Stripe ile WordPress ödemeleri nasıl alınır?

WordPress'te Stripe ile güvenli ödeme kabul edin. SSL kullanın, WP Simple Pay veya WooCommerce ile entegrasyon sağlayın. Detayları inceleyebilirsiniz.


WordPress'te Stripe ile ödeme kabul etmek ister misiniz? Stripe, WordPress web sitelerinde ödemelerin kabul edilmesini kolaylaştıran bir platformdur. Bu makalede WordPress'te Stripe kullanarak ödemeleri nasıl kolayca kabul edebileceğinizi size anlatacağız. Öncesinde dilerseniz “Stripe Atlas nedir? ABD'de şirket kurmak isteyenler için Strip Atlas” ve “Wise hesabınıza Stripe ile ödeme almak” isimli inceleme makalelerimize bir göz atabilirsiniz.

Stripe hesabınızla WordPress’ten ödeme almak için SSL kullanın

SSL sertifikası, ödeme almak için önemlidir ve Stripe ile kullanıldığında güvenli bir ödeme süreci sunar. SSL, web sitenizin verilerini şifreleyerek kullanıcı bilgilerini korur ve güvenli iletişim kanalları sağlar. Stripe ise WordPress sitenizde ödemeleri kabul etmeyi kolaylaştırır. Stripe ve SSL sertifikası bir araya geldiğinde müşterilerinizin güvenli bir şekilde ödemelerini yapmasını sağlar ve web sitenizin güvenilirliğini artırır. Bu da hem kullanıcı deneyimini iyileştirir hem de arama motoru sıralamalarında yükselmenize yardımcı olur. Bu nedenle de web sitenizi kurmanızın hemen sonrasında güvenilir bir SSL yazılımı edinmeniz çok önemlidir.
 Bazı sunucuların Let’s Encrypt lisansları ücretsiz olarak sağladıklarını biliyoruz. Eğer SSL hizmeti için bir bütçe ayırmayı düşünmüyorsanız Let’s Encrypt lisansını ücretsiz sağlayan bir sunucu / hosting hizmeti ile anlaşabilirsiniz.

Stripe hizmetini kullanabileceğiniz WordPress seçenekleri

Stripe entegrasyonunu kullanmak için WordPress’te en iyi seçenekleri inceledik. Az sonra alt başlıklar halinde sizlere bu seçenekleri sunacağız.

Stripe – Wp Simple Pay Pro eklentisi

WordPress sitenize ödeme düğmesi eklemek için WP Simple Pay Pro eklentisini kullanabilirsiniz. Bu yöntem kolayca özel ödeme formları oluşturmanıza izin vermez. Fakat basit bir ödeme işlemi için idealdir. Şimdi 6 basit adımda Wp Simple Pay Pro eklentisinin nasıl kullanılabileceğini sizlere sunalım.
Adım 1:
İlk olarak WP Simple Pay Pro eklentisini kurup etkinleştirmeniz gerekiyor. Ardından Simple Pay Pro» Ayarlar sayfasını ziyaret ederek eklenti ayarlarını yapılandırmanız yeterli olacaktır.
Adım 2:
Ayarlar sayfasında lisans anahtarınızı eklemeniz gerekecektir. Bu bilgileri WP Simple Pay Pro web sitesindeki hesabınızdan bulabilirsiniz. Daha sonra 'Stripe Keys' sekmesine geçerek Stripe API Anahtarlarınızı sağlamanız gerekecektir. Bu bilgileri Stripe hesabınızdan elde edebilirsiniz. Ayarlarınızı kaydetmeyi unutmayın.
Adım 3:
Eklenti ayarlar sayfasındaki 'Genel' sekmesine geçerek site adınızı, para birimini, logoyu ve ödeme düğmesi etiketini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca başarılı veya başarısız ödemeler için yönlendirme URL'lerini belirleyebilirsiniz. Ayarlarınızı kaydederek devam edebilirsiniz.
Adım 4:
Artık Stripe ödeme formunu web sitenize eklemeye hazırsınız. Simple Pay Pro» Yeni Ekle sayfasına giderek yeni bir ödeme formu oluşturabilirsiniz. Ödeme tutarı türünü ve tutarını seçtikten sonra form görüntüsüne geçebilir ve ödeme formuna alanlar ekleyebilirsiniz.
Adım 5:
Bu adımda artık şirket logonuzu yükleyebilir, ürün açıklamasını ve ödeme düğmesi metnini ekleyebilirsiniz. Form ayarlarınızı kaydettikten sonra ödeme formunu yayınınızın veya sayfanızın düzenleme ekranında 'Ödeme formu ekle' düğmesine tıklayarak ekleyebilirsiniz.
Adım 6:
Ödeme formunu sitenizde görüntüleyebilir, yayınınızı veya sayfanızı kaydedebilir ve ön izleyebilirsiniz. Ödeme formunu içeren bir düğme göreceksiniz ve bu düğmeye tıkladığınızda Stripe ödeme penceresi açılacaktır.

WooCommerce'de şerit ödeme ağ geçidi nasıl eklenir?

WordPress üzerinde bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız ve WooCommerce kullanıyorsanız Stripe kullanarak ödemeleri nasıl kabul edebileceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz. İşe başlamak için WooCommerce Stripe Payment Gateway eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bir WordPress eklentisini nasıl kuracağınıza dair adım adım kılavuzumuza bakarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, WooCommerce» Ayarlar sayfasını ziyaret etmeniz ve ardından ödeme sekmesine tıklamanız gerekecektir.
 
Bu sayfada yeni bir Stripe ödeme seçeneği göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklamak, WooCommerce mağazanız için Stripe ödeme ağ geçidini kurmanıza olanak sağlar.
Stripe'ı ayarlamak ve hazır hale getirmek
Stripe’ı hazırlamak için 'Stripe'yi Etkinleştir' seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
Adım 1:
Test modu düğmesini kontrol ederek Stripe ödeme ağ geçidini test etmenize izin veren bir seçeneği bulacaksınız. Ödemeleri kabul etmeye hazır olduğunuzda bu kutunun işaretini kaldırdığınızdan emin olun.
Adım 2:
Stripe API anahtarlarınızı girmeniz gerekmektedir. Bu anahtarları Stripe hesap ayarlarınızdan elde edebilirsiniz.
Adım 3:
Yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için "Değişiklikleri Kaydet" düğmesine tıklamayı unutmayın.
Adım 4:
Tüm bunlar yapıldıktan sonra, kullanıcılarınız artık ödeme sayfasında bir ödeme seçeneği olarak Stripe'ı görebileceklerdir.
Etiket:

Diğer Makaleler