Taksitleri Devam Eden Kredi Kartımı İptal Edebilir miyim?

Taksit ödemeleri devam eden bir kredi kartı nasıl kapatılır? Bu konuda yazılmış bir makale
Ödemelerini düzenli yapan bilinçli kullanıcılar için kredi kartı son derece faydalı bir ürünken ödeme takviminde aksaklıklar yaşayanlar o kadar şanslı olamıyorlar. Bankalar her yıl on binlerce yeni kredi kartı bastığı gibi pek çok insan da kullandığı kredi kartını iptal ettirmenin yollarını arıyor.
İçinde hiç borcunuz bulunmayan kredi kartınızı kapatmakta elbette sıkıntı yaşamazsınız fakat söz konusu taksitleri devam eden bir kredi kartı olduğunda ne yapacaksınız? Sürekli harcama yapıp içindeki borcunu azaltamadığınız, halihazırda taksitleri devam eden kredi kartınızı da kapatabileceğinizi biliyor muydunuz?

Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Yasalar bu konuda tüketicinin yanında bir tavır sergiliyor. Bankalar müşteri kaybetmemek adına size bunun olamayacağını söyleseler bile haklarınızın bilincinde olduğunu onlara hissettirerek kartınızı pekala kapattırabilirsiniz. Fakat taksitleri devam eden kredi kartınızı kapatabilmek için kartınızın tüm borcunu tek seferde ödemeniz gerekmektedir. Kartınızın içindeki borç taksitlere de bölünmüş olsa kredi kartınızı kapatmak istediğinizde banka sizden tüm borcu aynı anda talep eder.

Kategori:

Diğer Makaleler