Turkish Bank Hesap Kapatma

Turkish Bank'ta bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Bankalarda bulunan sıfır hesaplarını kapatmayan müşterilerin hesaplarına tanımlanmış bir destek hesap olmasa dahi, mudinin haberi olmadan hesabına bilinen adıyla destek hesap veya KMH tanımlayabiliyorlar. Destek hesabın tanımlanmasıyla birlikte kullanmadığınız hesaba ait biriken masraf ücreti KMH'dan çekilebiliyor ve müşteri fark edene kadar destek hesaba faiz uygulanabiliyor. Böyle durumlarla karşılamamak için boş hesaplarınızı kapatmanızı öneriyoruz.

TURKİSH BANK BANKA HESAP KAPATMA İÇİN NE YAPILMALIDIR?

Turkish Bank banka hesabı kapatma için banka şubesine hesap kapatma dilekçesi ile başvuru yapılabilmektedir. Size en yakın Turkish Bank şubesini öğrenmek için tıklayınız. Şubeye yapılan başvuru işlemlerinde tarafınızdan bilgilerinizi teyit ettirebileceğiniz kimlik, ehliyet vb. resmi doküman istenebilir.

TURKİSH BANK BANKA HESABI KAPAMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ
 

Turkish Bank hesabınızı kapatmanın bir başka yöntemi de internet bankacılığını kullanmaktır. İnternet bankacılığına giriş şifreniz yoksa müşteri hizmetlerini arayabilir yada şubeye giderek size özel internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz.

Turkish Bank'a banka hesabının kapatılmasına ilişkin başvuruda bulunduktan sonra talebinizin uygulanıp uygulanmadığından emin olmak için 0 212 373 73 73 numaralı telefon bankacılığını arayabilirsiniz. Banka hesap kapatma talebiniz uygulamaya geçirilmezse süreci mahkemeye taşıyabilirsiniz.
 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler