Şekerbank Memleketim Altın Hesabı

Sabit ya da değişken faiz oranları ile Şekerbank memleketim altın hesabı sayesinde kazancınızı artırabilirsiniz.


Şekerbank Memleketim Altın Hesabı gurbette yaşayan birçok vatandaş için önemli getiriler sağlayan bir hesap türüdür. Kazançlarını altın olarak biriktirip tasarruf etmek isteyen Şekerbanklılar, yurt dışında yaşamak koşulu ile bu hesaptan yararlanabilirler. Sabit faiz oranları ile altın üzerinden faiz elde etmeye fırsat veren bu hesapla ciddi kazançlar sağlanır.

Şekerbank Altın Hesabı

Şekerbank altın hesabı ciddi anlamda önemli fırsatlar sunan ve sıkça tercih edilen bir hesaptır. Tasarruflarını TL ya da farklı bir dövizde tutmak yerine altın olarak biriktirmek isteyenler için bu hesap idealdir. Altın hesapları ile paranın enflasyona karşı yenilmesinin önüne geçilir. Sahip olunan tasarrufların değerleri korunur. Kimi zaman altın kurundan dolayı önemli karlar da elde edilir.
 Altın biriktirmek isteyen kişiler altın hesaplarını tercih ederler. Çünkü gerçek hayattaki altın saklama ve biriktirme durumlarında altınların çalınma riski vardır. Sadece çalınma riski değil aynı zamanda saklama sorunları ya da kaybolma ihtimali de kişileri düşündürür. Fakat altın hesabı açarak gram altın üzerinden istenildiği gibi altın birikimi yapılabilir.

Şekerbank Gram Altın Hesabı

Şekerbank gram altın hesabı temel olarak iki farklı türe ayrılır. Bu iki farklı tür vadesiz altın hesabı ve vadeli altın hesabıdır. Yukarıda belirtilen Şekerbank memleketim altın hesabı da bir tür vadeli hesaptır. Bu iki hesap türünün kendi içinde çeşitli avantajları da bulunur.

Altın Kuru İle Kazanç

Vadesiz altın hesaplarında herhangi bir faiz getirisi sağlanmazken istenildiği zaman sahip olunan altınların bozdurulması mümkündür. Bununla beraber yatırımcılar istediklerinde gram altın alıp istediklerinde gram altın satabilirler. Kurdaki değişkenlikten dolayı önemli kazançlar da bu noktada sağlanabilir.

Sabit Faiz Avantajıyla Altın Hesabı

Vadeli altın hesaplarında ise altın bazında faiz getirileri ile oldukça avantajlı kazanımlar sağlamak mümkün olabilir. Özellikle de Şekerbank memleketim altın hesabı çerçevesinde sabit faiz oranlarından vade boyunca getiri elde edilebilir. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız bu hesaptan fazlası ile yararlanabilirler.

Şekerbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Şekerbank altın hesabı çeşitli şekillerde açılabilir. Şubelere giderek altın hesabı açma talebinde bulunulabilir. Bununla beraber internet bankacılığı ya da mobil uygulama ile de bu hesap türünün açılması mümkündür. Şekerbank çağrı merkezi aracılığı ile de altın hesabı açılabilmektedir. Yurt dışında yaşayan vatandaşlar ise en çok internet ve mobil bankacılık işlemlerini tercih ederler.

Vade Süresine Göre Değişen Faiz Oranları

Yükselen enflasyondan etkilenmemek için altın birikimi yapılması oldukça mantıklıdır. Bu birikimlerin faizlerle taçlandırılması ise işin başka bir avantajlı yanıdır. Vade süresine göre değişen faiz oranları hesap açıldıktan sonra sabit olarak mevduata işletilir. Bu şekilde altınlar gram bazında değerlenirken kurdan dolayı da yatırımın TL karşılığı yükselir. Tüm bunlar Şekerbank memleketim altın hesabı ile gerçekleşebilir.
 
Dilerseniz siz de gerekli şartları sağlamanız halinde bu hesabı açtırabilir ve hemen birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Yüksek faiz oranları ve güvenli tasarruf yönetimi sizleri beklemektedir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler