Türkiye Finans Altın Şube 2022

Türkiye Finans Altın Şube ile yastık altı olarak tabir edilen altın ya da benzer varlıklarınızı fiziki olarak, tam değerinde banka nezdinden saklayabilir ya da yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz.
Türkiye Finans Altın Şube seçeneği sayesinde, fiziki altınlarınızı banka hesabınızda yine fiziki olarak değerlendirmeniz söz konusudur.
Bankalar, genel manada altın hesapları konusunda hizmet sağladıklarında yatırımcılara fiziki altın alım satım konusunda hizmet vermezler. Örneğin; evinizde bulunan gram altın, çeyrek altın, bilezik vb. yatırım seçeneklerinin direkt olarak bankaya götürülüp, bankada değerlendirilmesi gibi bir durum son derece azdır ve bu hizmet nadir sunulan bir hizmet olarak da tanımlanabilir. Türkiye Finans ise bu hizmeti sunan nadir bankalardan biri olarak tanımlanabilir. Fiziki altınlarınızı altın şube günlerinde tam olarak değerinde alır ve altın hesabınıza tanımlar. Böylelikle fiziki altınlarınızı bozdurma, kuyumcuya komisyon ödeme vb. durumlarla uğraşmanıza gerek kalmaz. Altınlarınız direkt olarak bir banka hesabında, Türkiye Finans Altın Şube seçeneği ile değerlenerek, değerini korumaya devam eder.

Peki, tam anlamıyla Türkiye Finans Altın Şube nedir? Özellikleri nelerdir? Altın şube avantajları nelerdir? Türkiye Finans Altın Şube ile nasıl hesap açılır?

Türkiye Finans Altın Şube Nedir?

Türkiye Finans Altın Şube nedir?” gibi bir soruya yanıt arayan tüketiciler, altın şube seçeneği sayesinde altınlarını fiziki bir şekilde Türkiye Finans’a teslim ederek hem güvenli bir ortamda altın birikimlerini sürdürebilirler hem de altınlarının bozdurulması, TL’ye çevrilmesi vb. durumlarla karşılaşmazlar.

Türkiye Finans şubeleri aracılığı ile her gün belirlenen bir şubede “Altın Günü” ilan edilmesi, altın gününde ise yatırımcıların fiziki olarak sahip oldukları altınları Türkiye Finans şubelerine götürerek, altın hesabına yatırmaları ya da Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı ile belirli bir kar oranı ile değerlendirmelerine olanak sağlayan bankacılık ürününe, Türkiye Finans Altın Şube adı verilir.

Altın şube ürünü sayesinde; bileklik, küpe, kolye, künye, Cumhuriyet altını, gram altın, çeyrek altın, tam altın ve diğer tüm takı, aksesuar ya da fiziki altınlarınızı doğrudan tam değerlerinde banka hesabınıza yatırmanız söz konusu olur. Böylelikle evde ya da kasalarda, bir diğer tabirle yastık altında saklanan altınlarınızın çalınma ya da dolandırıcılık gibi risklerden tamamen uzak olması gibi bir durum ortaya çıkar.

Türkiye Finans Altın Şube özelliği nedeniyle değerlendirmek istediğiniz altınların değerlendirme aşamasında da herhangi bir endişeye mahal yoktur. Altınlar, İstanbul Altın Rafinerisi tarafından gönderilen uzmanlar tarafından incelenir ve 24 ayar gram bazında değerlendirilir. Belirlenen değer çerçevesinde sahip olduğunuz altın birikimlerinizin direkt olarak hesabınız aktarılması söz konusu olur.

Türkiye Finans Altın Şube Avantajları

Türkiye Finans Altın Şube avantajları ile yatırımcıların neden böyle bir bankacılık ürünün tercih etmeleri gerektiği sonucuna daha çabuk ve daha net bir şekilde varmaları söz konusu olur. Yastık altında da aynı şekilde değerini koruyan altının, Türkiye Finans şubelerinde bu şekilde değerlendirilmesinin ne gibi avantajlar sağladığını ise aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür:
 • Türkiye Finans Altın Şube ürünün en önemli özelliği, altınlarınızı fiziki olarak Türkiye Finans’a, değerinde teslim edebilmenizdir. Altınlarınızı kuyumcuda bozdurduktan sonra banka hesabına yatırmanız durumunda, altın tarihi, işçilik ücreti, altın bozum işlemleri gibi durumlardan ötürü herhangi bir şekilde kayıp yaşamanız söz konusu olmaz. Sahip olduğunuz altınlar direkt olarak Türkiye Finans altın hesabınıza değerinde işlenir.
 • Evde, kasada, gizli bölmelerde vb. alanlarda gizlenen altınların çalınma riski son derece yüksektir. Öte yandan bu tür altınların dolandırıcılık gibi faaliyetler sonucu kaybedilmesi ya da olası afet durumlarında altınlara ulaşılamaması gibi birçok durumla karşılaşılabilir. Türkiye Finans Altın Şube ise altınlarınızı tüm bu sorunlar ya da risklerden uzak bir şekilde muhafaza etmenize imkan tanır.
 • Yatırmış olduğunuz altınlara istediğiniz zaman ulaşım sağlamanız ve dilediğiniz zaman Türkiye Finans şubelerinden nakit olarak tamamını veya bir kısmını almanız mümkündür.
 • Sahip olduğunuz altınları Türkiye Finans Altın Katılım hesabı ile değerlendirerek her geçen gün altın gibi bir güvenli bir limanda belirli bir kar oranı ile birlikte değerlenmesini de sağlayabilirsiniz.
 • Altınlarınızı Türkiye Finans şubeleri, telefon bankacılığı veya internet bankacılığı gibi seçenekler üzerinden her daim kontrol edebilirsiniz.

Türkiye Finans Gram Altın

Türkiye Finans Gram Altın seçeneği, Altın Şube ürünü ile doğrudan bağlantılı bir seçenektir. Gram altın ihtiyaçlarınızı direkt olarak Türkiye Finans şubelerinden dilediğiniz gibi gidermeniz mümkündür. Türkiye Finans Gram Altın seçeneği ile ister birikim adına isterseniz de hediye amaçlı kullanabilmek adına altın temini gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Finans Gram Altın seçeneği hakkındaki bazı detaylar ise aşağıdaki gibidir:
 • 1, 2.5, 5, 10, 20, 50 ve 100 gr gibi seçenekler dahilinde Türkiye Finans şubeleri üzerinden gram altın temini sağlayabilirsiniz.
 • Altın alma işlemlerinizi ister nakit olarak isterseniz de altın hesabınızda bulunan tutarlar vasıtasıyla gerçekleştirmeniz söz konusudur.
 • Türkiye Finans Kişiye Özel Gram Altın” seçeneği sayesinde altın siparişlerinizi kendinize özel ya da hediye etmek istediğiniz kişiye özel bir kartla hazırlatarak, her açıdan hatırı sayılır bir varlık sunabilirsiniz.
 • Türkiye Finans şubelerine giderek, İAR (İstanbul Altın Rafinerisi) logolu tüm altınlarınızı nakde çevirebilir ya da bu altınlarınızı altın hesaplarınıza aktarabilirsiniz.
 • Türkiye Finans şubeleri vasıtasıyla yüklü altın satın alımlarınız için 1 kg ve katları şeklinde satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Finans Kişiye Özel Gram Altın

Türkiye Finans Kişiye Özel Gram Altın seçeneği sayesinde ister kendinize özel detayları olan isterseniz de hediye etmek istediğiniz kişiye özel detaylar içeren altın satın alma işlemi yapabilirsiniz. Kişiye özel gram altın seçeneği hakkındaki önemli detaylar ise şu şekildedir:
 • Kişiye özel gram altın siparişini direkt olarak Türkiye Finans şubeleri ile gerçekleştirebilir, altınla birlikte özel bir görsel ya da yazı şeklinde altın alım işlemi yapabilirsiniz. Böylelikle elde edeceğiniz altının ya da hediye edeceğiniz altının, farklı bir şekilde sunumunu sağlayabilirsiniz.
 • Türkiye Finans Kişiye Özel Gram Altın seçeneğini talep etmeniz durumunda, Türkiye’nin her yerine kargo ile güvenli bir şekilde gönderebilirsiniz.
 • Kişiye özel gram altın siparişleriniz için istediğiniz zaman Türkiye Finans şubelerini tercih edebilirsiniz.

Türkiye Finans Altın Şubenin Nerede Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

Türkiye Finans Altın Şubenin nerede olduğunu nasıl öğrenirim?” sorusuna yanıt arayan yatırımcıların, altın şube hakkında bilgi alabilmeleri adına iki yol vardır. Bunlardan birincisi Türkiye Finans müşteri hizmetleridir. İkincisi ise Türkiye Finans internet sayfasıdır.

Hemen 0850 222 22 44 numaralı telefonu arayarak, “Bankacılık İşlemleri” menüsü üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşarak, Altın Şube hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Öte yandan Türkiye Finans internet adresi üzerinden de Altın Şube hakkın tüm detayları öğrenebilirsiniz. Bu seçeneklerin yanı sıra size en yakın Türkiye Finans şubesine giderek altın gününün hangi şubede hangi tarihte yapılacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Türkiye Finans Altın Şube ile Nasıl Hesap Açabilirim?

Türkiye Finans Altın Şube ile nasıl hesap açabilirim?” sorusuna yanıt arayan tüketicilerin, hesap açma işlemlerini direkt olarak fiziki altın teslimi sırasında gerçekleştirmelerinde herhangi bir sakınca yoktur.

Yapılması gereken size en yakın Türkiye Finans şubesine nüfus cüzdanınız ve altınlarınızla birlikte gitmenizdir. Altınlarınızın uzmanla tarafından değerlendirilmesinin ve değerinin belirlenmesinin ardından hesap açılış talebinde bulunmanız durumunda, başvurunuz açılacak ve kısa süre içerisinde hesap açılışınız sağlanacaktır. Fiziki olarak teslim ettiğiniz altınlar ise değerinde altın hesabınıza işlenecektir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler