Türkiye Finans Havale Nasıl Yapılır? 2022

Türkiye Finans havale işlemleri ile Türkiye Finans hesabınızdan bir başka Türkiye Finans hesabına 7/24 para gönderme işlemi yapabilirsiniz.
​“Türkiye Finans havale nasıl yapılır?” sorusunun, ilk defa Türkiye Finans ile havale işlemleri yapmak isteyen tüketiciler tarafından sıklıkla sorulduğunda bahsetmek söz konusudur.
 Türkiye Finans bünyesinde hesapları bulunan tüketicilerin para transferi yapmak için tercih ettikleri en önemli yöntemlerden biri havaledir. Havale yöntemi sayesinde gün içerisinde istenilen saatte para transferi yapılır. Para transferi işlemlerinin yapılabilmesi adına tercih edilebilecek çeşitli yöntemlerin olduğundan söz edilebilir ve Türkiye Finans’ın çeşitli havale kanalları sayesinde havale işlemleri aşağıdaki gibi kolaylıkla yapılabilir:
  • Türkiye Finans İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube ile Havale Yapma: Türkiye Finans internet bankacılığı ile gerek telefonunuzdan gerekse bilgisayarınızdan kolaylıkla havale işlemi yapabilirsiniz. Havale işlemlerinin yapılabilmesi adına öncelikle internet bankacılığı ile Türkiye Finans hesabınıza giriş yapmalı ve hemen ana menüyü açmalısınız. Ana menüde karşınıza çıkan seçenekler içerisinden “Para Transferleri” alt menüsüne doğru ilerlemelisiniz ve bu kısımda da “EFT/Havale ile Para Transferi” seçeneğini tercih etmelisiniz. Karşınıza çıkan ekranda alıcı bilgilerini girmelisiniz. IBAN numarası, hesap numarası veyahut QR kod ile alıcı bilgilerini tanımlamanızın ardından, para gönderimi yapacağınız hesabı seçebilir ve işlem onayı vermenizin ardından havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Türkiye Finans Şubeleri ile Havale Yapma: Havale işlemleriniz için Türkiye Finans şubelerinden de yararlanabilirsiniz. Size en yakın Türkiye Finans şubesine nüfus cüzdanınız ve alıcı bilgilerinizle başvurmanız durumunda, “Gişe İşlemleri” bölümünden havale işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Alıcı bilgileri ve nüfus cüzdanınızın yanınızda olmaması durumunda, alıcı bilgileri hesabınızda kayıtlı değilse ne yazık ki transfer işlemleriniz başarılı olacaktır.  
  • Türkiye Finans ATM’leri ile Havale Yapma: Türkiye Finans ATM’leri ile havale yapmak istiyorsanız, Türkiye Finans ATM’lerinin ilgili bölümlerinden kolaylıkla para transferi gerçekleştirmeniz mümkün olur. Kartlı veya kartsız bir şekilde havale işlemlerinin yapılabilmesi söz konusu iken, işlem adımları ve istenen bilgileri her iki şekilde de benzersiz olarak karşınıza çıkar. Türkiye Finans ATM’lerin giderek, kartınızla veya kartsız bir şekilde ATM’ye giriş yapmanız durumunda “Hesaba Para Yatırma” seçeneğine tıklamanız, ardından da “Başka Hesaba Para Yatırma” seçeneğine tıklamanız durumunda, havale ekranın yönlendirilirsiniz. Kendi telefon numaranız, TC kimlik numaranız, alıcı TC kimlik numarası ve alıcı hesap bilgileri, SMS kodu adımlarının hemen sonrasında parayı ATM’ye vererek, işlem onayıyla birlikte ATM üzerinden havale işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Türkiye Finans Telefon Bankacılığı ile Havale Yapma: Türkiye Finans telefon bankacılığına 0850 222 22 44 numaralı telefondan bağlanarak, “Para Transferleri” işlem menüsü üzerinden havale işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Alıcı bilgilerinizin yanınızda olması ve hesabınızda havale etmek istediğiniz tutara dair yeterli bakiye olması, bu havale yönteminde büyük önem taşır.

Türkiye Finans Havale Nedir?

Türkiye Finans havale nedir?” sorusu, para transferi konusunda acemi olan ya da diğer para transfer yöntemleriyle sürekli olarak karıştırma yapan tüketiciler tarafından fazlasıyla sorulur. Özelikle Türkiye Finans EFT işlemi ile havale işleminin en sık karıştırılan işlemlerden biri olduğunu söylemek söz konusudur.
 
Türkiye Finans havale işlemi, tüketicilerin bir Türkiye Finans banka hesabından başka bir kişiye ait Türkiye Finans banka hesabına para transferi yapmaları işlemi olarak tanımlanabilir. Öte yandan Türkiye Finans EFT işlemi ise Türkiye Finans müşterilerinin kendi hesaplarıyla, başka banka hesaplarına para transferi yapmalarını sağlayan bir işlemdir. Bu detaylar özelinde EFT ve havale işlemlerinin farklı olduklarından bahsetmek söz konusudur.

Türkiye Finans Havale Ücretleri

Türkiye Finans havale ücretleri, tüketicilerin hangi kanal vasıtasıyla havale işlemlerini gerçekleştirdiklerine göre farklılık gösterir. Her kanal özelinde uygulanan ücretler farklıdır ve genel manada Türkiye Finans havale ücretlerinin şu şekilde olduğundan bahsetmek söz konusudur:
  • Türkiye Finans Şubeleri ile Hesaptan İsme Havale: 1.000 TL’ye kadar 3.69 TL, 1.001 – 50.000 TL arası 7.79 TL ve 50.000 TL üstü 77.97 TL’dir.
  • Türkiye Finans Kasadan Hesaba Havale: En düşük 2.86 TL, en fazla 57.30 TL’dir.
  • Türkiye Finans Kasadan İsme Havale: 1.000 TL’ye kadar 3.69 TL, 1.001 – 50.000 TL arası 7.79 TL ve 50.000 TL üstü 77.97 TL’dir.
  • Türkiye Finans İnternet Bankacılığı ile Havale: Tüm tutarlarda ücretsizdir.
  • Türkiye Finans Çağrı Merkezi ile Havale: 1.000 TL’ye kadar 3.69 TL, 1.001 – 50.000 TL arası 7.79 TL ve 50.000 TL üstü 77.97 TL’dir.
  • Türkiye Finans ATM’si ile Havale: Tüm tutarlarda ücretsizdir.

Türkiye Finans Havale Kaç Dakikada Karşı Tarafa Geçer?

Türkiye Finans havale kaç dakika kaşı tarafa geçer?” sorusu da tüketicilerin en çok merak ettikleri detaylardan bir diğeridir.
 
Türkiye Finans kanalları ile yapmış olduğunuz EFT işlemlerinin tümü, aynı dakika içerisinde karşı hesaba geçer. 5 dakika içerisinde tutarın karşı tarafa geçmemesi durumunda ise 0850 222 22 44 numaralı telefondan Türkiye Finans müşteri hizmetlerini arayarak, konu hakkında daha detaylı bilgiler alabilir ya da paranın neden karşı tarafa ulaşmadığını öğrenebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler