Şekerbank Vadeli Altın Hesabı

Tasarruflarınızı değerlendirmek için en önemli kaynak elbette Şekerbank vadeli altın hesabı. Vadeli altın hesabıyla faiz getirisi de sağlayabilirsiniz.


Şekerbank vadeli altın hesabı sayesinde tasarruflarınızı altın yatırımları olarak değerlendirebilirsiniz. Bu hesap çerçevesinde paranızı altına dönüştürebilir ve çeşitli kazançlar sağlayabilirsiniz. Önemli bir yatırım aracı olan ve paranızı enflasyona karşı koruyan altınlarınıza bu hesapta faiz işletebilirsiniz. Vadeli altın hesabı bu yönüyle çok daha sık olarak tercih edilir.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Şekerbank vadeli altın hesabı birikimlerinizi altın olarak yapabileceğiniz vadeli bir hesap türüdür. Vadeli olmasından dolayı altınlarınıza bir de faiz getirisi sağlayabileceğiniz bu hesap oldukça fazla avantajlara sahiptir. Altın önemli bir değerli maden olduğu için tüm dünyada rağbet görür ve altına yatırım yapılır. Kriz anları, savaş anları gibi durumlarda “güvenli liman” olarak altına sığınılır. Bu nedenle altının değeri genellikle artar.

Altınlarınız Şekerbank İle Büyüsün

Birikimlerinizi altın bazında Şekerbank vadeli altın hesabı çerçevesinde değerlendirdiğinizde faizle beraber artan altın değerinden de yararlanırsınız. Yani TL’de kalıp faiz almak yerine altında kalıp faiz almak arasında böylesine önemli bir ayrıntı vardır. Altın sürekli değer kazanan bir madendir ve sahibine genel olarak kazanç getirir.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Faiz Oranı

Şekerbank vadeli altın hesabı faiz oranı ile kazanç sağlamak için vadeli hesap özelliklerine uyarak hesap açmak gerekir. Burada ilk dikkat çeken madde hesap açılış alt limitidir. Yatırımcılar Şekerbank vadeli altın hesabı açarken en az 250 gram altın ile bakiye oluşturmalıdırlar. Bu belirlenen bakiye zaman zaman bankanın alacağı kararlara göre değişkenlik gösterebilir.
Öte yandan Şekerbank vadeli altın hesabı vade süresi de yatırımcılar açısından önemlidir. Yatırımcılar en az 92 gün, en fazla 364 gün olacak şekilde vade süresi belirleyebilir. Tıpkı alt limit konusunda olduğu gibi vade süresinde de bankanın zaman zaman değişiklikler yapması mümkündür.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Stopaj

Şekerbanklıların tasarruflarını güçlü tutmak için tercih ettikleri altın yatırımlarında bazı önemli hususlar da dikkat çeker. Örneğin Şekerbank vadeli altın hesabı faiz oranları üzerinden sağlanan kazançlardan oranında stopaj kesilir. MSGİV kesintisi olarak da bilinen bu gider kalemi, bir tür vergidir.

Ek olarak, vadeli altın hesabı 100.000 TL tutarına kadar Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamı altındadır. Bu durum da yatırımcılara güven verir ve dileyen yatırımcı dilediği gibi vadeli altın hesabı açabilir.

Şekerbank Vadeli Hesap Açma

Şekerbank vadeli hesap açma son derece basit bir işlemdir. Dileyen herkes dilediği tüm Şekerbank şubelerinden vadeli altın hesabı açtırabilir. Dileyen Şekerbanklılar ise çağrı merkezi aracılığı ile altın hesaplarını açtırıp yatırım yapmaya başlayabilirler. Bu iki yöntemin haricinde internet bankacılığı ve mobil bankacılık da vadeli altın hesabı açma için kullanılabilir.
 
Değişken piyasa koşulları ve döviz ile enflasyondaki sert hareketlilikten kaçınmak için altın hesapları tercih edilir. Şekerbank da bu kapsamda sunduğu vadeli altın hesabı ile müşterilerine yeni ve etkili fırsatlar sunar.
 
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler