Sıfır Faizli Kredi Nedir?

Sıfır faizli araç, konut ve ihtiyaç kredilerinden yararlanmak istiyorsanız sıfır faizli krediler hakkında geniş kapsamlı bilgiye aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.


Faizsiz kredi olarak da adlandırılan sıfır faizli krediler, kullandığınız kredi miktarının belirlenmiş dönemleri için belirli aralıklar ile geri ödenmesi ve kullandığınız kredi miktarının üzerine herhangi bir şekilde eklenme yapılmaması ile birlikte sadece ana paranızın geriye ödendiği kredi türüdür. Sıfır faizli kredi kullandığınız zaman, kullanmış olduğunuz kredi miktarı kadar eşit olarak aylık süreçlere bölünme yapılır.
Sıfır faizli krediler günümüzde genellikle araç kredilerinde karşımıza çıkabiliyor. Güncel taşıt reklamlarına baktığınız zaman “30 bin TL tutarına kadar sıfır faizli kredi” ve “Peşinatsız 20 bin TL sıfır faizli kredi” gibi ibareleri görürsünüz. Ey yaygın olan sıfır faizli araç kredisi türleri arasından seçimlerinizi yaparak, belirli dönemlerde firmaların ellerindeki sunmuş oldukları araçları satın alabilirsiniz. Firmaların bu yöntemi uygulamasındaki sebep ise ellerindeki araçların satış rakamlarını yükseltmektir.

Bu tür faizsiz krediler yalnızca taşıt kredileri için de geçerli değildir. Katılım bankası olarak nitelendirilen ya da faizsiz bankacılık yöntemi ile çalışmakta olan pek çok farklı banka faizsiz kredi kampanyaları yaparak müşterilerinin bu kredilerden yararlanabilmelerini sağlıyor.

Bankalar ya da finans şirketleri sıfır faizli tüketici kredileri ve sıfır faizli ihtiyaç kredileri verirken zorlu bir sürece sizi sokabilirler.

Sıfır Faizli Konut Kredisi

Konut kredilerinde faizsiz kredi pek fazla bulunmamaktadır. Ancak finans şirketleri büyük inşaat firmalarının özel projelerini satarken bazı dönemlerde faizsiz konut kredisi imkanını sizlere sunabilirler. Bu durum genellikle yeni bir inşaat projesinin yapım aşamasında satışa sunulmasında ortaya çıkabilir.

İnşaat firmaları kendi imkanları ve anlaşmalı oldukları finans şirketleri ile birlikte hareket ederek, belirlenmiş tutarda peşinat yatırmış olan tüm müşterileri için sıfır faizli konut kredisi sunmaktadırlar. Projelerde yer alan sıfır faizli konut kredisi kampanyalarından yararlanabilmeniz için ise belirli bir miktar peşinatı yatırmış olma şartı sizlerde aranıyor.

Sıfır Faizli Araç Kredisi

Araç satın almak istiyorsanız ve sıfır faizli kredilerden yararlanmak istiyorsanız doğrudan araç satın almak istediğiniz firmaya başvuru yapmalısınız. Faizsiz krediler sunmakta olan Opel Finans Sistemi, Koç Fiat Kredi, BMW Borusan Oto gibi şirketler sizler için gerekli olan belgeleri hazırlıyorlar.

Bu tür finans şirketleri bankalar kadar zorluk yaşatmadığı için daha kolay bir süreçten geçerek sıfır faizli kredilerinizi alabiliyorsunuz. Ayrıca internet üzerinden ön bir bilgi almak ve araştırma yapmak da bu süreç içerisinde işlerinizi kolaylaştıracaktır. Araştırmalarınızı yaparken satın almak istediğiniz araçların firmalarının uyguladığı prosedürleri de araştırmayı ihmal etmeyin.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler