Raiffeisen-Gruppe

Raiffeisen-Gruppe, İsviçre’nin en büyük bankalarından biridir. Raiffeisen-Gruppe’nin Türkiye’de İstanbul’da Raiffeisen Investment AG aracılığıyla temsilciliği bulunmaktadır.
Raiffeisen-Gruppe yaklaşık 259 milyar140 milyon frank asetleri tüm İsviçre’de bulunan bankalara göre de elde ettiği gelir ile yüzde 7,5’lik bir pazar payı ile en büyük banka oldu. Pazarın en büyük dört bankası arasında dördüncü konumda olan Raiffeisen-Gruppe, pazarda söz sahibidir.
 Raiffeisen-Gruppe bir kooperatif bankalar birliği olarak nitelenebilir. İsviçre’deki 246 bağımsız kooperatif bankası Raiffeisen altında birleşmiş durumdadır ve 896 şubesiyle İsviçre’de en yoğun şekilde dağılmış bankadır.
 
Raiffeisen bankalarına tüm konularda tavsiyelerde bulunur ve destek verir ve ayrıca Raiffeisen bankaları için karşılıklı likidite havuzu sağlar.

Raiffeisen-Gruppe İsviçre’de ne kadar yaygın?

Raiffeisen-Gruppe, İsviçre’de 896 şubesi ile yayılmış bir ağa sahip. Grubun orijini Avusturyalı olduğundan farklı ülkelerde de kooperatif birlikleri bulunmaktadır.

Raiffeisen-Gruppe hangi ülkelerde var?

  • İsviçre

Raiffeisen-Gruppe Hesap Açma

Raiffeisen-Gruppe hesap açmak için İsviçre’de yaşıyorsanız, çevrimiçi başvuru yapabilirsiniz. İkametinizi gösteren bir belge, pasaport ve başvuru formu ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Meslek bilgilerinizi gösteren bir belgeyi de gelir kaynağını öğrenmek için bankanın istemesi doğaldır. Ayrıca duruma göre ek belgeler de istenebilir.
 
Yabancı biri olarak banka hesabı açtırmak isterseniz, bankaların şubelerine pasaport ve geçerli vize ya da oturma izni ile gitmek hesap açtırabilmek için yeterli olacaktır. Elbette ikamet bilginizi elinizde bulundurmanız ve başvuru formu doldurmanız gerekecek.

Raiffeisen-Gruppe Gizli Hesap Açılabilir Mi?

Raiffeisen-Gruppe ve diğer İsviçre bankaları, İsviçre kültürünü göz önüne koyarak mahremiyet, gizlilik ve tarafsızlık üzerine atıfta bulunurlar. 1700’lü yıllarda bankacılık başlamış olsa da bankacılık sisteminin korunması için 1800’lü yıllarda bankacılık tüzükleri ile güvenlik ve gizlilik garanti edilmektedir. Ancak 1998 yılında ortaya çıkan bir skandal ile ortaya çıkan bazı gerçekler bu standardın biraz esnetilmesine neden oldu. Bu esnetmeye rağmen önemli ölçüde bankacılık gizliliği hükümleri sağlanmaktadır.

Raiffeisen-Gruppe ne kadar mevduat garantisi vermektedir?

Raiffeisen-Gruppe mudiler için mudi başına 100 bin franklık bir mevduat garantisi bulunmaktadır. Bu tutar aynı zamanda yabancı para birimleri için de geçerli olmaktadır. UBS AG, İsviçre Mali Piyasa Denetleme Kurumu tarafından yetkilendirilir ve denetlenir.

Raiffeisen-Gruppe Uluslararası Para Transferleri

  • SWIFT Transferleri
  • SEPA Kredi Transferleri
  • SEPA Doğrudan Borçlar
  • SEPA Doğrudan Borçlar B2B

KÜNYE

Kuruluş Tarihi: 1899
Çalışan Sayısı: 9.215
BIC (SWIFT): RAIFCH22XXX
Merkez: St. Gallen

GENEL MÜDÜRLÜK İLETİŞİM

Adres: Raiffeisenplatz, 9001, St. Gallen, İsviçre
Tel: + 41 071 225 88 88
Fax: + 41 071 225 88 87
Website: https://www.raiffeisen.ch/rch/de.html
E- Posta: ebanking@raiffeisen.ch
Türkiye Temsilcilik Adresi: Etiler Mah. Bahtiyar Sk Beşiktaş, İstanbul
Türkiye Temsilcilik Telefonu: +90 212 287 10 80
Türkiye Temsilcilik Faks: +90 212 287 10 90
Türkiye Temsilcilik E-Posta: g.kabatepe@raiffeisen-investment.com
 

Diğer Makaleler