Sigorta Neden Önemlidir?

Sigorta yaptırmanın önemi sizler için yazdık.


Ülkemizde sigortanın önemi hala net olarak anlaşılabilmiş değil. Araç sigortası konusunda durum biraz farklı… Trafikte sıklıkla kazalar meydana geldiği için araç sahipleri sigortanın ne denli mühim olduğunu anlamış durumda. Yeni araç satın alan herkes hiç düşünmeden aracının sigorta kapsamına alınmasını sağlıyor. Ancak bu yüz güldüren tablo yalnızca araçlar söz konusu olduğunda geçerli oluyor.
Diğer sigorta çeşitleri hakkında halen pek çok kişinin görüşü “gereksiz” olduğu yönünde. Peki, gerçekten sigorta gereksiz mi? Elbette hayır. Sigorta ile taşınmaz mallar, taşınır mallar ve daha pek çok önemli değer, güvence altına alınabiliyor. Bu sayede aileler geleceğe güvenle bakabiliyor. Dolayısıyla sigortanın bir anlamda insanların geleceklerini de güvence altına almalarını sağladığını söylemek mümkün olacaktır.

En Önemli Sigorta Depreme Karşı Yapılandır

Örneğin deprem sigortası ülkemizde en önemli sigorta çeşitlerinden biridir. Çünkü Türkiye topraklarının % 96’sı fay hatları üzerinde bulunuyor. Dolayısıyla Edirne’den Ardahan’a kadar her kent, her ilçe, her mahalle deprem riski ile karşı karşıya… Deprem gerçeğinin yarattığı felakete daha önce defalarca tanık olan Türkiye’de deprem sigortası yaptırılması gereken mühim sigortaların başında geliyor.

Bu örneğe konut sigortası da ilave edilebilir. Elektrik kontağından dahi yangın çıkabilir. Yani aslında konutlar için de farkında olmasak da pek çok risk mevcut. Bu yüzden tereddütsüz bir şekilde tüm konut sahiplerinin konut sigortalarını yaptırmaları gerekir. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Önemli olan doğru çerçevede düşünmek ve sigortanın aslında “lüks” olmadığını, gerekli ve önemli olduğunu anlamaktır.

Ülkemizde sigorta için artık gayet makul prim ödemeleri yapmak yeterli olabiliyor. Sigorta için yüksek ödemeler yapılması gerekmiyor. İsteyen herkes minimum ödeme planları eşliğinde sigorta yaptırabilir. Gerek internet üzerinden gerekse çağrı merkezlerini arayarak sigorta çeşitleri ve prim fiyatları hakkında her türlü detaylı bilgi edinilebilir. 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler