Türkiye Finans Altın Hesap 2022

Türkiye Finans Altın Hesap ile nakit veya altın birikimlerinizi, banka ortamında saklayabilir, anlık altın altım satım işlemleriyle kur fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.
Türkiye Finans Altın Hesap; evde, farklı hesaplarda ya da bankalar bünyesinde bulundurmuş olduğunuz birikimlerinizi, altın gibi güvenli bir limanda her türlü riskten uzak muhafaza etmenize olanak sağlar.
 Bankalar, genel olarak altın hesap konusunda iki farklı seçeneği tüketicilere sunarlar. Bunlardan birincisi vadeli altın hesap, ikincisi ise vadesiz altın hesap seçeneğidir. Vadesiz altın hesapta nakit paranız altına çevrilir ve böylelikle herhangi bir para biriminde kalıp, para biriminin kur dalgalanmalarından etkilenmek yerine direkt olarak altın gibi güvenli bir limanda en az şekilde dalgalanma ile bekler. Türkiye Finans Altın Hesap ise tam olarak bu hizmete aracı olan, paranızın altında herhangi bir kur dalgalanmasından etkilenmeden, altın olarak birikimlerinizin devam etmesine imkan tanır.

Türkiye Finans Altın Hesap sayesinde 7/24 altın alım satım işlemi yapmanız da mümkün olur ve hesabınızı istediğiniz şekilde yönetebilir ya da devamlı kontrol edebilirsiniz. Peki, Türkiye Finans Altın Hesap nedir? Özellikleri nelerdir? Tüketiciler neden bu hesap türünü tercih etmelidir?

Türkiye Finans Altın Hesap Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Türkiye Finans Altın Hesap nedir? Özellikleri nelerdir?” gibi bir soru da tüketicilerin en çok merak ettikleri soru ya da konuların başında gelir. Altın yatırımcıları hesabın özelliklerini tam olarak tanıdıktan sonra bu hesabı tercih etmek isterler.

TL, EUR, USD veya farklı para birimleri ile biriktirmiş olduğunuz maddi varlıkları altına çevirip, istediğiniz zaman altın alma ya da satma işlemi yapmanıza olanak sağlayan, herhangi bir şekilde kar oranı içermeyen hesap türüne Türkiye Finans Altın Hesap adı verilir. Altın hesapla ilgili olarak öne çıkan özellikler ise aşağıdaki gibidir:
  • Minimum işlem tutarı olarak 0.01 gram gibi cüzi bir değer belirlenmiştir.
  • Hesabınızda biriktirmiş olduğunuz altınlar 995/1000 saflık değerine sahiptir.
  • Hesabınıza fiziki olarak altın yatırmanızda herhangi bir sakınca yoktur ancak fiziki olarak hesabınızdan altın almanız gibi bir durum söz konusu değildir.
  • Açacağınız altın hesabının 150.000 TL’ye kadar olan kısmı, Tasarruf Mevduat Sigortasına tabi olur.

Türkiye Finans Altın Hesap Avantajları

Türkiye Finans Altın Hesap avantajları sayesinde birikimlerinizin hem güvende hem de kontrol altında tutulması söz konusudur. Bu hesap türü sayesinde elde edebileceğiniz avantajları ise temel olarak şu şekilde özetlememiz mümkündür:
  • Biriktirmiş olduğunuz para birimi veya varlık ne olursa olsun, altın hesabı ile paranızın değerini dünyanın en güvenli yatırımlarından biri olan altın ile korumuş olursunuz.
  • Altın hesap ile birikimlerinizin evde, yastık altı olarak tabir edilen şekilde dolandırıcılık veya hırsızlık gibi tehlikelere açık olması gibi bir durum söz konusu olmaz. Birikimleriniz banka nezdinde güvenle saklanır.
  • Türkiye Finans Altın Hesap, altın alım satım işlemlerinizi; TL, EUR ve USD gibi para birimleri ile yapmanıza yardımcı olur.
  • Altın hesabınızı; size en yakın Türkiye Finans şubesi, Türkiye Finans telefon bankacılığı ve internet bankacılığı gibi kanallar üzerinden yöneterek, anlık olarak kur fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.
  • Altın hesabınız ile Türkiye Finans bünyesinde bulunan diğer altın hesaplarına havale yapmanız söz konusudur.
  • Altın Transfer Sistemi bünyesine katılmış olan bankalardaki altın hesaplarınız ile Türkiye Finans Altın Hesabı arasında altın transferi yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Altın Hesap Nasıl Açılır?

Türkiye Finans Altın Hesap nasıl açılır?” gibi bir soru da altın yatırımcılarının bu konuda en çok merak ettikleri sorulardan biri olarak tanımlanabilir.

Tüketicilerin Türkiye Finans Altın Hesabı açma işlemi yapabilmeleri adına tercih edebilecekleri üç farklı kanal vardır. Bunlardan birincisi Türkiye Finans şubeleridir. Fiziki altınlarınızla birlikte Türkiye Finans şubelerine giderek altın hesap sahibi olabilirsiniz. Şube yolu ile altın hesap açma işlemi yapmak isteyen tüketiciler, mutlak suretle nüfus cüzdanları ile birlikte Türkiye Finans şubelerine müracaat etmelidirler. Ayrıca; Türkiye Finans internet bankacılığı ile kolaylıkla altın hesap açma işlemi yapabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler