Şekerbank Tasarrufun Altın Günü

Avantajlı Şekerbank tasarrufun altın günü kampanyasında Cumhuriyet ya da Reşat altınlarınızı Şekerbank'a getirebilirsiniz.


Şekerbank tasarrufun altın günü ile fiziki altınlarınızı güvenle bankanıza yatırmak mümkün olur. İster Cumhuriyet altını ister Reşat altın ister diğer pek çok altın türünü değerlerini sarsmadan Şekerbank’a yatırabilirsiniz. Sadece birikim için alınan altınlar değil bilezik ve küpe gibi her türlü altın bu kapsamda değerlendirilebilir.

Şekerbank Altın Günü

Şekerbank altın günü Şekerbanklıların sahip oldukları fiziki altınlarını bankalarına yatırıp güvenle yatırım yapılmasını sağlar. Her türlü altını uzman gözetimi ve kontrolünde bakaya yatırmak mümkün hale gelir. Şekerbank tasarrufun altın günü kapsamında fiziki altınların dijital hesaplara aktarılması sağlanır.
 Kişilerin her türlü fiziki altınını Şekerbank altın günü için belli zamanlarda bankaya getirmeleri oldukça avantajlıdır. Bu kapsamda İstanbul Altın Rafinerisi’ne bağlı uzman eksperler görev alırlar. Bankaya getirilen her türlü altın bu eksperler tarafından incelenirler. Teslim alınan fiziki altınlar 24 ayar 995 / 1000 saflığına getirilmek sureti ile işlem görürler.

Şekerbank Tasarrufun Altın Günü Özellikleri Nelerdir?

Şekerbank tasarrufun altın günü özellikleri arasında ilk sırada fiziki altınların güvenle bankaya yatırılabileceği konusu gelir. Uzman eksperler fiziki altınları değerleme işlemi sırasında herhangi bir kur üzerinden işlem yapmazlar. Bu da getirilen altınların değerlerinde herhangi bir azalmanın önüne geçir. Altının değeri bu sayede korunur ve tam değerinde bankaya yatırılır.

Gram Olarak Hesaba Aktarılır

Bir başka önemli nokta fiziki altınların banka hesabına yansıtılması adımıyla ilgilidir. Getirilen fiziki altınlar Şekerbank tasarrufun altın günü çerçevesinde değerlendirilerek gram bazında hesaplara yatırılır. Bu sayede altınların çalınma riski de ortadan kaybolur. Öte yandan altınların saklama derdi de bitmiş olacaktır. Tüm fiziki altınlar Şekerbank vadesiz altın hesabı içinde birikmeye başlar.
 
Hesaptaki gram altın varlıkları dilenilen her an Şekerbank şubeleri vasıtasıyla işlem görebilir. İnternet veya mobil bankacılık kanalları aracılığı ile de bu işlemler yapılabilir. Sadece altın alım satım işlemleri değil, aynı zamanda Şekerbank altın hesapları arasında altın havalesi de yapılabilir.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabında Altınlarınızı Saklayabilirsiniz

Ek olarak, Şekerbank tasarrufun altın günü ile getirdiğiniz altınlarınızı vadeli altın hesabınızda saklamanız da mümkündür. Bu hesap ile gram bazında altın getirisi de sağlayabilirsiniz. Yani fiziki altınlarınızı tıpkı faize yatırılan TL ya da USD gibi değerlendirmeniz söz konusu olur. Altınlarınız durdukları yerde miktar olarak artmış olur. Aynı süre zarfında altın fiyatları artarsa çifte kazanç gerçekleşir.

Düzenli Birikim İmkânı

Altın birikimlerinin düzenli artması da bu noktada mümkün hale gelir. Çünkü gerek vadesiz TL hesabından gerek ise Şeker Bonus Kart aracılığı ile düzenli altın birikimi yapılabilir. Bu şekilde Şekerbank tasarrufun altın günü kapsamında bankaya getirdiğiniz altınlarınızı çoğaltabilirsiniz.

Altınlarınız Sigortalanır

Vadesiz altın hesabındaki bakiyenizin 100.000 TL karşılığına gelmesi durumunda bu bakiye Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamına alınır. Bu sigorta altına alma özelliği bilindiği gibi diğer mevduat hesaplarında da vardır.

Kazancınız Korunur

Vadeli altın hesabı vadesi ve faiz tutarları piyasa koşullarına göre farklılık gösterir. Bu değişikliklerde kur farkları ve altın değerinin dalgalanması büyük önem arz eder. Böylelikle hem banka hem de yatırımcılar zarara uğratılmadan süreç devam ettirilir.
 
Yurdun her bir köşesine, önceden belirlenen tarihlerde eksperler getirilerek fiziki altınlarınız değerinde alınıp hesabınıza yatırılır. Böylelikle altın tasarruflarınıza Şekerbank tasarrufun altın günü aracılığıyla başlamanız mümkün olur.
 
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler