TEB İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

TEB müşterilerinin internet şubesini kullanabilmeleri için şifre alma işlemlerini nasıl gerçekleştireceğini bu makaleden okuyabilirsiniz.


Türk Ekonomi Bankası şubesiz bankacılık alanında web sitesini sürekli yenileyerek müşterilerine modern bir işlem platformu sunmaktadır. Ayrıca bankanın site alt yapısı da sürekli geliştirilerek güvenli bir hizmet verilmektedir. Hem kurumsal hem de bireysel müşterileri için Türk Ekonomi Bankası internet şubesi adı altında sunulan hizmetten şifre alan tüm kullanıcılar yararlanabilir. 

TEB İNTERNET ŞUBESİ ŞİFRE ALMA

İlk defa şifre alacaklar için Türk Ekonomi Bankası oldukça kolay bir platform oluşturmuş. Direkt bankanın ana sayfası üzerinden işlemlerinize başlayabilirsiniz. Tabi ki bunun için öncelikle bankaya ait kredi kartınız yada banka kartınız olması gerekmektedir. Her ikisine de sahip değilseniz TEB müşteri olma kısmına tıklayarak açılan formu doldurunuz. Kişisel bilgilerinizi girerek dolduracağınız form ile anında başvuru yapabilirsiniz.
Şifre için TEB internet adresine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bireysel bankacılık altında yer alan anında şifre bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada kart tipinizi seçerek devam linkine tıklayınız. İkinci adımda seçtiğiniz kart tipinin bilgilerini girerek yine devam butonuna tıklayınız. Bu bilgilerin doğru olduğundan emin olunuz. Sistem kayıtlarında var olan bilgiler ile girdiğiniz bilgiler uyuşmazsa başvurunuz kabul edilmemektedir.

TEB internet şube şifresi için üçüncü adımda yer alan kişisel bilgilerinizi de doğru bir şekilde girdikten sonra son adıma geçiniz. Bu adımda sistem SMS doğrulama isteyecektir. Bankada kayıtlı olan cep telefon numaranıza gönderilen SMS'teki şifreyi bu alana girerek işlemlerinizi tamamlayınız. Şifrenizle giriş yapmak için Türk Ekonomi Bankası'nın web sitesine giderek yukarıda yer alan bireysel bankacılık bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada ister T.C. kimlik numaranız ile isterseniz de kullanıcı bilgilerinizle oluşturduğunuz şifreyi yazarak sisteme giriş yapabilirsiniz. 

TÜRK EKONOMİ BANKASI İNTERNET ŞUBESİ ŞİFRE UNUTMA

TEB internet şubesi üzerinden yeni şifre almak istediğinizde anında şifre bölümünü kullanabilirsiniz. Sırasıyla kredi kartı yada banka kartı tipi seçme, kartın numarasını girme, güvenlik numarasını ve şifresini yazma, cep telefonu numarasını ve güvenlik kodunu girme işlemlerini tamamlayarak devam ediniz. Kişisel bilgiler sayfasına geçiş yapıldığında istenilen bilgileri de girerek devam deyiniz. 

Sistem SMS doğrulama alanına geçiş yaptığı sırada cep telefonunuza bir mesaj gelecektir. Bu mesajda yer alan şifreyi alandaki boşluğa giriniz devam ediniz. Son aşamada yeni şifrenizi oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Türk Ekonomi Bankası internet şubesi yeni şifre işlemlerinizi web sitesi üzerinden yapamazsanız yada ekranda herhangi bir sorun çıkarsa müşteri temsilcilerinden destek alabilirsiniz. CEPTETEB uygulamasıyla da şifre alabileceğinizi unutmayınız.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler