Türkiye Finans Hesaba Kartlı ve Kartsız Para Yatırma İşlemleri 2022

Türkiye Finans hesaba kartlı ve kartsız para yatırma işlemleri ile Türkiye Finans hesaplarınıza birçok yöntem vasıtasıyla para yatırma işlemi yapabilirsiniz.
Türkiye Finans hesaba kartlı ve kartsız para yatırma işlemleri, tüketiciler açısından çeşitli durumlarda yapılan para yatırma işlemlerinde önem taşıyan bir konudur. Kartla para yatırma işlemleri ATM’ler üzerinden kolaylıkla gerçekleşirken, kartsız para yatırma işlemlerinin ise birkaç adım daha fazla olmasına karşın yine kolay bir şekilde sağlanması söz konusu olur.
 Bankalar, müşterilerine para yatırma konusunda birçok şekilde yardımcı olurlar ve kartlı para yatırma seçeneği kadar kartsız da para yatırma işlemi yapmalarına imkan tanırlar. Kartsız para yatırma işlemleri çeşitli doğrulamalar ya da QR işlemler vasıtasıyla kolay bir şekilde yapılabilir. Türkiye Finans da QR seçeneği veya çeşitli doğrulamalar ile kolay bir şekilde para yatırma işlemi yapılmasına olanak sağlar. Özellikle QR ile yapılan kartsız para yatırma işlemleri, son dönemlerde çok daha kolay ve hızlı bir seçenek olarak tanımlanabilir.
 
Peki, Türkiye Finans hesaba kartlı veya kartsız para yatırma işlemleri konusunda en sık tercih edilen seçenek hangisidir? Seçeneklere göre para yatırma işlemleri ne şekilde ilerler?

Türkiye Finans Hesaba Kartlı Para Yatırma İşlemi

Türkiye Finans hesaba kartlı para yatırma işlemi, ATM’ler üzerinden yapılan en temel işlemlerden biridir. Herhangi bir Türkiye Finans şubesi ile temasa geçmeden, size en yakın Türkiye Finans ATM’sine gidere kartlı bir şekilde para yatırma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün olur. Kartlı para yatırma işlemleri için ATM’lere gidilip, kartın takılmasının hemen ardından ana menüde bulunana “Hesaba Para Yatırma” seçeneğinin tercih edilmesi yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan ekranda para yatırmak istediğiniz hesabı seçmeniz ve yatırmak istediğiniz tutarı belirtmenizin ardından, ATM’nin para yatırma ünitesine parayı teslim etmeniz, ardından da işlem onayını sağlamanızla birlikte para yatırma işleminiz başarıyla gerçekleşecektir.
 
Türkiye Finans hesaba kartlı para yatırma işlemi yapan tüketicilerin, para yatırma işleminden önce ATM’nin para yatırma ünitesinin olup olmadığına dikkat etmeleri büyük önem taşır. ATM’nin para yatırma ünitesinin olmaması, kartlı veya kartsız herhangi bir şekilde para yatırma işlemi yapamayacağınız anlamına gelir.

Türkiye Finans Hesaba Kartsız Para Yatırma İşlemi

Türkiye Finans hesaba kartsız para yatırma işlemi, tüketicilerin sıklıkla tercih etmiş oldukları işlemlerden biri olarak tanımlanabilir. Kartınızı unutmanız, kaybetmeniz ya da geçici süreliğine kartınıza ulaşamamanız gibi durumlarda ATM’ler üzerinden kartsız bir şekilde para yatırma işlemi yapabilirsiniz. ATM’ler üzerinden kartsız para yatırma işlemi yapabilmeniz adına mutlaka cep telefonunuzun yanınızda olması, açık olması ve SMS alabilir durumda olması gerekir.
 
Türkiye Finans hesaba kartsız para yatırma işlemi yapabilmeniz için öncelikle Türkiye Finans ATM’lerine giderek, “Giriş” tuşuna basmanız gerekir. Hemen ardından “Kartsız İşlemler” seçeneğine tıklanmalı ve ardından “Para Yatırma” seçeneğine doğru ilerlenmelidir. Sonrasında ise para yatırma işlemi için sizden istenen bilgileri ATM’ye doğru bir şekilde girmeniz gerekir. “Kendi Hesabıma Para Yatırma” adımını seçmenizle birlikte; TC kimlik numaranız, telefon numaranız gibi bilgiler sizden talep edilecektir. Ardından sistemde kayıtlı telefon numaranıza para yatırma işlemi için doğrulama SMS’i gönderilecektir ve SMS’i ATM’ye girmenizle birlikte işlem güvenliği sağlanacak, ATM para yatırma işlemi yapmanıza izin verecektir. Parayı ATM’ye teslim etmenizin hemen ardından para sayma işlemi yapılacak ve işlem onayı istenecektir. İşlem onayı vermenizle birlikte para yatırma işlemi tamamlanacaktır.

Türkiye Finans QR Kod ile Para Yatırma

Türkiye Finans QR kod ile para yatırma işlemi, tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edilen işlemlerden bir diğeridir.
 
QR kod ile para yatırma işleminin yapılabilmesi adına size en yakın Türkiye Finans ATM’sine gitmeniz ve yanınızda internet erişimi olan bir cep telefonunu da bulundurmanız gerekir. Türkiye Finans ATM’sine gitmenizin ardından mobil uygulamadan Türkiye Finans internet bankacılığına giriş yapmalı ve ardından “QR İşlemler” menüsüne doğru ilerlemelisiniz. Bu kısımda “QR ile Para Yatırma” seçeneğini tercih etmeli, ardından ATM’nin “Giriş” tuşuna basmalısınız. Karşınıza çıkan ekranda ise “QR İşlemler” seçeneğine tıklamalı, ardından mobil uygulamadan onay vererek, ATM’de beliren QR kodu telefonunuza okutmalısınız. Sonrasında ise ATM’ye parayı yatırmalı ve para sayma işleminin hemen ardından onay vermelisiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler