Şekerbank Altınlı Dönemsel Mevduat

Dönemsel faiz ve kur değişimlerinden kazanabileceğiniz Şekerbank Altınlı Dönemsel Mevduat ile birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.


Şekerbank Altınlı Dönemsel Mevduat hesapları ile vatandaşların tasarruflarını altın olarak değerlendirmesi son derece mümkündür. Yatırım ile birikimin aynı anda yapıldığı, paranın değerinin korunduğu ve hatta artırıldığı bu mevduat oldukça popülerdir. Vatandaşların biriktirdikleri ya da biriktirmeye devam ettikleri paralarını gram altın bazında saklamaları bu hesapta olasıdır.
Sadece birikim olarak değil dönemsel vadelerde gram altın bazında faiz kazanmak da bu hesapla sunulmaktadır. Yani vatandaşlar her anlamda kazanmak için Şekerbank altınlı dönemsel mevduat hesabını tercih ederler. Bu sayede pek çok farklı avantajdan da yararlanılabilir.

Şekerbank Altın Hesapları

Şekerbank altın hesapları sayesinde tasarrufların doğru şekilde biriktirilmesi ve değerlendirilmesi söz konusudur. Özellikle de altın bazında birikim ve yatırım pek çok açıdan avantaj sağlar. Örneğin altın kuru yükseldiği zaman kurdan kazancınız mümkünken vadeli hesaplarda faiz imkânı da öne çıkar.
 
Şekerbank bünyesinde altın hesabı açmak son derece kolaydır. Bu işlem herhangi bir şubeden, telefondan (çağrı merkezi) ya da internet bankacılığından gerçekleştirilebilir. Öte yandan akıllı telefon uygulamaları ile de hesap açılışları mümkün olur. Dönemsel mevduatlı altın hesapları için açılış limiti ve vade süresini belirlemeniz yeterlidir.

Şekerbank Vadeli Faiz Oranı

Şekerbank vadeli faiz oranı TL bazındaki hesaplarda olduğu gibi altın hesaplarında da oldukça avantajlıdır. Seçilen dönem vadesinin uzunluğuna bağlı olarak bu oran değişir. Bununla beraber açılış tutarı ve dönemlik birikim de faiz oranlarına etki eder. Avantajlı faiz oranları içinde bulunul ekonomik dalgalanmalara göre zaman zaman değişebilir.
 
Bu hesaptan yararlanabilmek için ilk olarak vadesiz altın hesabı açılması gerekir. Gram altın bazında alım satım yapmak bu sayede mümkün olacaktır. Bununla beraber Şekerbank altın dönemsel mevduat da açılarak artık belli bir dönem için altın faizi almak mümkündür.

Şekerbank Vadeli Faiz

Şekerbank vadeli faiz oranları tamamen yatırımcıları korumaya yöneliktir. Gram altın bazında faiz getirisi sağlayan bu oranlar ciddi anlamda önemli avantajlar sunar. Parasını TL veya herhangi bir para biriminde tutmak yerine altında değerlendirenlere ek bir fırsat verilir. Bu oranlar sayesinde yatırımcılar paralarının değerlerini enflasyona karşı da korumuş olurlar. Sadece para değerinin korunması değil, kur artışı ile birikimin değerlenmesi de sağlanır.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı

Şekerbank vadeli altın hesabı yukarıda sayılan avantajları ortaya koymakla beraber farklı niteliklere de sahiptir. Örneğin bu hesapta sadece gram altın değerlendirilmesi yapılırken küsuratlı gramlar da işleme dahil edilir. Bununla birlikte Şekerbank altınlı dönemsel mevduat ürünü gibi vadeli işlemlerde vade süresi sonunda faiz karşılığı alınır. Bu karşılığın alınması ve vade süresinin dolması ile istenirse hesap anında kapatılabilir.
 
Eğer yatırımcı hesabını tekrar açmak ya da devam ettirmek isterse bu da mümkündür. Yeniden vade süresi, dönemi ve açılış miktarı belirlenerek işlemler sürdürülebilir.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler