Türkiye Finans EFT Nasıl Yapılır? 2022

Türkiye Finans EFT işlemi ile banka hesabınızdan farklı bir banka hesabına belirli limitler içerisinde ve birçok EFT kanalı ile para transferi yapabilirsiniz.
Türkiye Finans EFT nasıl yapılır?” konusunun, henüz yeni bankalar arası para transferi yapacak olan tüketiciler tarafından yoğun merak edilen bir konu olduğu söylenebilir.
 Türkiye Finans EFT işlemi ile belirlediğiniz herhangi bir tutardaki para transferini ister hesap bakiyenizden isterseniz de KMH bakiyeniz vasıtasıyla farklı bir banka hesabına gönderebilirsiniz. EFT işlemi adına Türkiye Finans, tercih edebileceğiniz birçok EFT kanalı sunar. İnternet şubesi, telefon bankacılığı, ATM’ler, şubeler gibi seçenekler, EFT işlemi adına tercih edebileceğiniz seçenekler olarak ifade edilebilirler. Türkiye Finans EFT işlemi için tercih edeceğiniz EFT kanalına göre işlemlerin gerçekleşme süreçleri farklı olacaktır.
 
Türkiye Finans EFT nasıl yapılır?” sorusuna istinaden, farklı birçok EFT kanalına göre işlemlerin gerçekleşme adımlarının tam anlamıyla aşağıdaki adımlar vasıtasıyla gerçekleştiğinden bahsetmek isteriz:
  • Türkiye Finans İnternet Bankacılığı ile EFT İşlemleri: Türkiye Finans internet şubesi veya mobil bankacılığı ile EFT işlemlerini sadece birkaç adımla gerçekleştirebilirsiniz. Ana menüde bulunan “Para Transferleri” seçeneğine giriş yaparak, “Havale/EFT” alt menüsü ile EFT yapabilirsiniz. İlgili menüde alıcı bilgilerinizi girmeniz gerekir. Alıcının hesap numarası ve şube kodu, IBAN numarası ve QR kodu ile bilgilerini girdikten sonra, tutar girişi yapıp hemen ardından işlem onayı vererek, Türkiye Finans EFT işlemini tamamlamış olursunuz.
  • Türkiye Finans ATM ile EFT İşlemleri: Türkiye Finans ATM’lerine kartınızla birlikte giderek, kartınızı ATM’ye takmanızın hemen ardından ana menüde karşınıza çıkacak olan “Para Transferi” seçeneği sayesinde istediğiniz bir başka banka hesabına para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Öncelikle alıcı TC kimlik numarası, alıcı hesap bilgileri ya da IBAN bilgileri, kendi cep telefonu numaranız, cep telefonunuza gelen SMS doğrulama kodu ve sonrasında tutar girişi, para tanımlama adımlarının hemen ardından işlem onayıyla birlikte karşı hesaba para gönderme işleminiz tamamlanacaktır.
  • Türkiye Finans Şubeleri ile EFT İşlemleri: Size en yakın Türkiye Finans şubesine nüfus cüzdanınız ve para göndermek istediğiniz kişinin bilgileriyle birlikte müracaat ederek, kolaylıkla Türkiye Finans EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye Finans şubelerine gitmeniz durumunda öncelikle “Gişe İşlemleri” bölümü için sıra almanız gerekir. Sıra numaranızın yandığı gişeye EFT yapmak istediğinizi belirtmeniz ve alıcı bilgilerini teslim ederek, göndermek istediğiniz tutarı iletmeniz durumunda dakikalar içerisinde para karşı tarafın hesabına geçecektir.                   
  • Türkiye Finans Telefon Bankacılığı ile EFT İşlemleri: Türkiye Finans EFT işleminin telefon bankacılığı ile yapılabilmesi adına mutlak suretle ilgili sesli yanıt sistemi menüsünden müşteri temsilcisine bağlanılması gerekir. 0850 222 22 44 numaralı telefonun aranması ve "Bankacılık İşlemleri” menüsü vasıtasıyla müşteri temsilcisine bağlanılması durumunda EFT işlemi müşteri temsilcisinin desteği sayesinde kolaylıkla gerçekleşir. İşlemi yapacağınız gün içerisinde hesabınızda yeterli miktarda bakiye olduğundan emin olmanız büyük önem taşır.

Türkiye Finans EFT Nedir?

Türkiye Finans EFT nedir?” gibi bir soru, özellikle EFT ve havale gibi iki farklı işlem türünü karıştıran birçok tüketici tarafından sorulur.
 
Türkiye Finans hesabınız ile başka bir tüketicinin Türkiye Finans hesabına yapmış olduğunuz para transferlerine havale adı verilir. Türkiye Finans hesabınızdan başka bir bankada bulunan kendi hesabınız ya da başkasının adına olan hesaba para göndermeniz durumunda, bu işlem Türkiye Finans EFT işlemi olarak adlandırılır. Elektronik Fon Transferi şeklinde açılımı olan EFT kelimesinin belirli saatleri vardır. Mutlak suretle bu saatler içerisinde EFT işleminizi gerçekleştirmeli ve EFT limitleri dahilinde bu işlemi sonuçlandırmalısınız. EFT saatleri dışında yapılan işlemler için FAST işlemi gerçekleştirmeniz gerekir ve FAST işleminin de 24 saat gerçekleştirilmesi söz konusu iken, sadece 5 bin TL’dir. 5 bin TL’ye kadar istediğiniz gün ve saat içerisinde Türkiye Finans FAST işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Finans EFT Sorgulama

Türkiye Finans EFT sorgulama işlemlerinizi, işlem sonrasında edinmiş olduğunuz EFT sorgu no sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz. EFT sorgu no işlem sonrasında Türkiye Finans EFT işlem ekranında ya da EFT dekontu içerisinde tarafınıza iletilir.
 
Türkiye Finans EFT sorgulama işlemlerinizi; Türkiye Finans telefon bankacılığı ve Türkiye Finans şubeleri ile kolaylıkla yapabilirsiniz. 0850 222 22 44 numaralı telefon vasıtasıyla ya da nüfus cüzdanınızla birlikte Türkiye Finans şubelerine uğrayarak, EFT sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Finans EFT İptali

Türkiye Finans EFT iptali, belirli şartlar ve zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilebilecek bir durumdur. Bilindiği üzere bankalar yapılan işlemleri belirli bir süreliğine EFT havuzunda bekletirler ve EFT havuzunda bekletilen para özelinde EFT iptali çok kolaydır ancak karşı hesaba geçen EFT için banka ile iletişime geçmeniz, yanlış EFT işlemini kanıtlamanız gerekir.
 
Türkiye Finans EFT iptali için yardım alabileceğiniz ilk kaynak ise Türkiye Finans telefon bankacılığıdır. 0850 222 22 44 numaralı telefonu aramanızla birlikte, bankacılık işlemleri menüsü sayesinde EFT iptali için yardım almanız mümkün olur. Ayrıca hesabınızın bağlı olduğu Türkiye Finans şubesine giderseniz, EFT iptal işlemleri konusunda çok daha kapsamlı yardım almanız söz konusu olur.

Türkiye Finans EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Türkiye Finans EFT ne zaman hesaba geçer?” sorusu da EFT işlem gerçekleştirmiş göndericiler ya da EFT bekleyen alıcılar tarafından fazlasıyla sorulur.
 
EFT işlemleri her banka özelinde süre olarak farklılık gösterebilir. Özellikle işlem yoğunluğu EFT işlemlerinin gerçekleşmesi konusunda en büyük problemlerden biridir. EFT işlemlerinde onay süreci nedeniyle kısa süreli bir bekleme yaşanır. En fazla ise 5 dakika içerisinde EFT işleminin gerçekleşmesi mümkün olur. En geç ise 30 dakika içerisinde tamamlanması mümkündür. EFT işleminin tamamlanmaması durumunda hemen 0850 222 22 44 numaralı telefondan yardım almanız önerilir.

Türkiye Finans EFT Ücretleri ve Saatleri

Türkiye Finans EFT ücretleri ve saatleri, tüketicilerin en çok merak ettikleri detayların başında gelir.
 
Tüketicilerin Türkiye Finans bünyesinde yaptıkları EFT işlemleri adına herhangi bir ücret ödemelerine gerek yoktur. Türkiye Finans EFT işlemi bireysel müşteriler için tamamen ücretsizdir. Ayrıca Türkiye Finans EFT saatleri, EFT işlemleri konusunda herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına büyük önem taşır. 09.00 – 17.15 saatleri arasında ve mesai günleri dahilinde Türkiye Finans kanalları üzerinden tüm EFT işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler