Sorularla Hayat Sigortası

Hayat sigortası nedir? Hayat sigortası hakkında bilmeniz gerekenler, sigortanın teminatları nasıldır, sigorta hakkında bilmeniz gereken her şey.


Hayat sigortası ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları bir rehber içerik olarak "Sorularla Hayat Sigortası" konumuzda bulabileceksiniz.
Hastalanmanızdan kaza geçirmenize ve vefat etmeniz kadar pek çok durumda sizi ve ailenizi güvence altına alan hayat sigortası, bir anlamda geleceğinize dair atacağınız en önemli adımlardan biridir. Fakat hayat sigortası halen tüm yönleri ile iyi bilinmiyor. İnternet üzerinde en çok sorulan soruları sizler için yanıtlarıyla birlikte derledik. "Hayat Sigortası Nedir?" konumuzu incelemediyseniz öncelikle o konuyu incelemenizi öneriyoruz.

Hayat Sigortası Primleri Nasıl Belirleniyor?

Hayat sigortası prim miktarlarının belirlenmesinde diğer sigorta çeşitlerinde olduğu gibi sigorta poliçesinin hangi teminatları kapsadığı dikkate alınıyor. Ayrıca poliçe sonunda ne kadar tazminat almak istediğiniz de prim tutarlarında etkili oluyor.

Hayat Sigortası Primleri Nasıl Ödeniyor?

Hayat sigortası primleri peşin olarak ödenebilir. Ayrıca yıllık olarak 6 aylık veya 3 aylık olarak da ödeme yapılabilir. Sigorta firmalarının tümü hayat sigortası için aylık ödeme planını da kabul ediyor. Ödeme planı genellikle sigortalının talepleri doğrultusunda belirleniyor.

Kişiye En Uygun Hayat Sigortası Nasıl Belirleniyor?

Nasıl bir sigortaya ihtiyacınız olduğu konusunda sigorta uzmanları size yardımcı olacaktır. Pek çok sigorta firması ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti de vererek ihtiyaçlar doğrultusunda uygun bir poliçenin hazırlanmasını sağlayabiliyor. Özellikle risklerin doğru şekilde belirlenmesi ve poliçenin de bu riskleri kapsıyor olması gerekir.

Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Vefat etme, daimi sakatlık hayat sigortasının ana teminatlarıdır. Bunun yanı sıra sigorta firmanız ile görüşerek farklı teminatların da sigorta poliçenize dahil edilmesini sağlayabilirsiniz. Konuyla ilgili "661 milyon tl tazminat dağıtıldı" haberimizi inceleyebilir ve "Ölen Kişinin Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ne Olur?" isimli konumuza bakabilirsiniz.

Hayat Sigortası Vergi Konusunda Avantaj Sağlar mı?

Hayat sigortanızın başlamasının üzerinden 10 yıl geçtikten sonra primlerinizi ödemeye devam ederken vergi konusunda avantaj elde edebilirsiniz. Hayat sigortasının nasıl bir vergi avantajı sağladığı konusunda sigorta firmanızdan mutlaka bilgi talep edin.

Hayat Sigortasında Zaman Aşımı Var mı?

Hayat sigortası tazminat taleplerinde zaman aşımı vardır. Bu süre tüm tazminat taleplerinde alacak hakkının doğduğu tarihten itibaren 2 yıldır. 
Kategori:

Diğer Makaleler