TARSİM Poliçe Sorgulama (2022)

TARSİM poliçe sorgulama işlemi, var olan TARSİM poliçeniz hakkında bilgi alıp, sonraki veya güncel poliçenize dair planlamalar yapmanıza yardımcı olur.


TARSİM poliçe sorgulama işlemiyle TARSİM poliçenize dair genel bilgileri elde edebilirsiniz. Poliçenizin başlama tarihi, vade bitiş tarihi, genel tutarı ve daha birçok konu hakkında poliçe sorgulama işlemi sayesinde bilgi alabilirsiniz. TARSİM, üreticilerin poliçe sorgulama işlemi yapmaları için birden fazla sorgulama kanalı sunarak, istedikleri şekilde, istedikleri zaman ve kendileri için en kolay yöntem aracılığıyla sorgulama yapmalarına olanak sağlar. TARSİM poliçe sorgulama işleminin, SMS’ten tutun da online sorgulamaya kadar birçok seçeneğinin olduğunu söylemek mümkündür. Peki, TARSİM poliçe sorgulama nedir? Nasıl yapılır?

TARSİM Poliçe Sorgulama Nedir?

TARSİM poliçe sorgulama nedir?” konusunun merakı içerisinde olan üreticilere, bu işlemin sadece TC kimlik no ya da vergi no ile yapılan bir sorgulama işlemi olduğunu söylemek mümkündür. Birçok üretici sorgulama işlemlerine zaman zaman ihtiyaç duyabilir ve sigorta poliçesi hakkında detaylı bilgiler almak isteyebilir. Bu sorgulama işlemi genel olarak poliçe bilgi sorgulama ve hasar sorgulama gibi işlemlerle çok karıştırılıyor olsa da asıl amacı veya şekli, direkt olarak poliçenin kendisini sorgulamaktır. Doğrudan vergi kimlik numarası belirtilen işletmenin veya TC kimlik numarası belirtilen bireyin TARSİM poliçe sorgulama işlemini yapar ve sahip olduğu poliçeye dair bilgiler verir. Peki, TARSİM poliçe sorgulama nasıl yapılır? Hangi yöntemlerle sorgulama işlemi yapmak söz konusudur?

TARSİM Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

TARSİM poliçe sorgulama nasıl yapılır?” sorusuna istinaden birçok sorgulama yönteminin olduğunu söylemek mümkündür. Sorgulama yöntemlerinin her biri farklı veriler talep edebileceği için poliçeye dair veya kişisel bilgilerinize dair tam olarak hakim olmanız büyük önem taşır. TARSİM poliçe sorgulama işlemi için üreticilerin tercih edebilecekleri kaynakların şunlar olduğunu söylemek isteriz:
  • E-Devlet ile TARSİM poliçe sorgulama,
  • TC kimlik numarası ile SMS üzerinden TARSİM poliçe sorgulama,
  • Sigorta acenteleri ekranında TARSİM poliçe sorgulama,
  • TARSİM internet sitesi üzerinden poliçe sorgulama,
  • TARSİM mobil uygulaması ile poliçe sorgulama,
Yukarıda yer alan yöntemler sayesinde üreticilerin saniyeler içerisinde TARSİM poliçelerine dair sorgulamalar yapmaları mümkündür.

E-Devlet TARSİM Poliçe Sorgulama

E-Devlet TARSİM poliçe sorgulama işlemi yapmak isteyen çiftçilerin, öncelikli olarak e-devlet şifresi sahibi olmaları gerekir. E-devlet şifresi olan çiftçilerin ise e-devlet TARSİM poliçe sorgulama ekranı sayesinde sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeleri söz konusudur.
 E-devlet’e giriş yaptıktan sonra arama kutucuğuna “Tarım Sigortaları Poliçe Havuzu Sorgulama” ifadesini yazın ve karşınıza çıkan ilk sayfaya ilerleyin. Bu sayfada ise “Tanzim Yılı” ile “Branş” gibi iki veriyi de doğru bir şekilde seçin. Ardından adınıza kayıtlı olan TARSİM poliçesini başarıyla sorgulamanız mümkün olacaktır. Bu ekran sayesinde 2006 yılına kadar sorgulama yapmanız söz konusu olmaktadır. Sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden yapılırken, otomatik olarak TC kimlik no bilgileriniz sistem tarafından tanınacaktır.

TARSİM TC ile Poliçe Sorgulama

TARSİM TC ile poliçe sorgulama kavramı, üreticiler tarafından son derece fazla bir şekilde merak edilen bir kavramdır. Üreticiler sadece TC kimlik numaraları ile sorgulama işlemi yapmak isterler. Aslında doğrudan TC ile sorgulama bir işlem söz konusu değildir. TC kimlik numaranızı kullanarak TARSİM resmi internet sitesi, TARSİM mobil uygulama, TARSİM SMS destek hattı vb. kanallardan kolaylıkla sorgulama yapmanız mümkün olur.

TARSİM SMS ile Poliçe Sorgulama

TARSİM SMS ile poliçe sorgulama yönteminin tarımsal üreticiler tarafından en çok merak edilen konulardan biri olduğunu söylemek doğru olacaktır. Poliçe sorgulama işlemlerini sadece kısa bir SMS ile yapıp, poliçenize dair bilgileri doğrudan SMS ile telefonunuza alma imkanınızın olduğunu söylememiz mümkündür. TARSİM SMS ile poliçe sorgulama yalnızca bireysel sorgulamalar için değil, aynı zamanda işletmeler için de VKN ile yapabilir. SMS ile poliçe sorgulama işlemleriniz için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:
  • Telefonunuzun SMS bölümüne girip, BILGI yazıp boşluk bırakıp, TC KIMLIK NO (sayıyla) yazıp, 0850 540 41 41 numaralı telefona SMS atmanız yeterli olacaktır.
  • Tarımsal işletmeniz için sorgulama yapmak adına telefonunuzun SMS bölümüne girip, BILGI yazıp boşluk bırakıp, VERGI KIMLIK NO (sayıyla) yazdıktan sonra 0850 540 41 41 numaralı SMS bilgi hattına mesaj atabilirsiniz.
Söz konusu SMS sorgulamaları sayesinde; poliçe numaranızı, poliçenizin branş bilgisini ve poliçenizin ne zaman başladığı ne zaman bittiği gibi detayları çok kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

Sigorta Acenteleri ile TARSİM Poliçe Sorgulama

Sigorta acenteleri ile TARSİM poliçe sorgulama işlemi yapmak için direkt olarak sigorta acentelerine gidebilir ya da direk olarak sigorta acentelerinin sağladığı online ekranlar vasıtasıyla sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapmak adına öncelikle sigortayı yaptırdığınız acentenin online platformlarını bulmanız, gerekirse bu platformlara dair kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerle hesap oluşturmanız gerekir. Bununa yanı sıra müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranızla da direkt olarak bu poliçelerin ilgili ekranlarından sorgulama yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra direkt olarak TARSİM yetkili acentelerden herhangi birine giderek, nüfus cüzdanınızla gerekli sorgulama işlemini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TARSİM İnternet Sitesi ile Poliçe Sorgulama

TARSİM internet sitesi ile poliçe sorgulama işlemi için öncelikle TARSİM resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekir. Bu işlemin ardından sitenin üst kısmında bulunan “Poliçe Sorgulama/ Hasar İhbarı” butonuna tıklayıp, ilgili ekrana ilerlemelisiniz. Bu ekranda “Poliçe Sorgulama” adımı üzerinden devam edip, sistemin sizden istemiş olduğu bilgileri ilgili kutucuklara girmeli ve sonrasında sorgulama işlemleriniz gerçekleştirmelisiniz.

TARSİM Mobil Uygulaması ile Poliçe Sorgulama

TARSİM mobil uygulaması ile poliçe sorgulama işlemi için öncelikle uygulamayı APP Stora veyahut Play Store gibi platformlardan telefonunuza indirmeli ve gerekli kurulumları yapmalısınız. Bu işlemin ardından da “Poliçe Sorgulama” butonu üzerinden, sizden istenen bilgileri ilgili kutucuklara giriş yapıp, poliçe sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler