TEB Hesap Kapatma

TEB'te bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Türk Ekonomi Bankası banka hesabı kapatma taleplerinizi internet bankacılığını kullanarak oluşturabilirsiniz. İnternetten banka hesabı kapatmak için öncelikle internet bankacılığına giriş şifresi almanız gerekmektedir. Şifrenizi şubenizden yada müşteri hizmetlerinden edinebilirsiniz.

Mobil bankacılık uygulamasını kullanarak da TEB banka hesap kapatma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için mobil bankacılık uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

TEB BANKA HESABI KAPATTIRMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

TEB hesap kapatma dilekçesi ile birlikte şubeye yapılan başvurularda kabul edilmektedir. Şube yetkilileri tarafınızdan dilekçe haricinde nüfus cüzdanı gibi kimlik bilgilerinizi teyit edebileceğiniz resmi dokümanda isteyebilir.

TEB BANKA HESABI KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Hesap kapama işlemlerinizde bankaya borcunuz bulunmuyorsa hiçbir ücret ödemezsiniz. TEB banka hesabı kapatma ile ilgili sorularınızı veya şikayetlerinizi 0 850 200 0 666 telefon şubesini arayarak yada en yakın TEB şubesine giderek yetkililere iletebilirsiniz. Size en yakın TEB şubesini öğrenmek için tıklayınız.

BANKALARDA KALAN HESABIM VAR MI?

Geçmişte hesap açtırıp açtırmadığını hatırlamayan mudiler internetten banka hesabı sorgulaması yaptırabilirler. Bankaya hesap açma işlemleri sırasında verdiği iletişim adresinin geçerli olmadığını düşünen mudiler ise bizzat bankaya giderek vadeli hesap açtırma yada vadesiz hesap açtırma işlemlerini kontrol ettirebilirler.
 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler