Şekerbank Şeker Çocuk Hesabı

Şekerbank şeker çocuk hesabı ile evladınızın geleceğini garanti altına alabilirsiniz. Aylık 50 TL'den başlayan yatırımla çocuğunuzun geleceğini planlayabilirsiniz.


Şekerbank şeker çocuk hesabı ile çocuğunuz için bambaşka bir gelecek hazırlamanız mümkün. Çocuğunuza daha konforlu bir gelecek inşa etmeniz için bu vadeli hesap büyük önem taşıyor. Belirlenen vadeler ile hesap açılışı yapabilmeniz ve periyodik yatırımlar ile anaparayı büyütmeniz kolayca gerçekleştirilebilir. Bu noktada öncelikli olarak şeker çocuk vadeli hesabı ayrıntılarını ve özelliklerini öğrenmek gerekiyor.

Şekerbank Şeker Çocuk Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Şekerbank şeker çocuk hesabı temel olarak orta ve uzun vadeli yatırım türleri arasında değerlendirilebilir. Çünkü bu hesabın vadesi beş senedir. Beş sene boyunca bu vadeli hesaba belli miktarlarda para yatırılarak anapara büyütülür. Aynı şekilde getiri sağlanacak olan faiz miktarı da büyütülmüş olur. Beş seneden önce bu hesabın kapatılması halinde getiri sağlanamadığı için planlama ve yatırımlar buna göre yapılmalıdır.
Çocuğunuzun geleceği için açacağınız bu hesapta birikecek olan paranın birimine de siz karar verebilirsiniz. Keza Şekerbank şeker çocuk hesabı sadece Türk Lirası para birimi olarak değil Euro veya Dolar olarak da açılabilir. Yani ister TL ister EUR ister USD para birimleri ile bu hesabı açmanız mümkündür.

Şekerbank Şeker Çocuk Hesabı Ödeme Tutarları Nelerdir?

Şekerbank şeker çocuk hesabı ödeme tutarları aylık en az 50 TL / 50 EUR / 50 USD olarak planlanabilir. Yatırılacak miktarların en az bu şekilde belirlendiği gibi bir de üst limitlerden bahsetmek gerekir. Söz konusu vadeli yatırım hesabı için aylık en fazla 5,000 TL / 2500 EUR / 2500 USD olarak ödeme miktarları belirlenebilir. Eğer hesap açılışından sonraki bir tarihte aylık ödeme miktarında değişiklik isterseniz bunu yapmanız da mümkündür. Söz gelimi, 50 TL aylık ödeme planıyla açtığınız hesaba birkaç ay sonra 100 TL ödeme tanımlayabilirsiniz.

Vadeli hesap yatırımları kapsamında yapılan ödemelerin nasıl olacağı da en baştan tanımlanabilir. Örneğin Şekerbank şeker çocuk hesabı ödemeleriniz için her ay vadesiz hesabınızdan aktarım yapılması mümkündür. Fakat dilerseniz bu ödemelerinizi kredi kartınızdan otomatik ödeme olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Daha ilk ödemenizle beraber birikimlerinize faiz işletilmeye başlanır.

Şekerbank şeker çocuk hesabı için başlangıçta belirleyeceğiniz bir başlangıç tutarı da yatırmanız mümkündür. Bu başlangıç bakiyesine hemen faiz işletilmeye başlanır ve paranız değerlenmeye başlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise başlangıç bakiyesi oluştururken aylık maksimum ödeme tutarını geçmemeniz gerektiğidir. Hesap açılışından sonra geçen 1 senelik vadenin ardından biriken faizler hesabınıza yansır. Mevcut yeni bakiyeniz üzerinden yeni faiz oranları ile kazanç sağlamaya bu şekilde devam edersiniz.

Şekerbank Şeker Çocuk Hesabı Avantajları

Şekerbank şeker çocuk hesabı avantajları oldukça fazladır. İlk olarak, yapılan her faiz yatırımı gibi bu işlem de paranızın enflasyona karşı yenilmesini önler. Elinizdeki paranın alım gücünü korumak ve hatta artırmak için faiz işletimi mantıklıdır. Bununla beraber şeker çocuk hesabı özelinde farklı avantajlardan da bahsedilebilir. Örneğin bu hesap sayesinde çocuğunuz küçük yaşlardan itibaren tasarruf alışkanlığı kazanır. Hesabın nasıl işlediğini çocuğunuza anlayabileceği şekilde aktardığınızda ilerisi için onun da bu işlemlere aşina olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu avantajlara ek olarak çocuğunuzun gelecekteki bazı masrafları için de şimdiden bir fon oluşturmuş olursunuz. Şekerbank şeker çocuk hesabı minimum 5 senelik olduğu için, vade sonrasında çocuğunuzun çeşitli ihtiyaçlarını buradan karşılayabilirsiniz. Eğitim, servis, giyim kuşam gibi ihtiyaçlarda söz konusu hesap sizin can simidiniz olabilir. Tüm bunların yanı sıra, küçük miktarlardaki aylık birikimleriniz için avantajlı faiz oranları da burada sunulur.
 
 
 
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler