Tekstilbank Hesap Kapatma

Tekstilbank'ta bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Bankalar Birliği statüsü gereği, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile birlikte kullanılmayan boş hesaplarla ilgili değişikliğe gitti. Yapılan düzenlemelerle kullanılmayan hesaplardan hesap işletim ücreti alınmasının yolu açıldı.

TEKSTİL BANK HESAP KAPATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Tekstil Bank hesap kapatmak için size en yakın banka şubesine gidebilirsiniz. Şube yetkilisi sizden kimlik, bankaya ait kartlar, hesap kapatma dilekçesi ve su, elektrik, doğalgaz faturası gibi belgeler talep edebilir.

TEKSTİL BANK BANKA HESABI KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ
Tekstil Bank banka hesap kapatmayla ilgili aklınıza takılan tüm soruları ve sürecin işleyişine dair şikayetlerinizi 444 00 50 numarasından müşteri temsilcisine iletebilirsiniz.

KULLANMADIĞIM BANKA HESABINDAN HESAP İŞLETİM ÜCRETİ KESİLİR Mİ?

Tekstil Bank banka hesap açma işleminizin ardından 180 gün süreyle, hebanızda herhangi bir işlem görülmezse hareketsiz hesap olarak kabul edilir. Kesintisiz olarak ilgili süre içinde hareket görmeyen hesaplardan işletim ücreti alınması yasallaştırıldı. 

BDDK'nın web sitesinden derlenen bilgilere göre, banka hesabı olan bireylerden aylık,3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak tahsil edilen hesap işletim ücreti bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. Hesabınıza yansıtılan işletim ücretini banka şubenizden öğrenebilirsiniz. Size en yakın Tekstil Bank şubesi için tıklayınız.
 

 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler