Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı 2022

Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı, ebeveynlerin gelecek için çocuklarına dair birikim yapmaları ve bu birikimi de belirli kar oranı ile değerlendirdikleri bir hesap türüdür.
Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı, çocuklarınızın geleceğine önceden yatırım yapmanıza ve onların geleceğini belirli katılım payı oranlarıyla, belirli miktarlarda güvence altına almanıza olanak tanır.
 Ebeveynler, bankalar tarafından çocukları için değerlendirebilecekleri çeşitli ürün beklentileri içerisinde olurlar ve özellikle vadeli katılım ya da mevduat hesapları bu konuda fazlasıyla öne çıkar. Çocuklar tarafından 18 yaşına kadar yönetilemeyen bu hesaplar, ebeveynler tarafından yönetilirler ve belirli vade günlerinde, değişkenlik gösterebilecek tutarlarda yapılan ödemeler ile çocuklar adına birikim yapılması sağlanır. Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı ise tam olarak böylesi bir durum için hazırlanmıştır.
 
Avantajlı birçok özelliği bulunan ve katılım payı konusunda, çocuk hesabı olması nedeniyle üst seviyeden değerlendirilen Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı ile ebeveynlerin çocukları için para biriktirmelerinin yanı sıra, belirli katılım oranları sayesinde biriktirilen paranın da zamanla kendini büyütmesi söz konusudur. Özellikle çocukların küçük yaşlarında başlanan birikimler, yetişkin bir birey olmaları durumunda da oldukça yüklü bir birikimle, hedeflerini ya da hayallerini gerçekleştirmelerine imkan tanır.
 
Ebeveynler ise Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı nedir? Özellikleri nelerdir? Gibi sorulara fazlasıyla cevap ararlar.

Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı nedir? Özellikleri nelerdir?” konusu, ebeveynlerin çocuklarına dair birikim yapmaları konusunda en çok merak ettikleri konulardan biridir.
 
Türkiye Finans tarafından, çocuk hesaplarına özel belirlenen yüksek katılım payları ile ebeveynlerin çocukları için vade günlerinde para yatırımı yaparak, seneler sonrasında katılım payının da etkisiyle yüklü miktarda birikim yapmalarına olanak sağlayan hesap türüne Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı adı verilir. Akıllı Bıdık Hesabı, Türkiye Finans bünyesindeki katılım hesapları arasında en avantajlı hesaplardan biri olarak tanımlanabilir. Katılım oranları yüksektir ancak vade veya ödeme konularında diğer hesaplara göre biraz daha katıdır. Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı özellikleri ise şu şekildedir:
  • Akıllı Bıdık hesabının açılabilmesi adına en az 250 TL/EUR/USD şeklinde alt para yatırma limiti bulunmaktadır.
  • Türkiye Finans Akıllı Bıdık kar payı oranı, Türkiye Finans tarafından sunulan katılma hesabı kar oranlarının dışında, çok daha avantajlı bir şekilde belirlenir. Vade ve vade ödeme tutarı gibi birçok unsur kar oranını değiştirebilir.
  • 0-18 yaş aralığında olan her çocuk için Akıllı Bıdık hesabı açılabilir.
  • Hesabın açılışı için belirlenen alt limit sabittir. Hesaba yatırılacak para konusunda herhangi bir üst limit yoktur.
  • Hesaba sadece vade sonlarında para yatırma işlemi yapılabilir.
  • Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabınıza para yatırma işlemi yapabilmek adına Türkiye Finans şubeleri veya internet bankacılığından hesaplar arası virman yapmanız gerekir.
  • Hesaptan ebeveynler tarafından istenildiği zaman istenildiği tutarda para çekme işlemi yapılabilir. Yapılan para çekme işlemi sonucunda kalan ana paranın üzerinden faiz işlemeye devam eder.
  • Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı para çekme işlemi yapabilmek adına en yakın Türkiye Finans şubesini tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte paranızı cari bir hesaba aktararak da ATM’ler vasıtasıyla para çekme işlemi yapabilirsiniz.
  • Akıllı Bıdık hesabı, çocuk 18 yaşına basına kadar velisi tarafından yönetilir. 18 yaşından sonra hesap yönetimi, adına hesap açılmış olan bireye geçer.
  • Akıllı Bıdık hesabına yönelik verilen özel kod ve müşteri numarası ile hesap yönetimi kolaylıkla yapılabilir.

Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı nasıl açılır?” sorusu, tüketiciler tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biridir.

Ebeveynlerin Akıllı Bıdık hesabı açabilmeleri adına öncelikle velisi oldukları kişilerin nüfus cüzdanlarıyla birlikte en yakın Türkiye Finans şubelerine gitmeleri gerekir. “Müşteri İlişkileri” bölümünden sıra numarası alınmalı ve sıra numarasının geldiği gişeye giderek, “Akıllı Bıdık” hesabı açılması yönünde talepte bulunmalıdır. Ebeveynlerin hem kendi hem de çocukların kimliklerini ibraz etmelerinin ardından, bankacılık sözleşmesi imzalanması durumunda hesap açılışı tamamlanır. Ebeveynerlin Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı açma konusunda herhangi bir şekilde intrenet bankacılığı, telefon bankacılığı vb. kanallar kullanılamamaktadır. Söz konusu hesabın açılışı için tek yetkili kanal Türkiye Finans şubeleridir.

Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı Kar Payı Ne Kadar?

Türkiye Finans Akıllı Bıdık Hesabı kar payı ne kadar?” sorusuna yanıt arayan ebeveynlerin, öncelikle bu hesabın kar payı oranı olarak diğer katılıma hesaplarından farklı olduğunu bilmeleri gerekir.

Söz konusu hesap sonucunda alacağınız veya elde edeceğiniz kar payının belirlenmesi konusunda, yatırım tutarınız ve vade gününüz gibi detaylar da önemlidir. ila arasında değişiklik gösteren kar payı oranlarından, hesap bakiye tutarınız ve seçtiğini vade hangi kar payı limitine dahil olursa, elde edeceğiniz kar payı oranı da aynı oranda değişim gösterecektir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler