Sabit Faizli Kredi Nedir?

Kredi çekmeye karar verdiniz. İlk akla gelen sorular: Faiz oranları kredi almak için uygun mu?


Kredi çekmeye karar verdiniz. İlk akla gelen sorular: Kredi faiz oranları kredi almak için uygun mu? Faiz ne zaman düşer? Ya şimdi yüksek faizle kredi çektikten sonra faizler düşerse? Biraz daha beklemeye mi karar verdiniz; peki neye göre?
Sabit faizli Kredilerin Avantajı piyasadaki belirsizlik ortamında faiz artışlarının olumsuz etkilerine karşı size sığınacak liman sunmasıdır. Piyasada faiz oranları dalgalansa da siz bundan etkilenmeden finansman ihtiyacınızı belirlediğiniz faiz oranıyla karşılamaya devam edeceksiniz. Belirleyeceğiniz vade seçeneği ile her ay ödeyeceğiniz sabit tutarı ön görebileceksiniz. Risk sevmiyorsanız bu tip krediler tam size göre.

Faizler artarsa ne olur? Siz bundan etkilenmezsiniz. Düşük faizle aldığınız kredi aynı koşullarda devam eder.

Faizler düşerse ne olur? Yüksek faizle ödemeye devam etmezsiniz; kredinizi kapatır ve güncel faiz oranlarıyla kredinize devam edebilirsiniz.

Sabit Faizli Kredi Veren Bankaların Kampanyaları Nelerdir?

Birçok banka çeşitli isimler altında sabit faizli kredi hizmeti vermektedir.

İş Bankası "Sabit Faizli Rotatif (BCH) Kredisi ürünü ile ilgili bilgi almak için size en yakın Şube'yi sayfamızdan bularak bilgi alabilirsiniz: İş Bankası Şubeleri

Sabit Faizli Tarımsal Krediler arasında Ziraat Bankası'nın Sabit Faizli Tarımsal Mekanizasyon Kredisi öne çıkmaktadır. Gerçek ya da tüzel kişilerce kullanılabilen bu kredi ile zirai kredilendirme belgesi olan tüm tarımsal araçlar için finansman ihtiyacı sağlanabilmektedir. Vade süresi 12 aya kadar sınırlı olan ve vade sonuna kadar sabit faizle ödeme yapılan bu kredi ile satış fiyat teklifinin ya da proforma faturanın %75'ine kadar tutarlarda kredi kullanılabilmektedir. Ziraat Bankası'nın Tarımsal Yatırım Kredisi için bankanın şubelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz: Ziraat Bankası Şubeleri

Sabit Faizli Konut Kredisi bir başka sabit faizli kredi hizmetidir. Sabit Faizli Mortgage olarak da adlandırılan bu kredi ürünü ile konut kredisini sabit faiz oranıyla ödeme imkanını elde edeceksiniz. Ev kredisi için gerekli olan şartlar (evin ipotek edilmesi, konutun değerinin %75'ine kadar kredi alabilme, bazı durumlarda kefil) bu kredi seçeneği için de geçerlidir.

Akbank Sabit Faizli Konut Kredisi'nden "Büyük Kırmızı Ev" ürünüyle faydalanabilirsiniz. Sitemizin "Kredi Hesaplama" sayfasında en uygun konut kredisi seçeneklerine ulaşabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler