Şekerbank Zamanaşımı

Şekerbank zamanaşımı geçiren hesapları sorgulama ve bu hesaplar ile ilgili neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.


Şekerbank zamanaşımı hakkındaki bilgileri bu içeriğimizden okuyabilirsiniz.
Şekerbank zamanaşımı yaşayan hesaplar 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilir.

10 yıl içerisinde Şekerbank şubelerinden birine yazılı talep ile hesap devir isteği iletilmeyen hesaplar, 10 yıllık sürenin sonunda ilgili devlet kurumuna aktarılır.

Şekerbank’ın konuyla ilgili açıklamasını okumak için buraya tıklayın.

Şekerbank Zamanaşımı Öğrenmek

Bankalar Kanunu’nun ilgili maddesine göre her yılın şubat ayından itibaren Şekerbank zamanaşımı yaşayan hesapları, katılım fonlarını, emanet ve alacakları, Şekerbank internet sitesinde yayınlamaktadır. Şubat ayından başlayarak dört ay boyunca sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Şekerbank Zamanaşımı Sorgulamak

Şekerbank zamanaşımı listesinde bir hesabınızın bulunup bulunmadığını kontrol edebilmeniz için sorgulama yapabilirsiniz. Son sorgu ve başvuru tarihinin 15 Haziran 2020 olduğunu da belirtelim.

Adınıza bağlı bir hesabın bulunduğunu keşfederseniz 15 Haziran 2020 tarihine kadar banka şubelerinden birine giderek bilgi alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sorgulama yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler