5 tanesini QNB Finansbank hesabınız / hesaplarınız için tanımlayabilirsiniz. QNB Finansbank’ta bulunan bir hesabınız için en fazla 5 tane Kolay Adres tanımlayabileceğiniz gibi isterseniz birden fazla hesabınız için de toplam 5 tane Kolay Adres tanımlayabilirsiniz. Burada önemli olan noktanın hangi bankada olursa olsun, toplamda 5 adet Kolay Adres tanımlayabileceğiniz gerçeğidir. Daha anlaşılır anlatmak gerekirse, bir IBAN’a 5’e kadar Kolay Adres tanımlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Dışındaki Bankalar İçin Kolay Adres Tanımlama

QNB Finansbank Kolay Adres Tanımlama işlemi yapmanızın ardından, varsayalım farklı bir bankada da aynı işlemi yapmak istiyorsunuz. QNB Finansbank’taki hesabınız için cep telefon numaranızı Kolay Adres olarak tanımladınız. Bu durumda farklı bir bankada da aynı cep telefonu numaranızı Kolay Adres olarak tanımlarsanız, son yaptığınız işlem geçerli olacak ve QNB Finansbank’taki tanımlamanız iptal edilecektir. Bu açıdan bakıldığında QNB Finansbank’ta yapmış olduğunuz Kolay Adres Tanımlama işleminde kullandığınız Kolay Adresi farklı bankalarda kullanmamanız gerekir. Cep telefonunuz yerine e-posta adresinizi kullanarak bu sorundan uzaklaşabilirsiniz.

QNB Finansbank Kolay Adres Tanımlama Hangi Hesaplar İçin Yapılabilir?

QNB Finansbank’ta yalnızca Vadesiz Türk Lirası hesapları için Kolay Adres tanımlaması yapabilirsiniz.

Diğer Bankalarda Kolay Adres Tanımlama

Aşağıdaki konuları inceleyerek farklı bankalar için Kolay Adres tanımlamayı, Ibansız para gönderme işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Akbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Albaraka Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Alternatif Bank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Anadolubank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Burgan Bank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Denizbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Fibabank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Garanti Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Halkbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
HSBC Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
ING Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
İş Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Kuveyt Türk Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Odeabank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Şekerbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
TEB Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Türkiye Finans Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Vakıf Katılım Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Vakıfbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Yapı Kredi Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Ziraat Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Ziraat Katılım Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme


 
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler