Şekerbank Düzenli Altın Birikim Talimatı

Düzenli altın birikimi yapabilmeniz için Şekerbank düzenli altın birikim talimatı verebilir ve aklınız kalmadan düzenli olarak altın birikimi yapabilirsiniz.


Şekerbank düzenli altın birikim talimatı ile paranıza değer katabilir ve tasarruflarınızı doğru kanalize edebilirsiniz. Hesabınızdaki bakiyeyi komple TL bazında tutmak yerine altın bazında düzenli birikim sağlamak bu kadar kolaydır. Bu fırsat da Şekerbank tarafından tüm yatırımcılara ve banka müşterilerine sunulur.

Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı

Şekerbank vadesiz altın hesabı düzenli altın birikimi yapabilmeniz için açmanız gereken hesap türüdür. Vereceğiniz birikim emirleri bu vadesiz hesap üzerinden işlerlik kazanacaktır. Şöyle ki, Şekerbank şubeleri aracılığıyla sadece tek bir sefere mahsus olarak altın birikim talimatı verilecektir. Ardından ise bu birikimleri düzenli hale getirmeniz mümkün olur. Söz konusu birikim talimatının süreklilik kazanması için iki şekilde birikimleriniz oluşturulabilir. Bunlardan ilki kredi kartınız üzerinden diğeri ise vadesiz TL hesabınız üzerinden olacak şekilde ayarlanır.

Şekerbank Düzenli Altın Birikim Talimatı

Dileyen herkes Şekerbank düzenli altın birikim talimatı verebilir. Bunun için ilk olarak Şekerbank şubelerine gelinerek yetkili personele bu talimatın oluşturulma isteğinin aktarılmasıdır. Ardından düzenli altın birikimi yapılabilmesi için gerekli olan vadesiz altın hesabı açılır. Son adım olarak da birikimin hangi yolla sağlanacağı netleştirilir. Yani kredi kartı kullanılarak mı yoksa vadesiz TL mevduat hesabı kullanılarak mı para aktarılacağı kesinleştirilir.

Şekerbank Altın Birikim Özellikleri

Pek çok kişinin tasarrufları için düşündüğü bu talimatlar oldukça önemli kazançlar sağlamaktadır. Elbette ki bu talimatların hangi şartlar ile gerçekleşeceği de en baştan bilinmelidir. Örneğin birikim talimat birimi olarak en az 1 gram ya da üzeri altın şeklinde talimat girilebilir. Bunun yerine 100 TL ya da üzerinde olacak biçimde de talimatlar ayarlanabilir. Her iki birikim yolunun da kendine ait özellikleri bulunur.

Şekerbank Kredi Kartı ile Düzenli Altın Birikimi

Şekerbank kredi kartı ile düzenli altın birikimi sağlanması noktasında Şeker Bonus Kart ve Memur-Sen Bonus Kart değerlendirilebilir. Verilen bu talimatlar sayesinde işlem gününde kredi kartı limiti müsait olduğu anda birikim için para aktarımı sağlanır. Burada önemli olan detay, kredi kartı son ödeme gününe kadar söz konusu altının bloke olacağıdır.
Öte yandan elbette ki bloke süresi içinde Şekerbank müşterilerinin mağdur olmaması için farklı bir durum daha öne çıkar. Eğer kredi kartı iptal edilirse bloke edilen tutar son ödeme tarihine kadar kartta kalmaya devam eder. Aynı durum Şekerbank düzenli altın birikim talimatı iptal edildiğinde de geçerlidir. Bu şartlara dikkat edilerek talimatların verilmesi kritik önem taşır.
 

Vadesiz TL Hesabı ile Düzenli Altın Birikimi

 
Vadesiz TL hesabı ile düzenli altın birikimi yapmak elbette ki mümkündür. Hatta Şekerbank düzenli altın birikim talimatı işlemleri için kredili mevduat hesabı limiti de kullanılabilir. Hesap bakiyesinin yeterli olması durumunda, birikim talimatındaki altına karşılık gelen TL tutarı hesaptan çekilir.

Düzenli Altın Alım Talimatı

Düzenli altın alım talimatı ile periyodik olarak altın birikimi sağlanırken, şu hususlara da dikkat edilmelidir;
 
  • Eğer talimat günü herhangi bir tatil gününe denk gelirse takip eden ilk iş gününde işlem gerçekleşir. Yani hafta sonları ya da resmî tatillerde talimatın yerine getirilmesi için ilk iş gününün gelmesi beklenir.
  • Talimat verilen asgari düzenli altın alım bedeli o günün kurlarına bağlı olarak banka tarafından değiştirilebilir. Piyasa koşulları ve altın kuru işlem günlerinde önem arz eder.
 
İsteyen her yatırımcı ya da Şekerbank müşterisi düzenli altın birikim talimatı verebilir. Bunun için Şekerbank şubelerine gidilebilir ya da internet şube aracılığı ile bu talimatlar oluşturulabilir. Bununla beraber çağrı merkezi aracılığıyla da Şekerbank düzenli altın birikim talimatı verilmesi mümkündür.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler