TEB Emekli Promosyonu Ne Kadar? Başvuru Nasıl Yapılır? 2022

TEB emekli promosyonu sayesinde emekli maaşınızı TEB'e taşıyarak 8000 TL'ye kadar nakit promosyon ödemesi alabilirsiniz.


TEB emekli promosyonu, 8.000 TL’ye varan promosyon tutarı ile emekli promosyonu kampanyaları arasında emeklilere en cazip gelen kampanyalardan biridir. 

TEB, promosyon ücreti konusunda 8.000 TL’ye kadar ödeme yaparken, bu ödemenin bir kısmını şartlı olarak gerçekleştirir. Yani maaşınızı TEB’e taşımanız durumunda belirli bir miktar promosyon ücreti alırsınız, kalan ücreti ise birtakım şartları karşılamanız durumunda alırsınız. Söz konusu şartlar ise otomatik ödeme talimatı gibi kolaylıkla halledilebilen ve emeklileri uğraştırmayacak olan şartlardır. Emekli promosyonu konusunda ana şart ise emeklilerin maaşlarını TEB’e taşımalarıdır. Taşıma işleminden sonra ilk emekli maaşının yatmasıyla birlikte şartların uygun görülmesi durumunda promosyon ücreti nakit olarak emeklilerin hesaplarına aktarılır.
 TEB emekli promosyonu her yıl farklı ücretlerle emeklilerin karşısına çıkabilir. 2019, 2020 ve 2021 yılına dair yapılan kampanyalarda farklı promosyon ücretleriyle karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle her yıl aynı kampanya ücretiyle karşılaşmanız söz konusu olmayabilir. Ayrıca kampanyaya başvuru süresi de her yıl farklılık gösteren bir detaydır. Bu başvuru sürelerini kaçırmanız durumunda ise bir sonraki yılın kampanyasını ve başvuru tarihlerini beklemeniz gerekir.
 
Maaşınızı TEB’e taşımanız durumunda sadece promosyon ücreti gibi avantajlardan yararlanmazsınız. Aynı zamanda TEB’in emeklilere sunmuş olduğu birçok kampanyadan da yararlanmanız mümkün olabilir. Emeklilere özel kredi faiz oranları, vade seçenekleri, kredi kartı ürünleri, yüksek faizli yatırım araçları gibi daha birçok imkan, TEB tarafından emeklilere sunulur. Bu kampanyalar SMS, telefon, internet bankacılığı ve şube üzerinden çeşitli kanallar ile tarafınıza bildirilir. Peki, TEB emekli promosyon ne kadar? 2020 yılı kampanya ücretleri ne kadardır?

TEB Emekli Promosyonu Ne Kadar 2022

TEB emekli promosyonu ne kadar 2022?” sorusu genel olarak emeklilerin maaşlarını TEB’e taşımak istedikleri zaman merak ettikleri ve sıklıkla sordukları sorulardan biridir. Birçok emekli maaşlarını taşımaları durumunda direkt olarak ne kadar promosyon ücreti aldıklarını, aynı zamanda da şartlı promosyonla birlikte toplamda ne kadar emekli promosyonu aldıklarını fazlasıyla merak ederler.
 
TEB promosyon ücreti konusunda maaşınızın seviyesine bakar. Maaşı 1500 TL altında olan emekliler için farklı, 1500 TL ve 2500 TL arasında olan emekliler için farklı, 2500 TL ve üstü olanlar için promosyon ücreti farklı bir şekilde seviyelendirilir.
 
TEB’in emekli maaş promosyon ücretleri ise şu şekildedir:
  • Emekli maaşınız 1500 TL altında ise TEB emekli promosyonu olarak 500 TL nakit net promosyon, 5.000TL de ek promosyon verir ve toplamda 5.000 TL’lik bir promosyon alırsınız.
  • Emekli maaşınız 1500 TL ile 2500 TL arasında ise TEB 625 TL nakit net promosyon, 6.125 TL de ek promosyon verir ve toplamda 6.750 TL’lik bir promosyon alırsınız.
  • Emekli maaşınız 2500 TL üstünde ise TEB 750 TL nakit net promosyon, 7.250 TL de ek promosyon verir ve toplamda 8.000 TL’lik bir promosyon ücreti alırsınız.
TEB’den emekli promosyonu alırken net nakit promosyonların yanında ek promosyonları da almak istiyorsanız, tek yapmanız gereken TEB emekli maaş hesabınıza 2 adet fatura için otomatik ödeme talimatı vermektir. Bunun yanı sıra bu faturalardan bir tanesinin mutlaka Elektrik Faturası olması gerektiği vurgulanmaktadır. Bu talimatı vermeniz durumunda direkt olarak ek promosyon ücretleri de hesabınıza tanımlanır ve alacağınız promosyon ücreti 8.000TL’ye kadar çıkabilir.

TEB Emekli Promosyonu Ne Zaman Yatacak?

TEB emekli promosyonu ne zaman yatacak?” tarzında sorulan sorular, maaşını TEB’e taşıyan veya taşımak isteyen her emeklinin ortak sorusudur. Emekli promosyonu ödemeleri konusunda bankalar SGK ile anlaşmalıdırlar ve ödemelerini de mutlaka SGK’nın uygun gördüğü prosedürler içerisinde yapmaları gerekir.
 
TEB emekli promosyonunu 3 iş günü içerisinde emekli maaş hesabınıza aktarılır. Promosyon ücretinin hesabınıza aktarılabilmesi adına dikkat edilmesi gereken en önemli detay, hesabınıza emekli maaşınızın yatmasıdır. TEB emekli maaş hesabınıza ilk emekli maaşınızın yatırılmasıyla birlikte promosyon ücretinin hesabınıza aktarılması işlemi başlatılır. Yapılan kontroller sonucunda ise herhangi bir aksaklık yaşanmazsa 3 iş günü içerisinde emekli promosyonunuz hesabınıza tanımlanmış olur. Ek promosyon şartlarını karşılamanız durumunda ise ek promosyon ödemeleri de emekli maaş seviyenize göre hesabınıza aktarılır.

TEB Emekli Promosyonu Başvurusu ve Maaş Taşıma

TEB emekli promosyonu başvuruş ve maaş taşıma işlemleri emeklilerin en çok kafasını kurcalayan işlemlerin başında yer alır. Birçok emekli bu işlemlerin son derece meşakkatli olduğunu düşünür ve bu nedenle promosyon almaktan da vazgeçebilirler. Aslında maaş taşıma ve promosyon başvuru işlemleri son derece basit, kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilecek işlemlerdir. Ayrıca maaş taşıma ve promosyon başvuru işlemlerinizi yapabileceğiniz de birçok kanal bulunur.
 
Maaş taşıma işlemleri için direkt olarak nüfus cüzdanınızla birlikte size en yakın TEB şubesine gidebilirsiniz. Şubeye gitmeniz durumunda hızlı bir şekilde emekli maaş hesabınız açılır ve maaş taşıma başvurusu yapılır. Başvuru işlemlerinin ardından ise maaş taşıma konusunda herhangi bir engeliniz yoksa, ilk maaşınızın hesabınıza yatmasının hemen sonrasında promosyon ücretiniz de hesaba aktarılır.
 
Maaş taşıma konusunda e-Devlet üzerinden de hızlı bir şekilde yardım alabilirsiniz. e-Devlet şifrenizle hesabınıza giriş yaptığınızda arama çubuğuna “banka değişikliği” yazmanız durumunda 4A, 4B ve 4C gibi seçenekler karşınıza çıkar. Bu seçenekler hangi sigorta güvencesi üzerinden emekli olduğunuzu ifade eden kısaltmalardır. SSK emeklisiyseniz 4A, Bağkur emeklisiyseniz 4B ve Emekli Sandığı ile emekli olduysanız 4C seçeneği üzerinden maaş taşıma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Maaş taşıma işlemleri için ayrıca TEB internet bankacılığı ve TEB mobil uygulaması gibi seçeneklerden de yararlanabilirsiniz. TEB hesabınız varsa direkt olarak internet bankacılığına giriş yapıp, “Başvurular” sekmesi içerisinde maaş taşıma işlemlerinizi başlatabilirsiniz. TEB hesabınız yoksa da mecburen size en yakın TEB şubesine gidip, yeni bir hesap açtırdıktan sonra maaş taşıma işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
 
Telefon bankacılığı üzerinden maaş taşıma işlemleriniz hakkında herhangi bir talimat vermeniz veya işlem yapmanız söz konusu olmaz.

TEB Emekli Promosyonu Avantajları

TEB emekli promosyonu avantajları ise maaşını TEB’e taşıyıp, avantajlı kredi, kredi kartı ve yatırım araçlarından yararlanmak isteyen her emeklinin merak ettiği konuların başında yer alır.
 
TEB emekli maaşını bünyesinden alan emeklilere hem son derece kolay kredi imkanı hem de uygun faiz ve ödeme seçeneklerinden oluşan kredi imkanları tanır. Bunun yanı sıra kredi kartı ürünlerinde ise uygun faiz seçenekleri, özel aidat avantajları ve çeşitli harcamalarda indirimler sunar. Örneğin, TEB Bonus kart almanız durumunda market ve sağlık harcamalarınızda 300 TL’ye kadar indirim kazanmanız mümkün olur.
 
Bunun yanı sıra vadeli mevduat yatırımları veya diğer yatırım seçeneklerinden yararlanmak istiyorsanız, müşteri danışmamanızdan konu hakkında yardım alarak, size özel avantajlı seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.
 
TEB üzerinde emekli maaş hesabınız varsa tüm para transferi işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirme avantajına sahip olabilirsiniz. Eğer yakınınızda TEB ATM’si bulunmuyorsa, Denizbank ve QNB Finansbank ATM’lerini kullanarak, 1 ay içerisinde 3 ayrı işlemde toplam 6500 TL’ye kadar para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca TEB’in emekli maaş müşterilerine özel olarak sunduğu 0850 222 00 91 numaralı telefonu arayarak, her türlü problemi bu hat üzerinden çözüme kavuşturabilirsiniz.

TEB Emekli Promosyonu Şartları

TEB emekli promosyonu şartları, emekli maaşını TEB’e taşıyıp, emekli promosyonu almak isteyen emeklilerin en çok merak ettikleri konuların başında yer alır.
 
Emekli maaşınızı TEB’e taşıyıp, maaşınıza göre emekli promosyonu almak istiyorsanız öncelikle son 3 yıl içerisinde herhangi bir bankadan maaş taşıma işlemi sonrasında emekli promosyonu almamış olmanız gerekir. Emekli promosyonu konusunda en temel şart bu iken, bu şartın dışında da birçok şart yer alır.
 
Birden fazla emekli maaşı alıyorsanız, mutlak suretle tüm maaşlarınızı TEB’e aktarmanız gerekir. Aktarmamanız durumunda promosyon ücretinden faydalanmanız mümkün olmaz. Ayrıca ek promosyon ücretlerinden de yararlanmak istiyorsanız, 2 adet faturanızı otomatik ödeme talimatıyla TEB hesabınıza bağlamanız gerekir. Otomatik ödeme talimatı verip, 3 yıl içerisinde iptal ettirmeniz durumunda ise TEB sizden vermiş olduğu ek promosyon ücretlerini geri alma hakkına sahiptir.
 
Kategori:

Diğer Makaleler