Şekerbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?

Şekerbank bitcoin, kripto para hesabının nasıl açılabileceğini merak ediyorsanız, detayları yazımızda bulabilirsiniz.


“Şekerbank kripto para ve bitcoin hesabı açabilir miyiz? Şekerbank kripto para; bitcoin, ethereum ve altcoinler nasıl satın alınır?” soruları, kripto para yatırımcıları arasında çok popüler sorulardan biri. Konuya derinlemesine girmeden önce biraz ön bilgi vermemiz gerekirse, Türkiye’nin önemli bankalarından biri Şekerbank. Bu nedenle de şüphesiz banka müşterileri bankada bir blockchain hesabı bulunsun ister. Biz de bankanın böyle bir hizmeti bulunuyor mu; bulunuyorsa, hangi şartlarla Şekerbank bitcoin ve kripto para hesabı açılır, bunu inceleyeceğiz.
 Türkiye’de bitcoin, ethereum ve diğer altcoin kripto para birimlerine güven gelişmeye devam ediyor. Ülkemizde azımsanmayacak sayıdaki yatırımcı blockchain sisteminin şeffaflığına inanıyor ve kendine özgü olan bu teknolojiden gelir elde etmeye çalışıyor. Elbette bunda etken olan bir diğer faktör de yatırımcının Türk lirası, döviz ya da altın gibi enstrümanlara güvenememesi. Yerel para birimlerine, değerlere güveni kalmayan yatırımcı da soluğu blockchain birimlerinde alıyor. Fakat halen ülkemizde kripto para borsalarını bilmeyen ve bankalar üzerinden kripto paralara yatırım yapmak niyetinde olan yatırımcılar olduğunu biliyoruz. Dilerseniz yatırımcıların bu meraklarını sorular yardımıyla gidermeye çalışalım.

Şekerbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Açtırmak Mümkün Mü?

Şekerbank bitcoin, ethereum ve diğer altcoinler gibi kripto para birimleri için ne yazık ki hesap açma olanağı vermiyor. Farklı şekillerde blockchain sistemi içinde bulunan bankaların hiçbiri doğrudan bünyelerinde herhangi bir kripto para biriminin hesabını açmanıza müsaade edemez. Bunu engelleyen yasal mevzuatlar bulunuyor. Biraz daha açacak olursak, Türkiye’deki bankacılık kanunları ve BDDK düzenlemeleri bankalar için krediler verme ve mevduatlar toplama yükümlülüğü sunuyor. Aslında kripto para hesabı açılamaz kaidesi bulunmasa da açılması için bir düzenleme bulunmuyor, dememiz daha doğru olacaktır. Bir başka nokta ise blockchain sisteminin bankacılık sistemi için uygun olmaması. Zira blockchain sisteminde bir merkezin bulunmadığını ve alışveriş esasının farklı işlediğini de söylememiz gerekir.

Şekerbank Bitcoin ve Kripto Para Nasıl Alınır?

Şekerbank kripto para; bitcoin, ethereum ve diğer coinlerin doğrudan satışını yapamayacaklarından banka üzerinden ne yazık ki satın almanız olanaksızdır. Ancak az sonra da değineceğimiz gibi kripto para borsalarına para göndermek ya da kripto para borsalarından para çekebilmeniz için banka hesabınızın olması gerekir. Bu noktada görülebileceği üzere Şekerbank bitcoin ya da diğer altcoinlerin alışverişinde sadece aracılık yapabilir. BDDK düzenlemeleri ve bankacılık yasaları ancak bunu sağlayabiliyor. Bu konuyla ilgili sizin için hazırlamış olduğumuz “Bankalar Neden Bitcoin ve Kripto Para Satmıyor?” isimli makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Şekerbank’da Kripto Para – Bitcoin Bozdurulabilir Mi?

Satın alırken olduğu gibi elinizdeki kripto paraları bozdururken de Şekerbank sadece aracılık hizmeti verebilir. Kripto paralardan almak ya da elinizdeki kripto paraları bozdurmak istediğinizde kripto para borsalarına ihtiyacınız olacaktır. Bu kripto para borsalarında sizin gibi kripto parasını bozdurmak isteyen yatırımcılar olacağı gibi alıcılar da olacaktır. Güncel kurlar üzerinden saniyeler içinde kripto paranızı bozdurabilirsiniz. Şekerbank ya da diğer bankalar bu noktada devreye girerler. Zira borsadaki hesabınızda yer alan TL’lerinizi ya da dövizlerini banka hesabına çekmek isteyebilirsiniz. Paranızı çekmek istediğiniz anda Şekerbank hesabınıza paranızı aktarabilirsiniz. Bununla birlikte sizin için hazırlamış olduğumuz “Bitcoin ve Kripto Para Nasıl Bozdurulur?” isimli rehberimizi incelemenizi öneriyoruz.
 
Bitcoin ve Kripto Para Banka Hesabına Nasıl Aktarılır?” isimli konumuz kripto para alışverişiniz sonrasında elde ettiğiniz gelirinizi banka hesabına nasıl aktarabileceğinizi gösteren bir rehberdir. İncelemenizi öneriyoruz. Bunun yanında Şekerbank hesabınız yoksa ve açtırmak isterseniz, “Şekerbank Hesap Açma” konumuzu inceleyebilirsiniz. Şubelerden konuyla ilgili destek almak için de Şekerbank Şubeleri sayfamızda bulunan arama sistemi sayesinde il ve ilçenizi seçerek yaşadığınız yerdeki Şekerbank şubelerinin adreslerini hızlıca öğrenebilirsiniz.

Şekerbank Bitcoin – Kripto Para Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

Şekerbank bitcoin, ethereum ve diğer altcoin kripto para birimleri için bir aracı konumundadır. Kripto para borsalarına tanımlayacağınız Şekerbank hesabınıza para çekebilirsiniz ya da hesabınızdan borsa hesabınıza para gönderebilirsiniz. Ülkemizde yerel kripto borsaları bulunmaktadır. Bunlar Paribu ve BTC Türk gibi firmalardır. Özellikle en fazla kullanılanlardan bahsediyoruz. Diğer yandan yabancı kripto borsaları da bulunuyor. Ülkemizde yabancı kripto borsalarından en fazla tercih edileni ise Binance’dır. Piyasada en fazla bilinen ve kullanılan borsa ise BTC Türk’tür. BTC Türk kripto borsasının direkt olarak Şekerbank ile anlaşması bulunmuyor. Anlaşmalı bankalarla 7/24 ücretsiz para gönderme ve çekme imkânı bulunan firmanın, diğer bankalarla sabah 9 ile akşam 16:45 arasında sadece EFT işlemi olanağı bulunuyor.
 
“Ülkemizde en güvenilir kripto para borsaları hangileridir, nereden kripto alınmalı?” diye düşünüyorsanız “Türkiye’de Bitcoin ve Kripto Para Nereden Alınabilir?” isimli makalemizi incelemenizi öneriyoruz.

Farklı Bankaların Bitcoin ve Kripto Hesapları

Farklı bankaların kripto para; bitcoin ya da altcoin hesapları olup olmadığını incelemek için dilediğiniz bankanın konusunu inceleyebilirsiniz. Bundan önce isterseniz sizin için hazırladığımız “Hangi bankalar bitcoin ve kripto para satıyor?” konusunu da inceleyebilirsiniz.

Akbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Denizbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Fibabank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Garanti BBVA Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Halkbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
ING Bank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
QNB Finansbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
TEB Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Türkiye İş Bankası Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Vakıfbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Yapı Kredi Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Ziraat Bankası Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?

Diğer Makaleler