Şekerbank Dönemsel Altın Mevduat

Şekerbank dönemsel altın mevduat hesabıyla altın kurundaki hareketlerle kazanç sağlayabildiğiniz gibi faiz getirisi de elde edebilirsiniz.


Şekerbank dönemsel altın mevduat hesabı ile birikimlerin altın olarak yapılabilmesi mümkündür. Üstelik altın hesabında tasarrufların saklanması ile gram bazında bu altınlara faiz de işletilir. Yani hem değerlenen altın kurundan hem de işletilen faizden kazanç sağlamak bu hesapla mümkün olacaktır.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı

Şekerbank vadeli altın hesabı sayesinde önemli getiriler elde edilebilir. Bu hesapta yapılan birikim ve faiz getirileri ile profesyonel sıradan her vatandaş parasına değer katabilir. Yatırımcıların döviz veya altın kuru bazında vadeli mevduat hesabı açmaları gibi artık herkes bu tür hesapları açabilir.
Altın birikimi yapmak pek çok yönden fayda sağlar. Herhangi bir savaş, olağanüstü hâl ya da benzer durumda insanlar altına sığınırlar. Çünkü altın ekonomide “güvenli liman” olarak bilinir ve paranın değerini korur. Hatta, çoğu zaman tasarrufların değeri altın yatırımları ile artırılır. İşte bu nedenle Şekerbank dönemsel altın mevduat hesabı da bu fırsatı sunar.

Şekerbank Altın Hesabı

Şekerbank altın hesabı temel olarak ikiye ayrılır. İlk hesap, vadesiz altın hesabı olarak adlandırılır. Tipik bir vadesiz hesap olarak bu hesapta herhangi bir faiz işlemi ya da vadeli işlem görülmez. Bununla beraber altın alıp satmak bu hesapta mümkündür. İstenildiği gibi gram bazında altın alınıp satılarak tasarruflar burada biriktirilebilir. Altın düştüğünde alıp çıktığında satarak kar da elde edilebilir.

Diğer hesap türü ise vadeli hesaptır. Yani hesapta bulunan altınlara faiz işler. Bu şekilde altın biriktirme işlemi bir nevi yatırıma dönüşür. Hem altının kuru arttıkça hem de faiz oranı işledikçe kazanç artar. Yatırımcılar bu durumdan fazlası ile memnun olurlar. İşte bu noktada Şekerbank dönemsel altın mevduatı hesabının bu çerçevede değerlendirildiğini ifade etmek gerekir.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Faiz Oranları

Şekerbank vadeli altın hesabı faiz oranları son derece caziptir. Aylık, 3 aylık ya da yıllık gibi vadelerde işletilen altın tasarrufları güzel faiz oranlarıyla değerlendirilirler. Bu şekilde yatırımcıların yüzü gülerken risksiz bir şekilde kazanç elde edilir. Altın hesaplarının fiziki altın biriktirmeye göre zaten risksiz olduğu bilinir. Üstüne bir de faiz işletilmesi Şekerbank müşterilerini oldukça mutlu edecektir.

Yastık Altı Birikimler Altın Hesaplarına

Yastık altı altın biriktirme geleneği son yıllarda farklı riskler taşımaktadır. Özellikle de altını koyacak yer bulma, barındırma veya çalınma durumları soru işaretleri yaratır. Bundan dolayı da Şekerbank altın hesapları değerlendirilir. Söz konusu hesaplarda herhangi bir çalınma ya da saklama korkusu ve endişesi yaşanmadan birikimler yapılır.

Şekerbank Dönemsel Altın Mevduat İle Yüksek Faiz

Dileyen herkes gibi siz de Şekerbank dönemsel altın mevduat hesabıyla yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Dönemsel bazda getiri veren ve oldukça iyi faiz oranları sunan bu mevduattan dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. Vade sonunda ister yeniden bu mevduatı oluşturup faiz kazanmayı sürdürerek ister hesabı kapatarak bakiyenizden faydalanabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler