Şekerbank Kolay Adres Tanımlama, IBANSIZ Para Gönderme

Şekerbank Kolay Adres, IBAN numaranızı kullanmadan, tanımlamış olduğunuz elektronik bilgilerinizle para alabileceğiniz ya da farklı kişilerin oluşturdukları kolay adreslere para gönderebilirsiniz.


Şekerbank Kolay Adres tanımlama ve IBANSIZ para gönderme işlemleri için Şekerbank’ın henüz bir alt yapı çalışması yapmadığını görüyoruz. BKM internet adresinde Şekerbank’ın alt yapı ile ilgili çalışma yaptığı belirtilmemiş olsa da yakın zamanda bankanın Kolay Adres için çalışma yapacağını düşünebiliriz. Şekerbank Kolay Adres tanımlama, IBANSIZ para gönderme işlemleri banka tarafından aktif hale geldiğinde bu başlık altında sizlere bilgileri sunacağız.
Şekerbank Kolay Adres tanımlama konusu öncesinde dilerseniz Kolay Adres Tanımlama, IBANSIZ Para Gönderme konusunu inceleyerek kolay adres tanımlama hakkındaki genel bilgilere sahip olabilir, FAST sistemini daha net anlayabilirsiniz.

FAST Sistemi Nedir?

Merkez Bankası tarafından 12 Kasım 2020’de duyurulan ve 8 Ocak 2021 tarihinde Türkiye’deki bazı bankalar tarafından uygulanmaya başlanan Fonların Anında ve Sürekli Transferi olarak bilinen FAST uygulaması, BKM tarafından uygulanan bir ortak bilgi protokolüdür. FAST sayesinde eskiden olduğu gibi tatil günlerinde, hafta sonlarında farklı bankalara para gönderememe ya da farklı bankalardan para alamama gibi sorunları artık yaşamayacaksınız. Haftanın 7 günü, günün 24 saati hızlıca para gönderim ve alım işlemlerinizi yapabileceksiniz. Bu konu ile ilgili hazırlamış olduğumuz FAST ile EFT İşlemleri 7 Gün 24 Saat başlıklı makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Şekerbank Kolay Adres Nedir?

Şekerbank Kolay Adres, IBAN numaranızı kullanmadan, sadece tanımlamış olduğunuz elektronik bilgilerinizle para alabileceğiniz ya da farklı kişilerin oluşturdukları elektronik adreslerine para gönderebileceğiniz bir ortak protokoldür. IBAN adresi olmadan yalnızca para göndermek istediğiniz kişinin T.C. kimlik numarasını, yabancı kimlik numarasını, pasaport numarasını, e-posta adresini ya da şirketler için vergi kimlik numarasını kullanmanız yeterlidir. Aynı şekilde sizin tanımladığınız kolay adreslere farklı kişiler de para gönderebilirler. Şekerbank Kolay Adres sistemi banka tarafından henüz hazırlanmış durumda olmasa da kullanılmaya başlandığında bu makalemizin güncelleneceğini belirtelim.

Kolay Adres Tanımlama Yapılabilecek Bankalar

Şekerbank Kolay Adres tanımlama yapılana kadar diğer bankalar için aşağıdaki bankalardan dilediğinizi seçebilir ve IBANSIZ para göndermeyle ilgili incelemeler yapabilirsiniz.

Akbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Albaraka Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Alternatif Bank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Anadolubank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Burgan Bank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Denizbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Fibabank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Garanti Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Halkbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
HSBC Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
ING Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
İş Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Kuveyt Türk Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Odeabank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
QNB Finansbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
TEB Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Türkiye Finans Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Vakıf Katılım Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Vakıfbank Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Yapı Kredi Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Ziraat Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
Ziraat Katılım Bankası Kolay Adres Tanımlama Nedir IBANSIZ Para Gönderme
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler