QNB Finansbank Kredi Kartı Aidatı İadesi 2022

QNB Finansbank kredi kartı aidatı iadesi yöntemleri ile kredi kartınızın ekstresine yansıtılan yıllık kullanım bedelini kısmi ya da tamamen geri alabilirsiniz.
QNB Finansbank kredi kartı aidatı iadesi, kullanmış olduğunuz QNB Finansbank kredi kartı ürünlerinden herhangi birinde, kullandığınız karta göre yapılan yıllık kullanım bedeli altındaki kesinti ile doğrudan aklınıza gelen bir konu olabilir.
 Bankalar, kredi kartlarında kart türüne göre yıllık kullanım bedeli kesintisi yaparlar. Bu kesintinin yasal olup olmadığı en merak edilen konulardan biridir ve bu konu son derece kolay bir şekilde anlaşılabilir. Eğer bankanızın kredi kartı seçenekleri içerisinde ücretsiz veya aidatsız kredi kartı mevcutsa, kredi kartınızın aidat ücreti son derece yasal bir ücret olarak tanımlanabilir. Haliyle QNB Finansbank kredi kartı iadesi konusunda arayış içerisinde giren tüketicilerden kesilen bu tutarlar, yasal olarak tanımlanabilirler.
 
QNB Finansbank kredi kartı aidatı iptali ile kredi kartınızdan kesilen yıllık kullanım bedelinin tamamının ya da bir kısmının tekrar tarafınıza iadesi söz konusu olabilir. Bu konuda yapacağınız başvuru, ciddiyetiniz ve daha birçok detay kredi kartı iadesi konusunda sonuç almanıza yol açabilir. Peki, QNB Finansbank kredi kartı aidatı iadesi nasıl yapılır?

QNB Finansbank Kredi Kartı Aidatı İadesi Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank kredi kartı aidatı iadesi nasıl yapılır?” konusuna dair merak içerisinde olan tüketiciler, çeşitli yöntemler uygulayarak kredi kartı aidatı iptali konusunda sonuç alabilirler.
 
QNB Finansbank kredi kartı aidatı iptali konusunda uygulanabilecek yöntemler veya aidat iptali konusunda tercih edilebilecek adımlar aşağıdaki gibidir:
 • QNB Finansbank Şubelerinde Kredi Kartının Aidat İadesini Yaptırma: Size en yakın QNB Finansbank şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte ziyaret ederek, kredi kartı aidat iptaline dair başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı aidatı işlemleri adına “Bireysel Müşteri Hizmetleri” bölümüne dair sıra numarası almanız gerekir. Ardından müşteri temsilcisine konu hakkında başvuru yapıp, kredi kartı aidatınızı geri almak istediğinizi belirtmelisiniz. Eğer bu konuda olumsuz yanıt alırsanız, kartınızı iptal edeceğinizi ve başka bankalarda iade sağlandığını ifade etmelisiniz. Tüm bunlara rağmen halen daha olumsuz yanıt alıyorsanız, şube müdürü ile görüşme yaparak en azından bir seferliğine de olsa kredi kartı aidatı iadesi sağlatabilirsiniz. Tüm bu uğraşların sonucunda kartınızdan kesilen aidat iade edilmiyorsa, bankanın aidatsız kart seçeneklerini tercih edebilir ya da kartınızı gerçekten iptal edebilirsiniz.
 • QNB Finansbank Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı Aidat İadesi Yaptırma: 0850 222 0 900 numaralı telefondan QNB Finansbank müşteri hizmetlerinin sesli yanıt sistemine bağlanabilir ve bu sistem ile “Kart İşlemleri” menüsünden müşteri temsilcisi ile kredi kartı aidatı iptali konusunda görüşme sağlayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine kredi kartı aidatınızı geri almak istediğinizi belirtmelisiniz. Eğer bu konuda işlem sağlamayacaklarını ifade ederlerse, kartınızı sırf bu nedenden ötürü kapatmak istediğinizi belirtmelisiniz. Müşteri temsilcisi bu konuda size bir teklif ile geri dönüş sağlayabilir veyahut direkt kartınızı kapatma talebinizi işleme alabilir. Kartınızın iptali konusunda endişe etmenize gerek yoktur ve bu işlemi onaylamanız herhangi bir problem içermez. Bunun nedeni ise QNB Finansbank tarafından 7 gün içerisinde kart iptali konusunda aranacak olmanızdır. Kart iptalinden sizi vazgeçirmek isteyen QNB Finansbank, kredi kartı aidatınızın geri iptali teklifi ya da kartınıza para puan yükleyerek, aidat tutarı kadar veya belirli bir kısmı kadar anlaşmalı işyerlerinde alışveriş yapmanıza imkan tanıyabilir. QNB Finansbank kredi kartı aidatı iptali konusunda verilen teklifleri beğenmemeniz durumunda ise kartınızı iptal edebilir ya da aidat olmayan kredi kartına yönelebilirsiniz.
 • Tüketici Hakem Heyeti Başvurusu ile QNB Finansbank Kredi Kartı Aidatı İadesi Yaptırma: Tüketici Hakem Heyeti başvuru sayfası sayesinde, QNB Finansbank’ın sizden almış olduğu kredi kartı aidat ücretinin geri iadesine dair başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yapılan başvurunuz, ikamet ettiğiniz adrese bağlı olan Tüketici Hakem Heyeti’ne iletilecektir ve hemen sonrasında da kredi kartının aidat iadesi konusunda yapılan incelemelerin ardından karar verilecektir. Kararın lehinize sonuçlanması durumunda ise QNB Finansbank kredi kartı aidatı iadesi tarafınıza sağlanacaktır.

QNB Finansbank Kredi Kartı Yıllık Aidatı Nedir?

QNB Finansbank kredi kartı yıllık aidatı nedir?” konusuna dair merak içerisinde olan tüketiciler, özellikle ilk olarak kart ekstrelerinde aidat ücret kesintisini görünce söz konusu soruyu sorarlar.
 
Kredi kartınız tarafından sağlanan taksit hizmetleri, para puanlar, tek çekime özel taksit fırsatları ve daha birçok avantaja dair ekstrenize senede bir defa yansıtılan “Yıllık Üyelik Ücreti” bir diğer adıyla, kredi kartı yıllık aidatı olarak bilinir. Belirtmiş olduğumuz bu kredi kartı özelliklerinin büyük bir kısmı sadece yıllık üyelik ücreti kesilen kartlara sağlanır. Ücretsiz veya aidatsız olarak bilinen QNB Finansbank kredi kartlarında, kampanyalar veya taksit imkanları oldukça sınırlıdır. Kredi kartı aidatı ödememek adına ücretsiz kartları tercih etmeniz söz konusudur ancak bu sebepten ötürü çeşitli avantajları olan kredi kartlarından yararlanmanız mümkün olmaz. Bunun yanı sıra kredi kartı yıllık aidat ücreti konusunda ihtiyacınıza uygun veya özellikleri size uygun olan kredi kartlarını tercih ederek, çok yüksek aidat ücretleri ödemekten kurtulabilirsiniz. QNB Finansbank kredi kartı yıllık aidatı konusunda sadece tek bir ücret değil, kredi kartlarına göre diğer birçok ücret seçeneklerinden bahsetmek söz konusudur.

QNB Finansbank Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti Ne Kadar?

QNB Finansbank kredi kartı yıllık aidat ücreti ne kadar?” sorusu, özellikle ihtiyacına uygun veya kredi kartı kullanım alışkanlıklarıyla örtüşen bir kredi kartı almak isteyen ya da kullandığı kredi kartının yıllık aidat ücretini merak eden tüketiciler tarafından sorulur.
 
QNB Finansbank kredi kartları yıllık aidat ücretleri ise aşağıdaki gibidir:
 • CardFinans: 185,5 TL
 • CardFinans Xtra: 210,5 TL
 • CardFinans Fix: ÜCRETSİZ
 • Hemşire Kart: ÜCRETSİZ
 • QNB First: 287,5 TL
 • CardFinans Emekli: 50,5 TL
 • Fenerbahçe CardFinans Classic: 163,5 TL
 • Fenerbahçe CardFinans Gold: 185,5 TL
 • Fenerbahçe CardFinans Platinum: 210,5 TL
 • CardFinans Trabzonspor: 163,5 TL
 • CardFinans Troy: 134 TL

QNB Finansbank Aidatsız Kredi Kartı

QNB Finansbank aidatsız kredi kartı sayesinde, kredi kartı kullanırken hiçbir şekilde aidat ücreti ödemenize gerek kalmaz.
 
Aidat ücreti olmayan QNB Finansbank kredi kartını alabilmek adına QNB Finansbank şubeleri veya müşteri hizmetlerinden “QNB Finansbank Fix Kredi Kartı” ürününü talep edebilirsiniz. Bu ürün sayesinde ömür boyu herhangi bir şekilde kredi kartı aidatı ödemezsiniz. Öte yandan mesleğiniz hemşirelik ise “QNB Finansbank Hemşire Kart” sayesinde de kredi kartınız özelinde herhangi bir aidat ücreti ödeme durumuyla karşılaşmazsınız. Bunların dışında ise herhangi bir şekilde kredi kartı aidatı olmayan QNB Finansbank kredi kartı bulunmamaktadır.

QNB Finansbank Kredi Kartı Aidatı Ödememek için Ne Yapmam Gerekiyor?

QNB Finansbank kredi kartı aidatı ödememek için ne yapmam gerekiyor?” sorusu, iki farklı durum karşısında sorulan bir durumdur.
 
Bu soru öncelikle, kredi kartı ekstresine yıllık üyelik bedeli yansıtılmış olan tüketiciler tarafından sorulur. Bununla birlikte daha önce kredi kartı aidatı ödememiş ve ödemek istemeyen, bu konuda da önlem almak isteyen tüketiciler söz konusu soruyu sorarlar.
 
QNB Finansbank kredi kartı aidatı ödememe konusunda birinci duruma dair yanıt arıyorsanız, yukarıda belirtmiş olduğumuz şekillerde çözüm bulabilirsiniz. QNB Finansbank şubelerine ya da müşteri hizmetlerine, kredi kartı aidatınızın iptali için başvurabilirsiniz. Ayrıca bu konuda Tüketici Hakem Heyeti başvurusu da yapabilirsiniz. İkinci durumda yani, kredi kartı aidatı ödememek adına önlem alma durumunda ise yapmanız gereken aidatsız QNB Finansbank kredi kartı ürünlerini tercih etmek olmalıdır. QNB Finansbank’tan kredi kartı almadan önce veya kredi kartı aldıktan sonra 180 gün içerisinde aidat ücreti olmayan kredi kartlarını tercih edebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Aidatı İadesi Şikayetleri ve Çözümleri

QNB Finansbank kredi kartı aidatı iadesi şikayetleri ve çözümleri, konu hakkında kapsamlı bilgi almak isteyen tüketiciler tarafından merak edilen konulardır.
 
Öncelikle QNB Finansbank’ın kredi kartı aidatı iadesi konusunda tüketicilere ilk etapta daima olumsuz bir yaklaşımı olduğu görülür. Tüketicilerin ise kararlılıklarını sürdürmeleri durumunda, kredi kartı aidatı iadesi konusunda destek almaları mümkün olur. QNB Finansbank kredi kartı aidatının hepsini iade etmese de bir kısmını mutlaka iade eder. Öte yandan aylık kredi kartınız özelindeki işlem hacminiz de kredi kartınızın yıllık aidat ücretinin iade edilmesi konusunda etkili olur. QNB Finansbank kredi kartı iadesi şikayetleri konularında yaşanan problemlerle karşılaşmamak adına ücretsiz kartları tercih edebilir ya da bir seferliğine QNB Finansbank şubelerinin yolunu tutarak, şube müdürlerinden bu konuda yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Aidatı İadesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

QNB Finansbank kredi kartı aidatı iadesi hakkında sıkça sorulan sorular ve bu sorulara dair cevaplar aşağıdaki gibi karşınıza çıkar:

·Finansbank kredi kartı aidatı ne kadar?

QNB Finansbank kredi kartı aidatı, kredi kartınızın türüne göre farklılık gösterir. Her kredi kartında farklı ücretler tahsil edilir. Ayrıca yıllık ücreti veya aidatı olmayan kredi kartları da mevcuttur.

·Finansbank kredi kartı yıllık üyelik ücreti yasal mı?

Finansbank kredi kartı yıllık üyelik ücreti, belirli durumlarda yasaldır. Eğer QNB Finansbank ücretsiz bir kredi kartı sunuyorsa, diğer kredi kartlarında aidat ücreti kesintisi yapabilir. QNB Finansbank da ücretsiz bir kredi kartı sunduğu için yıllık üyelik ücreti yasal hale gelir.

·Finansbank kredi kartı nasıl iptal edilir?

Finansbank kredi kartının iptali konusunda 0850 222 0 900 veya Finansbank şubelerine nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

·CardFinans Nakit yıllık kart ücreti var mı?

CardFinans Nakit, bir kredi kartı değil bir banka kartıdır. Bu nedenle tarafınızdan herhangi bir şekilde kart kullanım bedeli ya da yıllık kart ücreti gibi ücret alınmaz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler