Şekerbank Dönemsel Faiz Ödemeli Mevduat Hesabı

Şekerbank dönemsel faiz ödemeli mevduat hesabı ile değişen piyasa koşullarına göre faiz getirisi elde edebilirsiniz.


Şekerbank dönemsel faiz ödemeli mevduat hesabı ile önemli yatırımlar yapılması mümkün hale getirilmiştir. Üstelik bu hesap çerçevesinde vade süresini, faiz ödeme dönem sayılarını ve faiz şeklini kişinin kendisi belirlemektedir. Şekerbank üzerinde vadeli olarak birikim ve yatırım yapılmak istendiğinde en mantıklı hesaplardan biri budur.

Şekerbank Dönemsel Faiz Ödemeli Mevduat Hesabı Nedir?

Şekerbank dönemsel faiz ödemeli mevduat hesabı kişinin kendisinin belirlediği dönemlerde faiz getirisi sağlayan bir hesap türüdür. Kişiler vade sürelerini en az 1 sene ve en çok 5 sene olarak seçebilirler. Bu süre sınırları içinde çeşitli vade seçenekleri de mevcuttur. Kişiler kendileri için en uygun vade sürelerini tercih edebilirler.
 Öte yandan ilk hesap açılışı esnasında faiz ödeme dönem sayısı da netleştirilir. Örneğin kişiler 1 ayda, 3 ayda ya da 6 ayda bir ödeme alacak şekilde tercihte bulunabilirler. Tıpkı bu konudaki esneklik gibi faiz şeklinin seçiminde de karar müşterilerindir. Dileyenler sabit faiz dileyenler ise değişken faiz tercih ederek hesabına tanımlatabilirler.
 
Şekerbank dönemsel faiz ödemeli hesabın bir diğer avantajı da döviz seçenekleri ile ilgilidir. Bu hesapta Türk Lirası para bulundurulabileceği gibi Amerikan Doları veya Euro cinsinden paralar da tutulabilir. Söz konusu yabancı para birimlerinde de faiz getirisi sağlanır.

Şekerbank Sabit Faizli Dönemsel Ödemeli Mevduat

Şekerbank sabit faizli dönemsel ödemeli mevduat hesabında faiz getirisi uzun vade için sabitlenir. Hesap açıldığı sırada belirlenen faiz oranı bir daha değiştirilmez. Buna göre vade sonuna kadar bu faiz oranı işletilir. Eğer vade süresince faizler genel anlamda düşerse bu hesaptaki faiz oranı bu düşüşten etkilenmez. Elbette bu da bir tür avantajdır.

Ayrıca, dönem dönem alınacak faiz getirileri ile bu hesabın ödemeleri de sağlanabilir. Yani bir nevi hesap kendi kendini ödeyebilir. Üstelik sene boyunca faiz getirisi belli olacağı için kişilerin finansal planlarını rahatça yapmaları mümkündür.

Şekerbank Değişken Faizli Dönemsel Ödemeli Mevduat

Şekerbank değişken faizli dönemsel ödemeli mevduat hesabında değişen piyasa koşullarına göre faiz getirisi sağlanır. Bu hesapta her faiz ödeme dönemi zamanı geldiğinde faiz oranları da güncellenmektedir. Örneğin bu süre ayda bir, 3 ayda bir ya da 6 ayda bir olabilir, buna müşteriler karar verir.

Değişken faizli dönemsel ödemeli mevduatlar, Şekerbank dönemsel faiz ödemeli hesaplar arasında dikkat çekici bir seçenektir. Değişken faizler çoğu zaman yatırımcılara fırsatlar sunabilir. Ayın hangi günü faiz ödemesi alınıyor ise o günün faiz oranı ile hesapta faiz güncellemesi yapılır. Ayda bir değil de 3 ayda bir ödeme alınıyorsa 3 ay sonraki ödeme gününde faiz güncellenir. Bu tamamen müşterilerin kendi elindedir.

İster sabit faizli dönemsel ödemeli ister değişken faizli dönemsel ödemeli mevduatlar olsun farklı avantajlara sahiptirler. Yukarıda da bahsedildiği gibi sabit faizli mevduatlarda faiz dalgalanmalarından kötü olarak etkilenmek mümkün değildir. Değişken faizli mevduatlarda ise piyasanın sunduğu faiz oranı yükselişlerinden yararlanma durumu söz konusudur.

Dönemsel faiz ödemeli hesaplarda TL birikimi yapılıp faiz işletilmesi genel tercihtir. Ancak pek çok yatırımcı USD ve EUR para birimlerine de yönelebilmektedir. Bu vadeli hesap türü döviz üzerinden faiz getirisi elde etme noktasında bu tarz avantajlar sunar.

Yatırımını ve birimini bu yönde yapmak isteyen kimseler, Şekerbank dönemsel faiz ödemeli mevduatlar açtırabilirler. Bu mevduatların açılması için Şekerbank şubelerinden yararlanılabilir. Aynı zamanda Şekerbank internet bankacılığı ya da Şekerbank çağrı merkezi de söz konusu hesapların açılmasında değerlendirilebilir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler