TEB Hesap Açma

TEB'den banka hesabı açmak için yapmanız gerekeneleri bu makaleden okuyabilirsiniz.


Banka hesabı açma işlemini gerçekleştirmek için Türk Ekonomi Bankası (TEB) da tercih edilebilir. Ancak TEB hesabı açma işleminizi gerçekleştirdiğinizde hesap işletim ücreti ödemeniz gerekecektir. Yıl içerisinde ocak, nisan, temmuz ve ekim ayında yani dört taksit halinde alınan TEB hesap işletim ücretini sitemizden öğrenebilirsiniz. 

TEB Hesabı Nasıl Açılır?

TEB vadeli TL hesabı açmak ya da TEB vadesiz TL hesabı açmak için bankanın herhangi bir şubesine başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar gibi TEB de hesap açma işlemini yalnızca 18 yaşından büyük olanlar için gerçekleştiriyor. 
Size en yakın TEB şubesi için tıklayın. 

Banka şubesine giderken yanınıza kimlik belgenizi de almanız gerekiyor. Aynı zamanda sizden bir form doldurmanız istenecektir. Form içerisinde TC kimlik numaranız ve açık adresiniz gibi çeşitli kişisel bilgilerinizi de kaydetmeniz istenecektir. 

İnternetten TEB (Türk Ekonomi Bankası) Hesabı Nasıl Açılır?

İnternet üzerinden haftanın her günü ve günün her saati TEB hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bankanın resmi web adresi olan www.teb.com.tr adresine tıklayın. Ardından “sizin için” ve “vadesiz hesap” sayfalarını tercih edin. Bu bölümde çeşitli bilgileri edinebileceğiniz açıklamalar da yer alıyor. 

Bankanın çağrı merkezi numarası olan 0850 200 0 666 numaralı hattı arayarak hesap açma işlemleri hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler