Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı 2022

Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı, birikimlerinizin belirli bir kar oranı ve aynı zamanda altın üzerinden değerlenmesine olanak sağlar.
Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı ile TL, EUR veya USD bazındaki birikimlerinizi hem belirli bir kar oranı hem de altın güvencesinde büyütmeniz söz konusu olur.
 Bankalar nezdinde hem birikim yapmak hem de birikimle elde edilen varlıkların değerinin korunması adına vadeli altın hesaplar, yatırımcılar ya da bir diğer tabirle birikimciler adına büyük önem taşır. Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı ise tam olarak bu noktada devreye giren bir hesaptır ve yatırımcıların bu tarz amaçlarına hitap eder. Altın tutarı ve seçilen vade durumuna göre belirli oranda kar getirisi sağlayarak, yatırımcıların herhangi bir risk ile karşı karşıya kalmadan altın yatırımlarını her daim bir üst noktaya çıkarmalarına olanak tanır.
 
Peki, tam anlamıyla Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı nedir? Özellikleri nelerdir? Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı nasıl açılır?

Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı nedir? Özellikleri nelerdir?” gibi bir sorunun, ilk defa bu hesap türü ile yatırım yapacak olan bireyler tarafından sıklıkla sorulduğu bilinir.
 
Katılım hesabı olması nedeniyle kar oranıyla değerleme imkanı olan aynı zamanda paranızın kur dalgalanmalarından en az şekilde etkilenmesine olanak sağlayan altın gibi bir değerde her geçen gün artmasına imkan tanıyan hesaba, Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı adı verilir. Altın katılma hesabı belirli vade ve yatırım tutarınız ölçüsünde kar oranı üzerinden varlıklarınızın her geçen gün değerlenmesine imkan tanır.
 
Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı hakkında temel özellikler ise şu şekildedir:
  • Altın katılma hesabının açılabilmesi adına en azından 50 gram kadar yatırım yapmanız gerekir.
  • 1 gram altının 995/1000 saflıkta işlem görmesi söz konusudur.
  • 32 günden başlayan vade seçenekleri; 1,3, 6 veya 12 ay gibi seçeneklere kadar uzanabilir. Tercih edebileceğiniz kırk farklı vade seçeneği bulunmaktadır.
  • Vade ve yatırım tutarınız gibi detaylar kar oranınız adına belirleyici unsurlardır.
  • Hesabın genel bakiyesi 50 gram altına düşmesi durumunda hesap kapanır ve hesap bakiyeniz standart mevduat hesabınıza aktarılır.

Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı Avantajları

Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı avantajları söz konusu hesap türünü neden tercih etmeniz gerektiğini ifade eden detaylardır. Altın katılma hesabının en temel avantajı varlıklarınızın değerini koruması ve aynı zamanda her geçen gün değer kazanmasıdır. Bunlar dışında da birçok avantajının olduğunu söylemek doğru olacaktır ve genel olarak avantajları şu şekildedir:
  • Altın katılma hesabı ile evde yastık altı olarak tabir edilen şekilde altınlarınızın beklemesinden ziyade, Türkiye Finans’ta belirli bir kar oranı ile değerlenmesi söz konusu olur. Aynı zamanda dolandırıcılık ve hırsızlık gibi tehlikelere karşı çok daha güvenli bir ortamda altınlarınız saklanır.
  • Altın katılma hesabı ile paranızın altın gibi bir limanda beklemesinden ötürü, yaşanan ekonomik dalgalanmalar veya krizler nedeniyle paranızın en az şekilde değer kaybı yaşaması söz konusu olur.
  • Hesap açılışı sırasında belirlenen vade ile yatırım tutarınıza göre ortaya çıkan kar oranına göre hesabınızdaki altın miktarı her geçen gün değerlenir.
  • Hesaplarınızı; Türkiye Finans şubeleri, internet veya mobil bankacılık gibi seçenekler sayesinde yönetmeniz mümkündür.

Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı nasıl açılır?” konusunun da yatırımcılar açısından merak edildiği bilinen bir gerçektir.
İlk hesap açılışı için elbette ki size en yakın Türkiye Finans şubesi ziyaret adresiniz olmalıdır. Nüfus cüzdanınızla birlikte Türkiye Finans şubelerine gitmeniz ve yanınızda 50 gram altın ya da denk tutarda nakit götürmeniz durumunda hesap açılışı yapabilirsiniz. Öte yandan Türkiye Finans müşterisiyseniz ve internet bankacılığı şifreniz varsa; hem internet bankacılığı hem de mobil bankacılık ile Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı açma işlemi yapabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler