SMS ile Kredi Kartı Başvurusu 2022

SMS ile kredi kartı başvurusu, edinmek istediğiniz kredi kartına sadece bir kısa mesaj ile ulaşmanıza olanak sağlayan SMS bankacılığı yöntemidir.


SMS ile kredi kartı başvurusu, bankalar tarafından kredi kartı başvurusu için sunulan kanallar arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Telefonunuzun mesaj bölümünden sadece bazı bilgilerinizi, bankaların belirlemiş oldukları SMS ile başvuru numaralarına iletmeniz yeterlidir. Kısa süre içerisinde başvurunuz değerlendirilecek ve yine SMS ile tarafınıza dönüş yapılacaktır.
 



SMS ile kredi kartı başvurusu sonucunda kesin onaylı kredi kartı veyahut ön onaylı kredi kartı olmak üzere tarafınıza iki farklı seçenek sunulur. Bankalarda hesabınız olmasından ötürü kredi kartı başvurunuz anında onaylanır, kart basım işlemleri başlar ve bu tüketicilerin karşılaşabilecekleri seçeneklerden biridir. Bazı başvurular sonucunda banka şubeleri müracaat etmeniz gereken noktalar olarak gösterilir. Bunun nedeni ise başvuru işlemlerinizi daha da ayrıntılı hale getirmek ve kredi kartı başvurusu sonucunda kredi kartı kullanımına finansal açıdan uygun olup olmadığınızı belirlemektir.
 
Pek, SMS ile kredi kartı başvurusu nedir? SMS ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Tüm bankalara dair ayrıntılı SMS ile kredi kartı başvurusu detaylarını içeriğimizden edinebilirsiniz.

SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Nedir?

SMS ile kredi kartı başvurusu nedir?” sorusuna yanıt arayan tüketicilere, internet üzerinden yapılan kredi kartı başvuruları dışında, en kolay ve en hızlı kredi kartı başvuru yönteminin, SMS ile kredi kartı başvurusu yöntemi olduğunu belirtmek isteriz.
 
Yapılacak olan başvuru çok kolay bir şekilde işler ve sadece birkaç dakika içerisinde tamamlanır. Tek yapmanız gereken, kredi kartı başvurusu yapacağınız bankanın SMS şablonuna uygun bir şekilde başvurunuzu tamamlamaktır. Her bankanın SMS ile başvuru kanalı farklılık gösterebilir ve kredi kartı başvurunuz içerisinde sizden istedikleri bilgiler de değişecektir. Genel olarak SMS ile yapılan başvurularda tüketicilerden şu gibi kişisel bilgiler istenir:
 • TC kimlik numaranız,
 • Doğum yeri ve tarihi gibi bilgiler,
 • Aylık geliriniz,
 • Mesleğiniz,
 • Başvurmak istediğiniz kredi kartı türü,
 • Bankalara göre farklılık gösterebilen diğer bilgiler, SMS ile yaptığınız kredi kartı başvurularında sizden istenebilecek olan bilgilerdir.

SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?” sorusuna yanıt arayan tüketiciler için bankaların SMS şablonları biraz karmaşık gelebilir. Öte yandan başvuru sırasında SMS’te yapılan en ufak bir hata, başvurunuzun alınmamasına yol açacaktır. Böyle bir durumla karşılaşılmaması için mutlaka kredi kartı başvurusunun doğru bir şekilde, bankaların belirtmiş oldukları şablona uygun olarak yapılması gerekir. Anında kredi kartı veren bankalar veya ön onaylı kredi kartı veren bankalar arayışı içerisinde olan tüketicilerin bu şablonlara tamamen uymaları, sürecin kısalmasına ve başvuru sonucunun da fazla uzun sürmeyen bir değerlenme aşamasının ardından taraflarına iletilmesine yol açacaktır.
 
SMS ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?” sorusuna yanıt arayan tüketiciler, içeriğimizde tüm bankalar için en doğru başvuru şablonlarını görsel ve metin olarak bulabilirler. Tüm bankalar için SMS ile kredi kartı başvurusu adımları aşağıdaki gibidir:

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Ziraat Bankası

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu konusunda SMS bankacılığını kullanabilmek adına 4757’ye bazı bilgilerinizle birlikte SMS göndermeniz yeterlidir. Kredi kartı başvurusu SMS şablonu; KREDIKARTI boşluk TC KIMLIK NO boşluk TALEP EDİLEN KART LİMİTİ boşluk AYLIK NET GELİR şeklindedir. Söz konusu şablona uygun bir şekilde bilgilerinizi telefonunuzun SMS kısmına girip 4757’ye göndermeniz, Ziraat SMS ile kredi kartı başvurusu işlemini tamamlamanız anlamına gelir.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Vakıfbank

Vakıfbank kredi kartı başvurusu yaparken; internet bankacılığı, şube ve diğer kanallar yerine, kısa süre içerisinde SMS bankacılığı üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yapabilmeniz adına gerekli SMS şablonu; VB boşluk TC KIMLIK NO şeklindedir. Bilgilerinizi telefonunuzun SMS bölümüne girmenizin ardından 5724’e SMS göndererek, Vakıfbank SMS ile kredi kartı başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Halkbank

Halkbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen tüketiciler; internet bankacılığı, Halkbank Dialog Hattı ve Halkbank şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ne yazık ki Halkbank tarafından SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilmeniz adına herhangi bir SMS bankacılığı hizmeti sunulmamaktadır.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Yapı Kredi

Yapı Kredi bankası kredi kartı başvurusu yapabilmeniz adına SMS bankacılığına kullanmak ve hızlı bir yol ile kredi kartı sahibi olmak mümkündür. Yapı Kredi’nin kredi kartı başvurusu için SMS şablonu; WORLD boşluk TC KIMLIK NO boşluk DOGUM TARIHI (31011997) şeklindedir. Söz konusu SMS şablonuna uygun bir şekilde başvuru bilgilerinizi telefonunuzun SMS ekranına girmeniz sonrasında, 4421’e göndermeniz, Yapı Kredi SMS ile kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu İş Bankası

Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu için banka tarafından sağlanan birçok başvuru kanalı kullanılabilir ancak SMS kanalı, en hızlı ve en kolay başvuru kanallarından biri olarak kabul edilebilir. İş Bankası kredi kartı başvurusu için SMS şablonu; MAXIMUM boşluk TC KIMLIK NO boşluk DOGUM TARIHI(31011997) formatına uymalıdır. Telefonunuzdaki SMS gönderme alanına bu bilgileri girip, 4402’ye göndermeniz, İş Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu konusunda başarılı bir işlem yapmanıza olanak sağlayacaktır.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Akbank

Akbank SMS ile kredi kartı başvurusu yapmak isteyen tüketiciler için herhangi bir SMS bankacılığı kanalı ne yazık ki sunmamaktadır. Tüketicilerin Axess kredi kartı başvuru sayfası ile internet üzerinden kısa süre içerisinde başvurularını iletmeleri mümkündür.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Finansbank

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu için SMS bankacılığı kanalı, en sık tercih edilen kanallardan biridir. Bunun nedeni ise sadece bir adet kişisel bilginiz ile CardFinans başvurunuzu kolaylıkla iletebiliyor olmanızdır. QNB Finansbank kredi kartı başvurusu için TC kimlik numaranızı 2273’e SMS olarak göndermeniz yeterli olacaktır. Böylelikle QNB Finansbank SMS ile kredi kartı başvurunuz anında bankaya iletilecek ve konu hakkında size kısa süre içerisinde geri dönüş sağlanacaktır.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu HSBC

SMS ile kredi kartı başvurusu HSBC tarafından en yazık ki sunulan bir başvuru kanalı değildir. Tüketicilerin HSBC internet bankacılığı veya mobil bankacılığı ile başvurularını iletmeleri mümkündür.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Enpara

Enpara çevrim içi bankacılık hizmetleri veren bir bankadır ve fiziki şubesi de bulunmamaktadır. Haliyle tüm bankacılık işlemleri online işlemler üzerinden ilerler. Bankanın prensipleri gereği SMS ile kredi kartı başvurusunun yapılması söz konusu değildir.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Garanti Bankası

Garanti bankasının SMS bankacılığı ile herhangi bir kredi kartı başvuru seçeneği bulunmamaktadır. Banka; internet bankacılığı, şubeler ve telefon bankacılığı ile kredi kartı başvurularını kabul etmektedir.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Odeabank

Odeabank SMS ile kredi kartı başvurusu kabul eden bir bankadır ve basit bir SMS şablonu ile kredi kartı başvurusu yapılabilir. Odeabank kredi kartı başvurusu için SMS şablonu; BANKO boşluk TC KIMLIK NO boşluk DOGUM TARIHI(31011997) yazdıktan sonra 8444’e SMS göndermeniz, kredi kartı başvurunuz adına yeterli olacaktır.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Albaraka

Albakara, kredi kartı sahibi olmak isteyen müşterileri için internet şubesi ve fiziki şubeleri üzerinden hizmet vermektedir. Öte yandan Albaraka telefon bankacılığıyla da kredi kartı başvurusu yapılabilir ancak SMS ile herhangi bir şekilde kredi kartı başvurusu yapılması söz konusu değildir.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Denizbank

Denizbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen tüketiciler için birçok başvuru kanalı ile birlikte SMS bankacılığı üzerinden de hizmet verir. Denizbank’ın SMS ile kredi kartı başvurusu için SMS şablonu; KKART boşluk TC KIMLIK NO şeklindedir. Söz konusu SMS şablonuna uygun bir şekilde 3280’e mesaj göndererek, kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu TEB

TEB tarafından sunulan kredi kartları için SMS bankacılığı vasıtasıyla herhangi bir başvuru söz konusu değildir. Tüketiciler; TEB internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve şubeler vasıtasıyla başvuru işlemlerini kolaylıkla yapabilirler.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Şekerbank

Şekerbank kredi kartı başvurunuz adına SMS bankacılığı üzerinden hızlı bir şekilde faydalanabileceğiniz bir başvuru kanalı sağlar. Tek yapmanız gereken SMS şablonuna dikkat ederek başvuru sağlamaktır. Şekerbank kredi kartı ürününe başvuru sağlamak isteyen tüketicilerin uymaları gereken SMS şablonu; BONUS boşluk TC KIMLIK NO şeklindedir. Bu şablona uygun bir 1953’e gönderilen SMS ile başvuru işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Burgan Bank

Burgan Bank tarafından sunulan kredi kartı ürünü için herhangi bir şekilde SMS ile kredi kartı başvurusu yapılması söz konusu değildir. Tüketicilerin direkt olarak; Burgan Bank şubeleri, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı ile kredi kartı başvurularını yapmaları söz konusudur.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Fibabanka

SMS ile kredi kartı başvurusu yapıp, Fibabanka’dan kredi kartı almak isteyen tüketicilerin başvurularını online kanallar, telefon bankacılığı veya şubeler vasıtasıyla iletmeleri gerekir. SMS bankacılığı konusunda Fibabanka tarafından sunulan herhangi bir kredi kartı başvuru hizmeti bulunmamaktadır.

·SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Türkiye Finans

Türkiye Finans tarafından sunulan Happy kredi kartı ürünü için SMS ile başvuru yapmak mümkündür. Tüketicilerin Türkiye Finans SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilmeleri adına; HAPPY boşluk TC KIMLIK NO şablonuna uygun bir şekilde SMS hazırlamaları ve 2442’ye bu SMS’i iletmeleri, Türkiye Finans SMS ile kredi kartı başvurusu işlemini gerçekleştirmeleri anlamına gelir.

SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Sonucu

SMS ile kredi kartı başvurusu sonucu tüketicilerin yaptıkları başvuruya istinaden en çok merak ettikleri durumlardan biridir.
 
Yukarıdaki şablonlara uygun bir şekilde SMS bankacılıkları vasıtasıyla yapmış olduğunuz başvurular neticesinde kredi kartı başvurunuz banka tarafından bir değerlendirme sürecine tabi tutulur. Yapılan bu değerlendirme sürecinin hemen ardından tarafınıza olumlu ya da olumsuz bir dönüş sağlanır. Bazı bankalarda ise başvurunuzun devamı için şubelere davet almanız gibi bir durum söz konusu olur.
 
SMS ile kredi kartı başvurusu sonucu takip etmek isteyen tüketiciler ise bazı bankalarda SMS ile başvuru takip işlemi yapabilirler. Bazı bankalarda ise telefon bankacılığı veya şubeler vasıtasıyla başvurularının hangi aşamada olduğunu takip edebilirler. Ayrıca internet bankacılığının da başvuru sonucunun takip edilmesi adına tercih edilebilecek seçenekler arasında yer aldığını söylemek doğru olacaktır.

SMS ile Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler

SMS ile kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler, yalnızca kartı teslim almanız durumunda banka yetkililerine iletmeniz gereken belgelerdir. Başvuru esnasında bankaların SMS şablonlarına uygun bir şekilde, sizden istenen bilgilerle birlikte SMS göndermeniz yeterlidir. Bununla birlikte kredi kartı başvurusunun onaylanması durumunda kartınızı teslim alabilmek adına nüfus cüzdanınızın yanınızda olması, en önemli şartlardan biridir. Ayrıca bazı bankaların kredi kartı verebilmek adına tarafınızdan gelir belgesi beyan etmeleri veya maaş bordrosu gibi belge talep etmeleri söz konusu olabilir. Kredi kartı limitinize göre ipotek belgesi göstermeniz de gerekebilir.

Kredi Kartı Başvurusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 1. SMS ile Kredi Kartı Başvurum Onaylanmadı, Neden?
  SMS ile yaptığınız kredi kartı başvurunuzun onaylanmaması konusunda birçok neden olabilir. Güncel kullanılabilir bankacılık ürünleri limitinizin dolu olması, kredi veya kredi kartı ödemelerinizin düzensiz olması, gelirinizin olmaması gibi birçok durum başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilir.
 2. SMS ile Kredi Kartı Başvuru Sonucum Ne Zaman Belli Olur?
  SMS ile kredi kartı başvurunuz olumlu ya da olumsuz bir şekilde en geç 10 dakika içerisinde belli olur. Bazı durumlarda bu sürecin uzaması, belgelerinizle birlikte bankaya çağrılmanız gibi bir durum da söz konusu olabilir.
 3. Kredi Kartı Başvurusunda Maaş Bordrosu İstenir mi?
  Kredi sicilinizin tek başına iyi olması, kredi kartı alabilmeniz adına yeterli bir seçenek değildir. Aynı zamanda maaş bordronuzun olması yani, bankaya gösterebileceğiniz bir düzenli gelirinizin olması da büyük önem taşır. Bazı bankalarda tarafınızdan böyle bir bilgi talep edilebilir.
 4. Öğrenciler SMS Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Yapabilirler mi?
  Her tüketicinin SMS üzerinden, yukarıda belirtmiş olduğumuz SMS ile kredi kartı başvuru şablonlarına uyması durumunda başvuru yapması söz konusudur.
 5. Kredi Kartı Başvurusu Yapabilmek için Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?
  Kredi kartı başvurusu yapabilmeniz adına en az 6 ay sigortalı bir şekilde çalışıyor olmanız, büyük avantajlar arasında yer alır. Bunun yanı sıra kredi sicilinizin de iyi olması gerekir. Aksi taktirde sadece sigortalı olmanız, kredi kartı kullanımınız adına yeterli değildir.
 6. Kredi Kartı Hangi Bankadan Alınmalı?
  Kredi kartı seçimi konusunda faiz oranları, yıllık aidat ücretleri, kampanyalar ve daha birçok detay bir arada değerlendirilerek, en uygun kredi kartının hangisi olduğunun kıyaslaması yapılarak, ürünü hangi banka sunuyorsa, o bankaya başvuru iletmek önemlidir.
 7. Ev Hanımlarına Bankalar Kredi Kartı Verir mi?
  Bankaların ev hanımları konusunda çeşitli kampanyaları vardır ve çeşitli şekillerde gelirleri ya da maddi teminatları olan ev hanımlarının da kredi kartı almalarında herhangi bir sakınca yoktur.
 8. Kredi Kartı Başvurusu ve Reddi Puan Düşürür mü?
  Sürekli olarak yapılan kredi kartı başvurusu ve bu başvuruların ret ile sonuçlanması, kredi skorunuzun düşmesine yol açar.
 9. 18 Yaş Altı Kredi Kartı Alabilir mi?
  18 yaş altında olan bireylerin kredi kartı alma gibi bir durumları söz konusu değildir. Gelirleri olsa dahi, velilerin ek kartları dışında kredi kartı almaları yasalara uygun olmayan bir durumdur.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler