Türkiye Finans Hesap Kapatma

Türkiye Finans'ta bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Müşterilerin bir banka nezdinde var olan hesaplarını kapatabilmeleri, banka hesabı açma sürecinden daha zordur. Durumun böyle olmasındaki esas neden ise bankaların müşteri kaybetmemek için mümkün olduğu kadar mudileri caydırma yoluna gitmek istemesidir.

KULLANMADIĞIM BANKA HESABINDAN HESAP İŞLETİM ÜCRETİ KESİLİR Mİ?

Kullanılmayan banka hesapları ile ilgili son yapılan düzenlemelere göre, 180 gün içinde kesintisiz olarak hesabınızda herhangi bir hareket olmadıysa hareketsiz hesap olarak işlem görülmeye başlanır. Yani kullanmadığım banka hesabından hesap işletim masrafı alınır mı, sorusunun yanıtı ilgili kurumların düzenlemelerine göre 'evet alınır'.

TÜRKİYE FİNANS BANKA HESAP KAPATMA İÇİN NE YAPILMALIDIR?

Türkiye Finans banka hesabının kapatılması için hesabın açıldığı şubeye başvuruda bulunabilirsiniz. Hesap açma işlemini gerçekleştirdiğiniz şubeye yakın bir yerde ikamet etmiyorsanız, başka bir şubeden de banka hesabı kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Ancak şube bu talebinizin karşılığında kimlik, banka hesabı kapatma dilekçesi ve fatura gibi belgeler isteyebilir.

TÜRKİYE FİNANS BANKA HESAP KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ
Türkiye Finans Katılım Bankası hesap kapatma işlemleriniz için 444 24 44 telefon numaralı çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz. Temsilcinin yönlendirmeleri ile banka hesabınızın kapatılmasını sağlayabilir, kullanılmayan hesabınızdan işletim ücreti alınmasını engelleyebilirsiniz.

Size en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası şubesi için tıklayınız.
 

 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler