Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kart kullanarak internet üzerinde daha güvenilir bir alışveriş yapabilirsiniz.


İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin yaygınlaşması büyük bir kolaylık sağladığı gibi aynı zamanda çeşitli güvenlik problemlerinin de ortaya çıkmasına yol açmış durumda. Büyük veya küçük miktarda tutara sahip olan alışverişleriniz sonrasında kredi kartı bilgilerinizin çalınması büyük bir maddi zarara uğramanıza yol açabiliyor.
Tüm bu olumsuz durumların engellenebilmesi için son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih edilmekte olan sanal kartlar ise tek kullanımlık kartlar olarak bu tür konularda hayat kurtarıcı bir rol üstleniyor. Harcamalarınız ve alışveriş tutarınız kadar yükleme yaparak tek seferlik kullanabileceğiniz sanal kartlar tamamen güvenilir bir şekilde internet üzerinden alışveriş yapabilmenizi sağlıyor.

Bilgilerinizin kopyalanması, ekstra çekimler ve korsanlar tarafından yapılan ek alışverişleri engelleyebilmek için tercih edebileceğiniz sanal kartlar günümüzde tüm alışveriş mağazalarında geçmektedir. Her yıl milyonlarca kişinin mağdur olduğu internet alışverişlerinde sizler de bu riski almak istemiyorsanız ve güvenilir bir şekilde online alışveriş yapabilmek istiyorsanız sanal kart kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sanal kartlar, internet ortamında yapacağınız alışverişlerde oldukça basit bir temele dayanarak çalışmaktadır. Örneğin 300 TL tutarında bir alışveriş yapmak istediğinizi varsayalım. Bu durumda banka şubeleri, telefon bankacılığı hizmetleri veya internet bankacılığı hizmetlerini kullanarak sahip olduğunuz mevcut ana kredi kartınızdan 300 TL tutarında sanal bir limit oluşturuyorsunuz. Bu limit kartınıza yüklendikten sonra internet ortamında yalnızca 300 TL tutarında olan alışverişinizi güvenilir bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Sanal Kart Bonus Puan Kazandırır mı?

Sanal kartlarda aynı zamanda kredi kartlarında olduğu gibi taksitlendirme seçenekleri de mevcuttur. Kredi kartınızın alışverişlerden sonra sunduğu kampanyalar ve bonus puanlardan da sanal kart kullanarak alışveriş yaptığınız zaman yararlanabilirsiniz. Bankanızın kredi kartınıza sunduğu tüm bonus puanlar ve kampanyalar sanal kart alışverişlerinizde de geçerlidir.

Sanal kartın içerisinde yer alan limitiniz bittiği zaman kartınız da devre dışı kalacağı için kendinizi tamamen güven altına almış olursunuz. Böylelikle sanal kart kullandığınız zaman kartınıza ait olan bilgiler başka kişilerin eline geçse bile size herhangi bir şekilde zarar veremezler. Çünkü sanal kartlar tek kullanımlık olan limitli bakiyeye sahip sınırlı olan kartlardır.

Sanal kart harcamalarınız için ayrı bir hesap özeti ise gelmemektedir. Bu kart ile yaptığınız tüm alışverişlerinize ait olan ödemeler ana kredi kartınıza ait olan borçlarınıza yazılır ve ekstreye yansıtılır. Sanal kart tamamen hayali bir karttır. Fiziksel olarak herhangi bir özelliği bulunmamaktadır. Bu sebeple sanal kartı pos cihazı kullanılan mağazalarda kullanamazsınız.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler