Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı Nedir? Özellikleri Nelerdir? 2022

Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı ile birikimlerinizin belirli bir kar oranı ile günden güne artması ve gümüş kuruna dayalı olarak da anlık kur fırsatlarından yararlanması söz konusu olur.
​“Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı nedir? Özellikleri nelerdir?” gibi bir soru, gümüş yatırımları yapmak isteyen aynı zamanda varlıklarını belirli kar oranı özelinde değerlendirmek isteyen tüm tüketiciler tarafından sorulur.
 Son dönemlerde bankalar nezdinde vadeli hesaplar özelinde yapılan yatırımlar son derece popüler bir hal almışken, Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı da vadeli hesaplarla benzer nitelikler taşıyan gümüş bazlı kar oranıyla değerlenen bir hesap türü olarak yatırımcıların karşılarına çıkar. Yatırımcılar bu hesap türü sayesinde birikimlerini hem gümüş özelinde değerlendirirler hem de belirli bir kar oranı özelinde değerlendirebilirler. Gümüş kurunun yükselmesi durumunda, hesabınızdaki birikim de bu kurun yükselmesine duyarlı olarak yükselir. Öte yandan banka tarafından belirlenen kar oranı özelinde toplam yatırımlarınızın belirlenen vadeler sonunda kar etmesi gibi bir ihtimal de söz konusudur. Türkiye Finans Gümüş Katılma hesabı net bir şekilde size kar sunmaz. Bu hesaba yatırmış olduğunuz tutar özelinde Türkiye Finans sanayi ve diğer alanlarda çeşitli fonlar özelinde yatırımlar yapar ve bu yatırımlardan elde edilen kar oranı özelinde, vadeye göre belirli yüzdede kar alırsınız. Böylelikle birikimlerinizin hem gümüş kuru hem de kar oranı özelinde değerlenmesi söz konusu olur.
 
Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı konusunda diğer önemli detaylar ise şu şekilde tüketicilerin karşılarına çıkar:
  • Gümüş hesabın açılışı adına belirli bir yatırım tutarını karşılamanız gerekir ve bu tutar minimum 5000 gram gümüş olarak belirlenmiştir.
  • Gümüş katılma hesabınızda bulunan gümüş tutarlarınızın saflık derecesi 999/1000 olarak belirlenmiştir.
  • Gümüş katılma hesabı özelinde yararlanabileceğiniz 40 adet farklı vade seçeneği bulunur ve vade seçeneklerinin kar oranı konusunda önemli bir belirleyici olduğunu belirtmek söz konusudur.
  • 1, 3, 6 ve 12 ay gibi hazır vadeler söz konusu iken, 32 günden başlayan özel vade seçenekleri de mevcuttur.
  • Katılma hesabınızdan alacağınız kar oranı, tercih ettiğiniz vade tutarı ve yatırım yaptığını tutar özelinde farklılık gösterir.

Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı nasıl açılır?” sorusu, söz konusu yatırım seçeneğini mantıklı gören tüm yatırımcılar tarafından fazlasıyla sorulur.
 
Söz konusu hesap türünün açılabilmesi adına en önemli unsurlardan biri, Türkiye Finans müşterisi olup olmamanız durumudur. Eğer Türkiye Finans müşterisiyseniz, Türkiye Finans internet bankacılığı vasıtasıyla gümüş katılma hesabını kolaylıkla açabilirsiniz. Türkiye Finans müşterisi olmamanız durumunda ise direkt olarak size en yakın Türkiye Finans şubesine müracaat etmeniz gerekir.
Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı açma işlemleri adına Türkiye Finans şubelerine müracaat etmeniz durumunda yanınızda nüfus cüzdanınızın olması büyük önem taşır. Öte yandan gümüş katılma hesabı açılışı konusunda minimum yatırım tutarının da yanınızda olması, hesabınızda olması büyük önem taşır. Nüfus cüzdanı ve minimum yatırım tutarı gibi şartları karşılamanız durumunda da direkt olarak Türkiye Finans şubelerinde bulunan “Müşteri İlişkileri” departmanlarıyla hesap açılışı yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı Avantajları

Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı avantajları yatırımcıların, söz konusu hesap türünü açma kararı almaları konusunda belirleyici unsurlardır. Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı konusunda öne çıkan avantaj detaylarından şu şekilde bahsetmek mümkündür:
  • Gümüş katılma hesabı sayesinde yatırımlarınızın nakit olarak riskli ortamlarda değil de gümüş olarak banka ortamında saklanması söz konusu olur.
  • Türkiye Finans; internet bankacılığı, telefon bankacılığı, şubeleri ve TFXTarget uygulaması sayesinde gümüş hesabınızı anlık olarak kontrol etme imkanınız vardır. Bu imkan dahilinde de gümüş kurunun anlık fırsatlarından yararlanmanız son derece kolay bir hal alır.
  • Yıl sonunda banka kar oranı özelinde yatırımlarınızın çok daha büyümesi mümkün olur.
  • Gümüş birikimlerinizi istediğiniz zaman bozmanız, TL olarak değerlendirmeniz mümkündür.
  • Dolar, euro ve Türk lirası gibi para birimleriyle dilediğiniz zaman gümüş astın alım işlemleri yapabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler