Şekerbank BirÇok Para Birimli Mevduat

Şekerbank BirÇok para birimli mevduat hesabı sayesinde farklı para birimlerinde faiz getirisi elde edebilirsiniz.


Şekerbank BirÇok para birimli mevduat ile çeşitli para birimleri bazında hesaplar açabilir ve faiz kazanabilirsiniz. Üstelik faiz hakkınızı kaybetmeden tüm bu para birimleri arasında geçiş de yapabilirsiniz. Şekerbank bu noktada önemli avantajları Birçok para birimli mevduat hesabı bünyesinde toplamayı başarmıştır.

Şekerbank BirÇok Para Birimli Mevduat Hesabı Nedir?

Şekerbank BirÇok para birimli mevduat hesabı müşterilerin farklı para birimlerinde tasarruf sağlamasına yarayan bir hesap türüdür. Ayrıca bu hesap üzerinde faiz de işletilebilmektedir. Bununla beraber farklı para birimlerinin birbirlerine çevrilmesine de bu hesapta izin verilir. Hepsine ek olarak, söz konusu çevrimler sırasında müşteriler faiz haklarını kaybetmezler.
 Müşteriler bu çerçevede Türk Lirası, Amerikan Doları, İngiliz Sterlini, Euro ya da İsviçre Frangı birimlerinde hesap açabilirler. Üstelik tüm bu döviz cinsleri kendi aralarında değiştirilebilir. Bu sayede dövizle alakalı işlemler yapılırken türlü fırsatlardan yarar sağlanabilir.

Şekerbank BirÇok Para Birimli Mevduat Özellikleri Nelerdir?

Şekerbank BirÇok para birimli mevduat hesabı özellikleri hesabı açmadan önce kesinlikle bilinmelidir. Burada ilk dikkat edilecek nokta, hesabın vade süresidir. Söz konusu hesap 32 gün ila 60 günlük süreler arasındaki vadelerde açılabilir. Hesabın faiz tahakkukları ise günlük şekilde gerçekleştirilir.
 
Hesap açılış tarihinde, tercih edilen döviz türleri için faiz oranları belirlenmektedir. Bu faiz oranları her bir para birimi için ayrıdır. Her para birimi adına açılışta belirlenen faiz oranları bu hesap çerçevesinde günlük olarak işletilir. Müşteriler belirlenen bu faiz oranını kaybetmeden para birimleri arasında dönüşüm yapma yoluna gidebilirler. Üstelik bu dönüşüm işlemleri sınırsız şekilde yapılabilir.

Öte yandan Şekerbank BirÇok para birimli mevduat hesabında çok sayıda döviz türü barındırılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu, hesap açılışının tek bir para birimi ile yapılmasıdır. Aynı zamanda, geçiş yapılabilecek para birimlerinin de açılışta seçilmesi gerekir. Müşteriler buna göre para birimleri arasında istedikleri gibi geçiş yapabilirler. Belirlenen vade sonunda da hesap kendini yenilemez ve otomatik olarak kapatılır.

Döviz işlemlerinde kullanılan kurlar, Şekerbank’ın serbest alış ve satış kurlarıdır. Bu fiyatlara göre döviz alım ve satımı gerçekleştirilebilir. Hesap açılışında belirlenen vade sonuna kadar hesaptan para çekilemez ve hesaba para yatırılamaz. Müşteriler hesaplarındaki para miktarları ile yatırım ve tasarruflarını sürdürürler. Şekerbank BirÇok para birimli mevduat hesabı açmak için en az 100.000 TL yatırılmalıdır. Diğer dövizler için bu miktar 25.000 birimdir.

Tıpkı hesaba yatırılan para miktarında alt limit olduğu gibi bir üst limit de söz konusudur. Hesaba yatırılacak para miktarı en fazla 5.000.000 birimdir, bu birim miktar tüm dövizler için geçerlidir. Döviz değişimi yapılmak istendiğinde ise en az 1.000 TL ya da bu miktara karşılık gelen diğer para birimleri kadar işlem yapılabilir. Hesabın erken kapatılması mümkündür; fakat öyle bir durumda müşteriler biriken faizlerden yararlanamazlar. Faizi tam olarak alabilmek için vade süresinin dolması gerekir.

Şekerbank BirÇok Para Birimli Mevduat Hesabı Avantajları Nelerdir?

Şekerbank BirÇok para birimli mevduat hesabı avantajları oldukça fazladır. Ancak bu hesabın esas ilgi çekici noktası, aynı anda birden fazla para birimi ile yatırım yapılabilmesidir. Yukarıda da bahsedildiği gibi para birimleri arasında geçiş yaparken günlük hak ettiğiniz faiz miktarını da ıskalamamış olursunuz. Bunların yanı sıra, istediğiniz her an döviz dönüşümü yapabildiğiniz için döviz piyasalarındaki kur değişimlerinden yararlanabilirsiniz.
 
Döviz kurlarına yatırım yapmak ve birden fazla dövizi tek hesapta bulundurmak isteyenler için bu hesap yararlı olacaktır. Hareket esnekliği ve faiz işletilebilir döviz hesabı olmasından dolayı bu mevduat türü tercih edilebilir.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler