Şekerbank Birikimli Gelecek Hesabı

Şekerbank Birikimli Gelecek Hesabı özelliklerini, vadesini ve oranlarını yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.


Şekerbank birikimli gelecek hesabı ile para biriktirmeye başlayabilirsiniz. İleriye dönük atacağınız bu adım ile ciddi faiz oranlarından da yararlanmanız mümkün hale gelir. Ufak miktardaki birikimlerinizle gün geçtikçe mevduatınızı büyütebilir, bu esnada faiz getirisi sağlayabilirsiniz.

Şekerbank Birikimli Gelecek Hesabı Nedir?

Şekerbank birikimli gelecek hesabı bir tür vadeli hesaptır. Şekerbank bünyesindeki çeşitli vadeli hesaplardan yalnızca bir başkası olan bu hesap büyük avantajlar sağlar. Herhangi bir birikim yapamamış veya ufak miktarlı birikimler yapmak isteyenler için bu hesap bir fırsattır. Geleceğini düşünen herkes bu hesaba bir göz atabilir ve hem özelliklerini hem avantajlarını öğrenebilir.

Şekerbank Birikimli Gelecek Hesabı Özellikleri

Şekerbank birikimli gelecek hesabı özellikleri hesap açılışından önce detaylı şekilde öğrenilmelidir. Buna göre oluşturulan hesapların nasıl yönetilmesi gerektiği ve kazançların nasıl olacağı da öğrenilir. Bugüne kadar hiç birikim yapamamış kimseler için bu hesap büyük bir fırsat sunar.

Düzenli Talimat İle Düzenli Birikim

Şekerbank mevduat hesabından verilecek talimatlarla her ay düzenli birikim yapılması bu hesapla sağlanabilir. Her ay belli bir miktarın bu hesaba aktarılması yoluyla kişiler para biriktirmeye başlarlar. Sadece Şekerbank mevduat hesaplarından para aktarımıyla değil, aynı zamanda Şeker Bonus Kart ile de ödeme yapılabilir.
Bu hesap türünde Türk lirası üzerinden işlem yapmak mümkün. Kredi kartınız ya da mevduat hesabınızla yağacağınız birikimler TL bazında olabilir. Ancak dileyen herkes bu birikimleri Amerikan Doları veya Euro olarak da yapabilir. Şekerbank birikimli gelecek hesabı bu konuda esneklik sağlar. TL, USD veya EUR para birimleri hem biriktirilebilir hem de faiz görebilir.

Öte yandan bütün para birimlerinin birikimi ve yatırımı için vade 5 senedir. Yani Şekerbank birikimli gelecek hesabı dendiği zaman ilk olarak akla 5 senelik vade süresi gelmelidir. Buna göre hesabın şartları baştan belirlenir ve faiz getirileri de buna göre sağlanır. Elbette ki yatırılacak olan aylık miktarlar da faiz getirilerini etkilemektedir. Yatırımın büyüklüğü müşterilerin seçimleri ve ödemelerine bağlıdır.

Birikimli gelecek hesabı için her ay ödeme yapılmalıdır. Bu ödemeler en az 100 TL olabilir. Euro birikimi yapacak olanlar için bu miktar 50 EUR olarak dikkat çeker. Amerikan doları için de yine 50 birim para (50 USD) minimum aylık ödeme için yeterlidir. Kişiler buna göre mevduatlarını şekillendirebilirler.

Şekerbank Birikimli Gelecek Hesabı Süresi

Yatırım yapmak ya da azar azar birikim yapıp 5 sene sonra o parayı kullanmak isteyenler bu hesabı tercih edebilir. Kişilerin yorulmadan para biriktirebildiği Şekerbank birikimli gelecek hesabı bu nedenle sıkça tercih edilir. Sadece biriktirerek değil, faiz işlemi yapılarak da portföy büyüdüğü için 5 senede mevduat katlanır.

Dileyen herkes Şekerbank birikimli gelecek hesabı mevduatını oluşturabilir. Bunun için bankanın şubelerine gidilebilir, internet bankacılığından ya da çağrı merkezinden yararlanılabilir. Böylelikle pratik bir biçimde söz konusu hesaba sahip olunabilir.
 
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler