Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi Nasıl Alınır?

Tarımsal borçlu cari hesap kredisi alabilmeniz için gerekli olanları sizlerle paylaşıyoruz.


İş yeri sahibiyseniz pek çok farklı hizmet karşılığında hizmet vererek bu hizmetler karşılığında para kazanıyorsunuz demektir. Tarımsal alanlarda işletme sahibi olan kişiler ise işletmelerinin güvenliğini devlet tarafından aldıkları destek ile garanti altına alırlar. Devlet desteği çerçevesinde verilmiş olan kredi ürünleri türleri arasında Tarımsal Borçlu Cari Hesap (BCH) kredisi de bulunmaktadır.
BCH kredisi bireysel bir şekilde tarımsal alanlarda faaliyette olan işletme sahiplerinin yararlanabileceği ve kurumsal anlamda da işletme kuran kişilerin faydalanabileceği bir kredi türüdür. Devlet destekli bankalar vasıtasıyla elde edilebilen bu kredi aynı zamanda özel bankaların da sunduğu bazı kampanyalar ve avantajlar eşliğinde de alınabilir. Ancak burada önemli olan tek şart tarım alanında faaliyet gösteren bir işinizin olmasıdır.

Tarım alanında faaliyette olan ya da faaliyet göstermeye başlayacak olan bir işletmeniz olduğunu varsayalım. İşletmenizi canlandırmak için ve mevcut konumundan daha iyi bir konuma taşıyabilmek için belli bir miktar paraya ihtiyacınız olacaktır. Eş ve dostlarınızın kapısını çalarak bulamayacağınız yüksek miktarda paraya ihtiyacınız var ise bankalara başvurarak BCH kredisi almayı deneyebilirsiniz.

BCH Kredisi için Gerekli Şartlar ve Belgeler Nelerdir?

Başvurunuzu yapmadan önce ilk olarak hangi bankaların bu tür kredileri verdiklerini tespit etmeli ve daha sonra size uygun olan faiz ve vade oranlarını araştırmalısınız. Başvuru yapmayı düşündüğünüz bankanın şubesine gitmeden önce tarım alanında hizmet verdiğinizi gösteren bir belgeyi yanınızda bulundurmanız gereklidir.

Her bankanın BCH kredisi kullanmak isteyenlerden talep ettiği belgeler farklı olduğu için başvuru öncesinde başvurmak istediğiniz bankanın talep ettiği belgeleri öğrenmeniz yararlı olacaktır. Olumlu sonuçlar almak istiyorsanız belgelerinizi düzgün ve uygun şekilde bir araya getirerek bankanıza teslim etmelisiniz. BCH kredisi veren bankaların temel olarak sizden istedikleri değişmeyen belgeler arasında ise aşağıdaki belgeler yer almaktadır.

- Kimlik fotokopisi
- Çiftçi kayıt sistemine ilişkin gerekli belgeler
- Çiftçilik belgesi

Bu üç ayrı temel belge dışında gerekli olanları başvurmak istediğiniz banka ile iletişime geçerek öğrenebilir ve belgelerinizi eksiksiz olarak hazırladıktan sonra başvurunuzu yaparak BCH kredinizi alabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler