Sigorta Olmadan Banka Kredi Verir mi?

Sigortasız çalışıyorsanız veya herhangi bir işe sahip değilseniz bazı şartları yerine getirdiğiniz takdirde bankalardan kredi alabilirsiniz.


Bankalar müşterilerine kredi kullanacakları zaman belirli teminatlar talep etmektedirler. Üzerinize ait olan herhangi bir ev, araba, arsa ya da hesabınızda yüklü miktarda bir para var ise bankalar kredi taleplerinizi daha olumlu olarak değerlendirme altına alırlar. Bankaların çalışma politikaları yeni düzenlenen kanunlar çerçevesinde ilerlediği için sigortasız olarak çalışanlara kredi imkanı sunulmamaktadır.
Ancak bazı bankalar sigortasız çalışanlara da kefilsiz bir şekilde sigorta şartı aramadan kredi verebilmektedirler. Günümüzdeki yeni düzenlemeler sayesinde nakit ihtiyacı duymakta olan herkes bankalardan kredi alabilmektedirler. Bankada bir hesabınız var ve yüklü miktarda paranız bulunuyor ise bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Genellikle bankalar kredi başvurularında en az 6 aydır sigortalı olarak çalışıp çalışmadığınızı öğrenmek isterler. Günümüzde sigortasız çalışmak yasak olduğu için bankalar genel olarak bu şartı ararlar. Maaşınızı düzenli bir şekilde alabildiğinizi belgelediğiniz zaman bankalara yaptığınız kredi başvuruları daha olumlu olur. Ayrıca daha önce müşterisi olduğunuz bir bankadan kredi talep etmeniz başvurularınızın daha olumlu sonuçlanması açısından önemlidir.

Sigortalı olarak çalışırken bir kredi çektiyseniz ve sigortanız iptal olduğu zaman krediye ihtiyaç duyduysanız eski döneme ait resmi belgeleriniz ile daha önce çalıştığınız ve müşterisi olduğunuz banka ile iletişime geçerek başvurularınızı yapabilirsiniz. Daha önce aynı bankadan kredi kullanmış olmanız da bu süreçte size yardımcı olacaktır.

Ev Hanımları ve Öğrenciler Kredi Alabilir mi?

Bankalar müşterilerinin kredi başvurularını değerlendirirken sistem üzerinde daha önce kredi alıp almadıklarına ve aldıkları kredilerin ödemelerinin ne düzeyde olduğuna son derece dikkat etmektedirler.

Bankalar bu tür durumlar dışında aynı zamanda öğrencilere ve ev hanımlarına da sigorta şartı armadan kredi sunmaktadırlar. Teminat olarak gösterebileceğiniz mallarınız var ise kefilsiz ve sigortasız bir şekilde kredi ihtiyacınızı bankalardan giderebilirsiniz.

Bankalar tüketici kredileri ve ihtiyaç kredileri için yapılan başvurularda ev hanımı veya öğrenciyseniz sizlere çeşitli kampanyalar sunarlar. Ev hanımları ve öğrencilerin kefilsiz, sigortasız kredi alabilmeleri için üst limit 20.000 TL olarak belirlenmiştir.

Sigortasız biriyseniz ancak kira gelirine sahipseniz gelir beyannamesi ile başvuru yaparak da bankalardan ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler